Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 28
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Ако - думата със хиляда значения. Ако така си помагахме, не България, а светът каква икономия и прогрес щеше да има.


    п.п. не знам, може би не се кусура толкова, защото за разлика, аз изобщо не смятам добрия тон и отношение за задължителен, само защото си възрастен и човек със авторитет.
    ..............
    Не знам до колко знаете за самураите във древна япония - техния дълг към господаря и семейството/клана, е бил едно от най-безрезервните човешки взаимоотношения познати във историята ни. Преданоста и себеотрицанието била толкова голяма, че са възникнали ритуали, като сепуко и харакири. Това е толкова силно влиятелен аспект във японския бит, че отстъплението от него е равносилно да отречеш библията, а да се смяташ за последовател на Исус.
    Та интересно ми стана, точно във една японска история за древните времена,следния разговор - ронин (странстващ самурай - без господар) влиза във схватка със самураи придружаващи техния господар. Става една свада и ронина оказал се по стечение на обстоятелствата там, се намесва и пита самураите:
    " - Да служиш на господаря си и да изпълняваш заповедите му, това благородно ли е?
    - Разбира се!! - със почит и благоволение във гласа си отвръщат самураите.
    - Дори, ако господарят ти е едно голямо лайно? - допълва ронина"

    Та око за око, паста за зъби е казал мъдреца - който е безполезен, няма какво да се повъртате около него. (не това/той ще ви направи самураи)
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  2. #12
    ANIBAL
    Guest
    Много,добър пример със самураите!

    Но си мисля,че начинаещите се впечатляват от участие на някой колега.Да колеги форумите са необходими , а този е най-необходим.Не става въпрос за определен пост или отговор.Става въпрос за държание.Аз лично изгубих интерес да пиша и отговарям, заради поведението и съпровождането на изявления от наш колега с ник Ахилис.Достатъчно нагъл и нахален с лошо чувство на ориентация в диалога.Естествено е щом не си съгласен с нечий отговор да се противиш.Но това се прави със знания и отговори,относно темата.Не със безсмислени междуметия и афоризми.С инатлъци и бездарни изяви.НУЖНИ СА ПРИМЕРИ.А вие си правете изводите след това .Кое е добро и кое лошо за вас.Много са примерите за потребители на този форум, дето не се очертават като колеги.Нищо от тяхната практика.Но като стане въпрос за критики са на първо место.Бутат се на първия ред.Забравят ,че не са си купили билети.Такива, изобщо не ги отразявам,а те си мислят,че имат думата.
    Пример за това е потребител с ник Пачо.

    Ето, затова колеги начинаещи ,имате недостатък от знания.Иска се повече търпение ,както го казахте.

    Наистина има много добри и приятни колеги ,които се мъчат да ви отговорят на въпросите.Тези хора са за Уважение.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от ANIBAL
    Но като стане въпрос за критики са на първо место.Бутат се на първия ред.Забравят ,че не са си купили билети.
    Да ако има нещо, което искрено ме дразни то е точно това поведение - редовно забелязвам из форума, как само да се пусне неква муха и без повече подробности, и информация се почват едни наддавания кой ще го изсере по-голямо, и още по-лошото е, че като се окаже, че са сбъркали във преценката си, нито се извиняват за поведението си, нито си връщат думите назад и още един път към по-лошо е, че продължават да си повтарят и знаят тяхното.

    Е със такива хора, без значение за какво става дума, без значение дали е кадърен, умел, млад или е шофьора на папата, излизане на глава няма - та ако попаднете специално на такива персони, не разчитайте много, много на помоща им .... не казвам пребийте ги, не казвам не ги питайте, просто няма смисъл да се разочаровате като ви откажат елементарна помощ, това си им е в природата.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #14
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от ANIBAL
    Много,добър пример със самураите!

    Но си мисля,че начинаещите се впечатляват от участие на някой колега.Да колеги форумите са необходими , а този е най-необходим.Не става въпрос за определен пост или отговор.Става въпрос за държание.Аз лично изгубих интерес да пиша и отговарям, заради поведението и съпровождането на изявления от наш колега с ник Ахилис.Достатъчно нагъл и нахален с лошо чувство на ориентация в диалога.Естествено е щом не си съгласен с нечий отговор да се противиш.Но това се прави със знания и отговори,относно темата.Не със безсмислени междуметия и афоризми.С инатлъци и бездарни изяви.НУЖНИ СА ПРИМЕРИ.А вие си правете изводите след това .Кое е добро и кое лошо за вас.Много са примерите за потребители на този форум, дето не се очертават като колеги.Нищо от тяхната практика.Но като стане въпрос за критики са на първо место.Бутат се на първия ред.Забравят ,че не са си купили билети.Такива, изобщо не ги отразявам,а те си мислят,че имат думата.
    Пример за това е потребител с ник Пачо.

    Ето, затова колеги начинаещи ,имате недостатък от знания.Иска се повече търпение ,както го казахте.

    Наистина има много добри и приятни колеги ,които се мъчат да ви отговорят на въпросите.Тези хора са за Уважение.
    БЕЗ КОМЕНТАР. Поста говори сам по себе си.

  5. #15
    ANIBAL
    Guest
    :D Колко бързо цъфна на полянката!

    Отново цитираш.Пиши по проблема.И давай информация.Нашите начинаещи колеги искат точно това.Явно нямаш собствено мнение по въпросите на колегите.Нямам против да си до мен в писмата,но искам твоите мисли по въпросите.Не като отрицание,а като твоя пчеларска практика.Сравнение.Дори да доказваш мои грешки.Ако ще си опонент, бъди такъв.

    Защото не последваш ли съвета ми,ГУБИШ СЪДЪРЖАНИЕ!!!СТАВАШ КУХИНА!!!

    Хайде на приказки приятелю!!! :D :D :D

  6. #16
    Цеко Сифоня
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Попов
    Аз също съм начинаещ и от май месец влизам във форума.Много съм доволен от отношението на колегите,на всеки въпрос съм получавал отговор и то в същия ден.Смятам,че форумите са много полезни за бърза обмяна на мнения и съвети.Има и докачливи колеги,но трябва да се проявява търпение.
    Здравейте колеги!Ще си позволя да цитирам и отговоря на колегата Попов,ДА така е колега, форумите са единствено и затова -да си помагаме и споделяме личен опит!!!Кой с каквото може да помага.Но понякога в амбициите си да се докажем кой е по -по най минаваме границата на добрите отношения,което не трябва да става.То затова сме и на тоя хал.И ако човек не е достатъчно умен да прескочи нечии негативни мнения-ей ти го проблема.очевидно това сте го постигнали ,поздравления!!!Аз чета и участвам в други форуми по пчеларство които не са български но там отношенията между колегите са по-различни от нашите за съжаление.Нека да се поучим и да бъдем по-толерантни.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Какъв съвет по-точно му трябва на човека, щото наистина много се разприказвахте и не ми стана ясно?

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от ANIBAL
    :D Колко бързо цъфна на полянката!

    Отново цитираш.Пиши по проблема.И давай информация.Нашите начинаещи колеги искат точно това.Явно нямаш собствено мнение по въпросите на колегите.Нямам против да си до мен в писмата,но искам твоите мисли по въпросите.Не като отрицание,а като твоя пчеларска практика.Сравнение.Дори да доказваш мои грешки.Ако ще си опонент, бъди такъв.

    Защото не последваш ли съвета ми,ГУБИШ СЪДЪРЖАНИЕ!!!СТАВАШ КУХИНА!!!

    Хайде на приказки приятелю!!! :D :D :D
    Първо си оправи граматичните грешки и тогава ще говорим кой е "КУХИНА"
    Тук има 14. В пчеларската си практика също не отстъпваш. wink;

  9. #19
    ANIBAL
    Guest
    Моля,моля!!

    Присмял се хърбел на щърбел! :D Единствен си колега!Като теб друг няма.Кухината става все по-голяма! :D :D

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    12
    Старите пчелари не си дават занаята защото чувстват конкуренция дали ще продадат меда дали Тоя новобранец така наречени мухари нема да извади повече мед защо Защото се прокрадва съмнението че този мухар колкото и да го заблуждават по някога ще вземе да направи нещо сбъркано и то ще излезне правилно Защото те са праволинейни карат каруцата като коне с капаци Те ядуват защото и на тях може да им не е обяснено като на нас и сега прават на пук и ти казват това толко лесно не става това така и до там.ЗАЩО да е трудно просто трябва някои да ти обясни и оттам на там как искаш така.На сърдитите старци и на майсторите ще кажа давайте докато можете че после си живял напразно по отношение за пчеларството ако не си си предал опита на муарчето.Само така ще ви запомнат че сте били Велики пчелари а не Медари ако правят разликата.На всякаде се тръби че пчеларството изчезва еми ше изчезне защото нема новобранци тоя като му не покаже оня като му не каже и той си вика егати и работата по добре да се незахващам ама имало литература ама само снея неможе требва ровене баране усещане за да стане ;а за меда да не се притесняват за секи влак си има пътници.И сега ще кажа не що на старите хиени и да го запомнят добре ние младите мухарчета сме трагнали да ставаме пчелари а не печелбари ако ви не е ясна дано ви се изясни.Добре че има това форумче да кретаме нещо макарче и тук си срещат тежки гемии които кой сам аз и кой си ти и бля бля Няма да се извинявам на никой дори и да ме изтриете то истината боли

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •