Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 43 от 82 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 421 до 430 от общо 819
  1. #421
    Наблюдател
    Регистриран
    18.09.2012
    Мнения
    9
    Пивет колеги !
    Искам и ас да споделя моите преживяваня от първиями самостоятелен сезон.Писах някъде по другите теми че наследих пчелина от бащами но поради здравословни причини го разформирах.Оставихси само 10 семиства най слабите които неможах да продам ,бяха миналогдишни отвотки зазимени на 6-7 пити.Set преместванетоим отново в мои имот"бях оставил 24 семиства дъги гледа един приятел които само ги гледаше от прозореца,в началото на април почаха да умират,продадох каквото можах и си прибрах останолото" постесних на по 3 пити защото бяха на по една рамка полу покрита с пчели и много малко пило.Слет местенето ми трябваха 5-6 дена и някоя друга банка +инжеиции дасе по съвзема .По това време ме провери един приятел на бащами ,как се справям обясних какво е положението и той ме пасъветва да ги съединя но когато отидох вече бях изгубил вече две семиства .Съедих и направих следното (десясна страна питас мет надраскана, пита с пило,пита с мед пак надраскана и другара с пило и за накрая пак с мед,преградната дъска и от другата стана бях чувал чесе поставя разбечатана пита смет и се усвоява като потхранване"несме го практикували защот никога несме имали такова нещо" ! Но поради лошото време напълних останалото празно пространство с медни разпечатани пити" това беше мой личен екперимент" и в послецвие бес даискам самсе застаховал за лошото време което настъпи но можеше да си създам много проблеми с нападения но нямаше сигорно зариди дъждовете.Почнах да потхранвам по малко но не освяваха много бързо сиропа 4-5 дена даже и повече за 200гр и слет някоилко наливания се отказах , същевремено разхирявах гнездото на 7-12 дена по една пита междо пилото от усвоените зат p.дъска.
    Та така леко полеко до 18 юни имах десетина пити обилно пило,сложих магазините и чаках слънчогледа да почне да цъфти.До 29 нямаше нищо никва паша даже бяха приполовили венците нат пилото.Слет това замнах на моренце до 10 юли ,веднага отидох да видя дали има принос на некрар или да поцвам да потхранвам но за моя утеха бяха напънили 70% полодниците и магазина на 100% .Поставих по още един magazin пот пълня ,на 20 искърах голе долу по тинике и половина на кошер .Слет сфалянето на магазинете осъзнах чесам допуснал грешка, трябваше да сложа някоя пита за дънесе блоцкира майката сега са малко по слабички но с малко по рано потхранване реголирах нещата .

    Общо взето товае маята тас кодишна практика за развитието на полу умрели ДБ-12р .

  2. #422
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Ако нарочно колега сте писали без да спазвате и елементарните правила на българският език, за да предизвикате негативни реакции- успяхте!
    Нима може по такъв безобразен начин да се обиждат останалите колеги...Срамота!
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  3. #423
    Наблюдател
    Регистриран
    18.09.2012
    Мнения
    9
    Привет !

    Може би се отнася за мем ,и искам да се извиня ако съм ви засегнал по някакъв начин .Нямам кирилица и се налага да правя преводи!
    Извинявам се повторно ,ще гледам да не пиша докато не си намеря нещо по удачно.
    Модераторите да го изстрият,както преценят.

    Лек ден!

  4. #424
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Въпросът на Джони по-нагоре ме накара да се замисля, че сигурно има млади колеги, които са прочели и изгледали всичко в Интернет, купили са си инвентар и пчели, не са опитали още собствен мед и ги е срам да попитат за ДБ или Лежака прим. Няколко снимки от миналата седмица на мои приумици, при не особено подходящо време за фотосесии.
    Бивша магазинна ДБ пита.

    Пълна с мед, с монтирани ограничители, поставена на късна отводка през миналата година:

    Временно решение, което изкара една зима, нищо чудно да изкара и втора:


    Бивша ЛР пита, с мед и запечатано пило, поставена на късна ДБ отводка миналата година:

    Разковаване на долна летва, слагане на ограничители /ламаринките са от капачки Омния/, всичкото туй по къс ръкав докато си говоря с пчелите. Те ми казват кое как. На времето съм правил и другото упражнение, с рязането, и то с лозарска ножица, както пишеше у вестника. Тогаз пчелите хубаво ми викаха да не се занимавам с щуротии, ама пусто, не им знаех още езика.


    Става и без ограничители, ама ако са много на кеф, градят до долу и се хващат за дъното, това пък на мен ми разваля кефа.

  5. #425
    Наблюдател
    Регистриран
    16.09.2012
    Мнения
    8
    Здравейте колеги, въпроса ми е дали дълбокото дъно е проблем при подвижното пчеларство, имам впредвид дали е достатъчно устойчив кошера?

  6. #426
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Не е проблем, а предимство.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  7. #427
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от lacezarasia
    Здравейте колеги, въпроса ми е дали дълбокото дъно е проблем при подвижното пчеларство, имам впредвид дали е достатъчно устойчив кошера?
    Добре де, така както си си задал въпроса да не би да чакаш достоверен отговор ? Върху устойчивостта на кошера влияят поне десет фактора /вкл. уменията на превозвача/, тука верно че сме разбирачи, ама де да знаем при тебе какво е положението ? Па има конкретни теми и за ДД, и за ПП. Навремето като тръгна модата на ДД се засилих да преправям моите, ама преди това влязох в кореспонденция с инж. Иван Парашкевов от Плевен /поздрави ако е у форума/, пък после седнах да мисля и накрая измислих че мога да мина само с мрежести отвори на старите дъна. На мен ми стига това предимство, например.

  8. #428
    Наблюдател
    Регистриран
    16.09.2012
    Мнения
    8
    Благодаря за отговорите! Уменията на шофьора не се сещам как да ти ги опиша. Въпроса беше дали кошера с ДД е по-неустоичив отколкото с обикновено. Това с мрежестите отвори ми допада.

  9. #429
    Наблюдател
    Регистриран
    16.09.2012
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    ...Па има конкретни теми и за ДД, и за ПП...
    Търсих, но не намерих. Явно някъде съм пропуснал.

  10. #430
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Да. Височината на центъра на тежестта влияе пряко на устойчивостта.

 

 
Страница 43 от 82 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •