Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 76
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Хубаво сте го написали пак отново.Браво!Но защо сте бързали не разбирам да купите тия всички инструменти скоро ще отворят мярката за закупуване на тия неща.В пчеларството като и в живота има стратегии.Всеки си избира своята,някой път е грешна някой път успешна.Аз съм избрал грешната ,че съм направил пчелин на грешното място.Проблема не е кой има право да вземе.Всеки който иска по един или друг начин може да си набави нужните документи.Както виждате има вратичка 2016г.Проблема е че дават само 7лв и то до определена бройка,втория ,че искат доход от определен продукт не се знае по какъв критерий избран.Аз нямам нищо против да се откажа от тия пари да се дадат на хората пострадали от пръсканията за дерматит.Защото знам какво е да си гледаш труда на земята мъртъв събран на камари и камарите всеки ден стават все по големи и по големи.И това го гледаш месеци наред.За мен това е да се да де помощ,а тия над 200 които са нямат разходи и не им се плащат данъци?

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    02.06.2016
    Мнения
    69
    А Аз съм съгласен, парите да се дадат на деца или на родители на малки деца нуждаещи се от живото спасяващо лечение в България и/или чужбина на който "държавата им" не може /не желае/ да отдели средства.

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    02.06.2016
    Мнения
    69
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Хубаво сте го написали пак отново.Браво!Но защо сте бързали не разбирам да купите тия всички инструменти скоро ще отворят мярката за закупуване на тия неща.В пчеларството като и в живота има стратегии.Всеки си избира своята,някой път е грешна някой път успешна.Аз съм избрал грешната ,че съм направил пчелин на грешното място.Проблема не е кой има право да вземе.Всеки който иска по един или друг начин може да си набави нужните документи.Както виждате има вратичка 2016г.Проблема е че дават само 7лв и то до определена бройка,втория ,че искат доход от определен продукт не се знае по какъв критерий избран.Аз нямам нищо против да се откажа от тия пари да се дадат на хората пострадали от пръсканията за дерматит.Защото знам какво е да си гледаш труда на земята мъртъв събран на камари и камарите всеки ден стават все по големи и по големи.И това го гледаш месеци наред.За мен това е да се да де помощ,а тия над 200 които са нямат разходи и не им се плащат данъци?
    Това с доказването на кои са му умрели пчелите от пръскането ще доведе до голям спор. В моят край на колеги пчелите изопщо не се върнаха в кошерите. Просто летящата пчела изчезна.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Е то лесно се намират.Отиваш на блока където са пръскали и ги намираш по редовете.Ако си по упорит може по целия коридор да ги намериш

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    31.08.2016
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    с.Крушовица Д.Дъбник Плевен
    Здравейте, колеги! Изчетох 46 стр. с мнения, огорчения и закани относно тазгодишния de minimis. Моето лично мнение е, че всеки, който отговаря на тези абсурдни изисквания, трябва да си вземе парите. Сумата е смешна, но все пак-дават ли ти вземай. Но ви моля да се замислите дали при следващата ви среща (на пчеларското изложение в Плевен) с министъра на земеделието и СВЕТИЛАТА в пчеларството ще ги аплодирате, или ще се организираме да си издействаме уважение и зачитане на правата ни в земеделския сектор. От дългия ми опит като пчелар установявам, че ние сме единствената гилдия в този сектор, която прави всичко възможно да се разцепи, а не да се обедини.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Според теб , защо е така ?

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Само не разбрах - тая помощ не беше ли заради пръсканията и отровените пчели.Ако си стартирал миналата година и тая ти е първа за мед,а нямаш пчели,кой да ти събира мед и откъде фактури за продаден такъв.Ама сигурно аз съм глупав и не мога да схвана логиката.

  8. #18
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Днес ходих в Габровския клон на ДФЗ по друга работа (заради Развъдната Асоциация) и останах безкрайно учуден, когато служителката ме информира, че наплива от пчелари във връзка с de minimis-а вече е започнал. Дори първо ме попита и аз ли ще кандидатствам, и остана безкрайно учудена, че не проявявам интерес и че съм дошъл по друг въпрос.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2011
    Мнения
    4
    Изкарай и ти тогава мед за 30 "бона" !

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Днес ходих в Габровския клон на ДФЗ по друга работа (заради Развъдната Асоциация) и останах безкрайно учуден, когато служителката ме информира, че наплива от пчелари във връзка с de minimis-а вече е започнал. Дори първо ме попита и аз ли ще кандидатствам, и остана безкрайно учудена, че не проявявам интерес и че съм дошъл по друг въпрос.
    пак като не са почнали да правят списъци и да пазят място...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •