Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 52 от 82 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 511 до 520 от общо 819
  1. #511
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    При липса на паша не помагат нито корпуса, нито ВО. Е, ако не се създаде изкуствено.

  2. #512
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Както съм писала по-рано в темата, на моите кошери (от стария тип ДБ) направих отвори на дъното, за по-добра вентилация. Също така им поставих и надставки за твърдата храна. На 09/19 ги отворих, за да ги прегледам и да ги напръскам с Нозевит+. Всичко беше добре. На 10/01 ги отварям за второ пръскане. И какво да видя - пчелите в повечето от кошерите се качили върху рамките и си направили собствени пити между рамките и покривната табла, вътре в наставките. Напълнили си питите с мед, вероятно пренесен от плодниковите, и си направили кълбата там. Това в най-силните и пълни с пчели кошери, което ще рече повечето. След като ги напръсках с Нозевит+ ги затворих и повече не съм ги бутала. Не можах да ги прегледам нито за пило, нито за майки (но на 09/19 всички имаха майки и имаха по 2-3 пити с пило).

    Та така, сега какво да ги правя. Дали им е студено и да затворя дънните отвори или не им стига кислород и са се преместили затова по на високо и по-близо до отвора на покривната табла? Жал ми е да ги отварям, че ще им счупя питите, но как ще ги подхранвам зимата?

    Впрочем миналата зима семействата, които ми оцеляха бяха си направили кълбата по същия начин, върху рамките, само че тогава нямах наставки, а бях обърнала таблите обратно и те се бяха настанили в пространството между рамките и таблите. Имаха много мед долу, в плодниковите рамки.

  3. #513
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Изчисти надстроените далаци и махни тая наставка. Наставката ще я сложиш, когато започнеш да даваш твърда храна. Не затваряй отворите на дъното, все още не. Незнам защо си правите тия изпълнения. Една обикновена хранилка събира около килограм твърда храна и им е точно над главите Януари и Февруари. Махате преградата на хранилката и пълните цялата хранилка Фул.

  4. #514
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    След някоя друга година ще започнеш да съветваш да слагат найлон отгоре, а в последствие ще разбереш и плюса от голямата милерова хранилка. Всичко с времето си. А най добре ще е ако напълни цялата наставка с питка и отгоре найлон, отваряне чак началото на март.

  5. #515
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    След някоя друга година ще започнеш да съветваш да слагат найлон отгоре, а в последствие ще разбереш и плюса от голямата милерова хранилка. Всичко с времето си. А най добре ще е ако напълни цялата наставка с питка и отгоре найлон, отваряне чак началото на март.
    Тва явно е адресирано до мен. Пич, осъзнай се!!!!!!! Не си уцелил къде да си рекламираш ГОЛЕМИТЕ хранилки. За найлона още пробвам-верно. Ма не се получава. Иииии пчелите се занимавам с тях не за да ги храня, а те мен да хранят. Ако си навитак да ти покажа кошери БЕЗ хранилки от 2 години. Ако не си- върни се Април Май тази година да прочетеш какво съм написал за сиропа. Ъъъъъ ти къв съвет даде че нещо те нема у съветите. Аааа чеки, верно- 3 магазинни пити с пило ги зимуваш на 4 магазина обем.
    П.П. Ъъъ нещо и тебе те сърби когат напиша нещо. Казвай какъв е проблема да го решаваме на момента. Казвай.

    Модератор: Валентин, моля спазвай добрия тон, и без вербална агресия.
    Този пост е редактиран от Искрен Мутафов; 12.10.2017 в 20:05. Причина: Забележка

  6. #516
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    След някоя друга година ще започнеш да съветваш да слагат найлон отгоре, а в последствие ще разбереш и плюса от голямата милерова хранилка. Всичко с времето си. А най добре ще е ако напълни цялата наставка с питка и отгоре найлон, отваряне чак началото на март.
    Чакай да та почна па тебе. Кат си такъв шпец я кажи що на 25 Септември пчелите на колежката са вдигнали тия далаци нагоре. Сигурно щот им е малка хранилката. Мали ми ако им шибне една десетачка дето рекламираш кво ли ще стане.


    Модератор: Валентин, моля спазвай добрия тон, и без вербална агресия.

  7. #517
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Писаното е насочено към Силви, а твоя светост играе подържаща роля. Отговора на въпроса ти е, а кога пчелите градят пити?

  8. #518
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Писаното е насочено към Силви, а твоя светост играе подържаща роля. Отговора на въпроса ти е, а кога пчелите градят пити?
    Ъъъъ кво сега. Силви след някоя година ще започне да дава съвети за найлон и хранилки. Така ли излиза. Това ли съветваш колежката.
    П.П. Много и помогна, шъ знайш.

  9. #519
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ако под наставките няма найлон ще е така,как писа модератора и други топлинката търсят.Чудното е, че са наградили толкова много далаци за толкова крадко време.Паша имаше вярно но тоя градеж кой го направи.Моите даже и нещяха да запечатват килийките./мисля още/

  10. #520
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    “Гадателя“ получава ли предупреждение.

 

 
Страница 52 от 82 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •