Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 80 от 82 ПърваПърва ... 30707879808182 ПоследнаПоследна
Резултати от 791 до 800 от общо 819
  1. #791
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    С кое сме се отнесли Данчо ьа пръв път не спами ами умува без много информационна мъгла.
    За което съм го и поздравил, но темата ми се струва, че бяга малко към общите приказки.

  2. #792
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За което съм го и поздравил, но темата ми се струва, че бяга малко към общите приказки.
    Отнемането или по скоро ликвидирането и по време на главна паша се практикува от много пчелари в Сибир от поне 100 г., вярно не се връзва с модерните методи на работа с пчелите и не е 100% успеваем метод по ред причини но си се практикува. а

  3. #793
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз точно така ще направя на Бояна по Великден.Ще отнема майката преди акацията.Можеше да поискам едни пари за опита,но ще ги пожаля колегите и Модернизатора.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #794
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз точно така ще направя на Бояна по Великден.Ще отнема майката преди акацията.Можеше да поискам едни пари за опита,но ще ги пожаля колегите и Модернизатора.
    Е добре че ни пожали, че тъкмо бяхме започнали да ги събираме. Но да съм по темата, миналата година експериментирах с два броя, да кажем че не съм уцелил семействата с които да се пробва или просто моята паша(ливада) не е за тази работа
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #795
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    За тази година имам други идеи да пробва със силно ограничаване на майката, взаимствани от едни други статии качвани от Гогата, ама резултат ще го видим есента
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  6. #796
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    За тази година имам други идеи да пробва със силно ограничаване на майката, взаимствани от едни други статии качвани от Гогата, ама резултат ще го видим есента


    Е те хората вече си купиха за тая цел ХР.За мен това са пари хвърлени на вятъра.2-3 основи и 1 с перга вършат същата работа,но требва да отваряш кошера в паша.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #797
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е те хората вече си купиха за тая цел ХР.За мен това са пари хвърлени на вятъра.2-3 основи и 1 с перга вършат същата работа,но требва да отваряш кошера в паша.
    Не гледаш в правилната посока
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  8. #798
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Практиката ми е общо взетоне кой знае колко , но теорията дето съм прочел е адски много и голяма част от нея все пак е нечия практика та от там съм научил, че пчеларството е съвкипност от фактори и с прилагането на един колкото и да е добър ако не е съобразен с другите няма как да станат работите.

  9. #799
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес докато си говорихме с Барачето за търтовки как най лесно се оправят по 101 начина се сетих за един мой кошер преди години може би споделен тук.Август или септември да е било.Отварям 12ДБ и какво мислите,че намирам 12р Търтеи.Вместо пчели всичките рамки с търтеи от долу до горе и тук таме някоя пчела,но видях майка.Много не му мислих взех 2 рамки запечатано излизащо пило от други кошери и го оставих.След няколко дена цялата прелка с търтеи също нямат обем и вентилация лятно време.Кошера изкара зимата добре.Миналата година се рои/не по от моя грешка/.Неговата дъщеря в момента ми е любимака.За някой колеги може да е лъжа,но за мен е истина.
    п.п.Ако някой колега е виждал това да ми пише на ЛС.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #800
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Днес докато си говорихме с Барачето за търтовки как най лесно се оправят по 101 начина се сетих за един мой кошер преди години може би споделен тук.Август или септември да е било.Отварям 12ДБ и какво мислите,че намирам 12р Търтеи.Вместо пчели всичките рамки с търтеи от долу до горе и тук таме някоя пчела,но видях майка.Много не му мислих взех 2 рамки запечатано излизащо пило от други кошери и го оставих.След няколко дена цялата прелка с търтеи също нямат обем и вентилация лятно време.Кошера изкара зимата добре.Миналата година се рои/не по от моя грешка/.Неговата дъщеря в момента ми е любимака.За някой колеги може да е лъжа,но за мен е истина.
    п.п.Ако някой колега е виждал това да ми пише на ЛС.
    Да, май Дончев ще си връща думите назад. Имам няколко въпроса ама ще почакам малко може да не ми стига акъля, да проумея написаното
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

 

 
Страница 80 от 82 ПърваПърва ... 30707879808182 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •