Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 56 1231151 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 554
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248

    ВЪПРОСИ/ОТГОВОРИ - АПИТРЕЙД

    Дайте поне някаква цена, примерно 5,20-5,50лв/кг................

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Аз тази година си продадох меда на тях.Много съм доволен.Взеха проби,след 15 дена ми се обадиха и дойдоха.Платиха на място и ми върнаха чисто нови тенекета.Много коректни.
    А колкото до цената 5.20-5.50 няма кой да даде.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Платиха ми го по 4.20 лв букета.Да,малко е,но им продадох 9 тона.Такова количество кога щях да го продам,на тоз едно бурканче,на онзи 100 кила,на трети 400.Знам,че сега ще скочите и ще кажете,че заради такива като мен цената на меда е толкова ниска.И какво трябва да направя аз,да им откажа,и ще отидат при тоя до мен и той ще им го даде на 4.20.И кво?

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Браво на Апитрейд за ясната позиция.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от alex74 Виж публикацията
    Апитрейд Пловдив-в момента това са реалните цени, на които работим и които можем да предложим.

    Аз пак си мисля ,че политиката Ви не съвпада с нашта .Купувате акациев мед на 5,50 лв ,а го продавате за UK£ 9,99 ( http://www.bulgarianfood.co.uk/shop/...a_900_gr..html ) което е -UK£ 9,99 =
    23,6026825 Български лева и някък ми идва на ум ,че и 7-8 лв да дадете за акация няма да сте на загуба.
    А и другите Ви цени са подобни- http://www.bulgarianfood.co.uk/shop/Honey_dessert/ тъй ,че нашто желание е да си коригирате цените ,пък и печалбата Ви пак ще я има .
    Здравейте,

    Относно рапицата - мнението ми е, че че плащайки еднаква цена за рапица и букет е в полза на пчеларите, тъй като много от тях възприемат меда от рапица като по-нискокачествен и следователно цената трябва да бъде ( а и в минали години беше) по-ниска.

    Относно цените, които сте посочили за Великобритания - това са цени, определени от търговец, който закупува меда си от нас в България и го изнася самостоятелно. И на мен би ми се искало картината да е като описаната от Вас, но уви не е.

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Искам да благодаря на Апитрейд за коректния отговор на всички поставени въпроси. Да, цената може и да не ни харесва, но все пак нека да не забравяме, че живеем в пазарна икономика, и този, който дава парите, също си прави добре сметката така, както и ние си я правим.

    Коректността на една фирма се определя не от цените, а от всичко останало, като например отношение към клиента, спазване на обещанията, изрядност в документооборота, справедливо отношение при възникване на проблем и т.н. Аз лично мисля да пробвам с Апитрейд, и после ще ви кажа как тя се е представила по моите лични критерии за точност, коректност, справедливо отношение и зачитане на интересите на и на двете страни в процеса на осъществяване на сделката.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Имам въпрос към Апитрейд колко грама сваляте за тенекйите

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте,

    За тенекиите приспадаме по 1кг на брой.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте отново,

    Радвам се, че обявата ни все пак е интересна за членовете на този форум и предизвика такава дискусия. За мен е напълно нормално всеки, когато избира контрагент, с който да осъществява дадена търговска дейност, да събере информация за отсрещната страна, за да си изгради мнение и да вземе решение да работи ли с нея или не. Поради тази причина не приемам като нападки или компромати нещата, пуснати по-горе, а напротив - радва ме факта, че фирмата ни е обект на интерес от Вас - пчеларите. Информацията в Интернет е достъпна за всеки и ние не се крием или притесняваме от нищо.
    В конкретния случай относно меда с марка АРО, който преди години пакетирахме за съответната търговска верига - въпросната партида е била "прегрята" при преработката (изложена на нагряване за по-продължително време от необходимито, в следствие на което показателите ХМФ и диастазна активност излизат извън позволените граници съгласно законовите разпоредби). Допускането на това, както и пропускът тези параметри да бъдат правилно измерени в нашата лаборатория, са причините за този случай и естествено ние сме понесли съответните санкции от контролните органи в страната (БАБХ).

    Знам, че по ред причини като некоректно отношение на даден купувач или излъгани пчелари от преработватели в миналото, за много от производителите всички фирми в бранша като нашата попадаме под общ знаменател "прекупвачи", изпълнен с негативно отношение. Доста хора пчелари са с убеждението, че ние купуваме меда от тях на дадена цена - било 4, 4.20 или 5,50 и едва ли не на следващия ден го продаваме със 50 - 80 - 100 % надценка, като по този начин не добавяме никаква принадена стойност към продукта им, а се възползваме от техния труд. Реалността обаче е съвсем друга и наскоро видях, че потребителят Матеев е опитал да я опише подробно в една от другите теми, макар и с някои неточности. Ще си позволя да дам приятелски съвет на пчеларите тук - не обръщайте толкова голямо внимание на цената - тя може в даден момент да се вдигне с 10 - 20 стотинки, да падне с 10 - 20 стотинки или да остане непроменена дълго време. Това зависи изцяло от ситуацията на международните пазари, на които ние с количествата, които произвеждаме и изнасяме като държава, за съжаление не можем да влияем. За сравнение има преработватели в Европа, които годишно пакетират по около 20 000 тона мед, а вие сами знаете колко е българското производство. Това, от което може да се подобрят финансовите резултати, по-скоро е наблягането на монофлорни медове, подвижно пчеларство и естествено увеличаване на семействата и добивите. Към момента, след последните решения относно държавното и еврпейско субсидиране на сектора, нещата не излеждат много цветущи, но аз съм убеден, че това ще се промени.

    Желая приятна събота и неделя на всички!

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Апитрейд са единственни които връщат за стари тенекии ,много добре измити тенекии ,което не го прави никоя друга фирма.в момента са най добрите на пазара.само с някои видове мед са 10 ст надолу и от там когато продаваме групово ,някои дърпат на другаде заради 10 те ст.

 

 
Страница 1 от 56 1231151 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •