Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 82 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 819
  1. #101
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Благодаря ви за отговорите.

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    а защо да слага втория магазин едва като се напълни първия?
    защо просто в началото на пашата не сложи и двата магазина?
    или твърдите че не може?
    Боре, слагал сам и по три на силните, но въпреки това не коцентрират приноса, а го разпределят и после ми е трудно при ваденето.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Миналата есен при смяна на мрежестото дъно с плътно съм допуснал грешка,като вентилациония отвор(15/20)съм го обърнал към задната стена вместо отпред до прелката.При прегледа на 12.03.11. установих грешката си като пилото беше съсредоточено към задната стена на кошера не както обикновенно към предната.На 26.03 въпросния кошер(10ДБ) имаше на 6 рамки пило съсредоточено към задната стена над вентилациония отвор.По принцип,при развитието на семейството трябва да въртя рамките на 180 градуса за да се осемени цялата площ на рамката.Вместо да въртя рамките завъртях дъното,като вентилационият отвор си дойде на място до прелката.Очаквам через завъртането на вентилациония отвор да постигна развитие по цялата площ на рамките.Ако се получи ще бъде един плюс за дб.вместо да бърникаме в кошерите да въртим рамки ще въртим дъна.

  4. #104
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksey
    ще въртим дъна.
    А защо не изцяло мрежесто дъно? и да спестим тази процедура.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksey
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    Не само , че ще трябва ханеманова решетка , но ще трябва и насила да я свалиш доло !:D
    Моите дб.кошери са с отделно дъно и ако реша че е необходимо и магазин за развитие бих могъл да ротирам корпуса и магазина.
    Мисля че намерих мястото на магазина при ротация.Още от есента имам поставени магазини под плодниците.В момента конфигурацията е магазин,плодник и отгоре магазин за развитие.След като магазина бъде осеменен(около великден)ротирам,като осеменения магазин стане втори и върху плодника трети магазин с 8 рамки ВО.В началото на акацията качвам долните два магазина отгоре без ХР и се получава плодник и отгоре три магазина.

  6. #106
    ANIBAL
    Guest
    Това ,ако го направиш,те признавам за много кадърен пчелар.Малко са тези на които ще им хрумне идеята.Браво Алексей.По подобен начин правя с моите Рутови корпуси.Но ти потвърди мнението ми за теб.

  7. #107
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksey
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksey
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    Не само , че ще трябва ханеманова решетка , но ще трябва и насила да я свалиш доло !:D
    Моите дб.кошери са с отделно дъно и ако реша че е необходимо и магазин за развитие бих могъл да ротирам корпуса и магазина.
    Мисля че намерих мястото на магазина при ротация.Още от есента имам поставени магазини под плодниците.В момента конфигурацията е магазин,плодник и отгоре магазин за развитие.След като магазина бъде осеменен(около великден)ротирам,като осеменения магазин стане втори и върху плодника трети магазин с 8 рамки ВО.В началото на акацията качвам долните два магазина отгоре без ХР и се получава плодник и отгоре три магазина.
    Koлега , защо просто не преминеш на МК или Фарар , вместо да вдигаш тежките ДБ плодници !? Явно нети допада технологията ДБ !? Това закоето пишеш е жива мъка и хамалогия ! Точно за това са измислени многокорпусните технологйи ! Успех ! wink;
    Невсичко с две бузи е лице !

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Нащата неса толкова прости хоп и преминаваш на друга система-трябват и пари.За хамалогията можеби си прав-колко е разликата от пълен ДБ и МК.Относно ситемата-не ми казвай че караш Варшава.Вярно е че неми допада ДБ но само старите кютуци.Защо ДБ да нее с по тънки стени защо да нее с отделно дъно и ред други неща.Да разчупим нещата пък кой както си изка да ги нарича.Някои от кошерите ми са и със помощни семейства отгоре-магазин плодник магазин снерглова дъска и плодник с пом.семейство.Смятам да им сложа и ЛРкорпус с ВО,но само на тия с помощните семейства на другите ДБ магазин.

  9. #109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Значи ,всеки решава за себеси ! Тук просто споделяме опит и идеи , но колкото и странно да звучи и да противоречи на някакви теорйи , аз предпочитам кошерите ми даса единдодруг , а не единвърхудруг ! :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ако повечето колеги мислим и действаме и експериментираме както Алексей, пчларството в БГ ще се развива както икономиките на цивилизованите държави.
    И такива плужаци като повечето действащи и управляващи нашето пчеларство, такива няма да могат да виреят, ама изобщо.

 

 
Страница 11 от 82 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •