Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 56 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 554
  1. #201
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Господа от Апитрейд виждам, че вие никога за нищо не сте виновни! Хайде ако искате пуснете тука съобщенията на Л.С.със вас да видим мен можете ли да ме обвините в некоректност? Радвам се, че не съм се захванал със вас като гледам, колко надменно звучите! Правете разлика от питане и съгласяване!!!
    Аз мисля,че след като сте ме записали за проба аз ще съм коректен да ви изчакам, а вие ще сте коректни да дойдете. Но уви.
    Това е все едно да отида в някой селски магазин,където хляба е свършил и да кажа запишете ме за два хляба (като ви донесат отново) ще мина да ги взема и .......край нито минавам нито нищо!
    Да продавачката може да ги продаде на друг този хляб , след като не съм отишъл да го взема, НО коректно и правилно ли ще е от моя страна???

  2. #202
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    А може ли да кажете и за мановия мед след, като повечето пчелари изкараха по 5-6 тенекий от 100 кошера в Странджа и ще си го продадат на дребно, ще има ли раздвижване в цените?
    Здравейте,

    Все още е рано да се правят заключения относно реколтата както в България, така и в Европа. Когато това е ясно, пазарът ще покаже какво ще се случи с цената, но трябва да имате предвид, че износът на манов мед от България така или иначе е доста ограничен като обеми. За момента ние не планираме промяна на изкупните цени за биологичен и конвенционален манов мед.

    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Господа от Апитрейд виждам, че вие никога за нищо не сте виновни! Хайде ако искате пуснете тука съобщенията на Л.С.със вас да видим мен можете ли да ме обвините в некоректност? Радвам се, че не съм се захванал със вас като гледам, колко надменно звучите! Правете разлика от питане и съгласяване!!!
    Аз мисля,че след като сте ме записали за проба аз ще съм коректен да ви изчакам, а вие ще сте коректни да дойдете. Но уви.
    Това е все едно да отида в някой селски магазин,където хляба е свършил и да кажа запишете ме за два хляба (като ви донесат отново) ще мина да ги взема и .......край нито минавам нито нищо!
    Да продавачката може да ги продаде на друг този хляб , след като не съм отишъл да го взема, НО коректно и правилно ли ще е от моя страна???
    Здравейте,

    На първо място, никой не Ви обвинява в нищо. Твърдението ми е, че при последната ни комуникация не сте изказали сегашните си твърдения за некоректност от наша страна. Когато записваме хора за проба, ние не казваме "пазете меда, ще дойдем на дата Х", а че ще Ви потърсим, когато пътуват колеги в района. Това ние сме го обявили отдавна съвсем ясно и хората го знаят.

    Ако трябва да вляза в руслото на Вашия пример, по скоро ситуацията би изглеждала така: като се разхождате между щандовете в магазина, продавачът да Ви кара непременно да изкупите всичкия му хляб веднага, тъй като той го е сложил там за продан, обявил е цена и т.н. и да Ви обявява за некоректен, ако не го направите. Колко да купите и дали да купите въобще е Ваш избор, нали така? Влизането Ви в магазина не означава моментално, че която и да е от двете страни поема ангажимент към другата.

    Поздрави

  3. #203
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Ще използвам активността на Апитрейд покрай изкупната кампания да задам и аз своя въпрос.
    Има ли допустима норма на неоникотиноиди в меда за износ и ако да в какви граници?
    Вие засичате ли във вашите проби наличие на неоникотиноиди в меда от рапица и слънчоглед и ако да от кой вид, марка?

    Благодаря.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  4. #204
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    На първо място, никой не Ви обвинява в нищо. Твърдението ми е, че при последната ни комуникация не сте изказали сегашните си твърдения за некоректност от наша страна. Когато записваме хора за проба, ние не казваме "пазете меда, ще дойдем на дата Х", а че ще Ви потърсим, когато пътуват колеги в района. Това ние сме го обявили отдавна съвсем ясно и хората го знаят.

    Ако трябва да вляза в руслото на Вашия пример, по скоро ситуацията би изглеждала така: като се разхождате между щандовете в магазина, продавачът да Ви кара непременно да изкупите всичкия му хляб веднага, тъй като той го е сложил там за продан, обявил е цена и т.н. и да Ви обявява за некоректен, ако не го направите. Колко да купите и дали да купите въобще е Ваш избор, нали така? Влизането Ви в магазина не означава моментално, че която и да е от двете страни поема ангажимент към другата.

    Поздрави
    Последно пиша по темата. По горе споменах, че ви се обадих по телефона и вие ме записахте. На по късен етап пак ви се обаждах да не би да сте ме пропуснали и да сте идвали насам. Поне между 2-3 пъти съм ви се обаждал по телефона! Хайде сега ми кажете от миналата година идвали ли сте към нашият край( района го има в профила ми) или не? И ако сте идвали защо така и не сте ме потърсили?
    Разбира се,че вие преценявате от кого да купите меда и кого да не търсите, но за мен вие сте в графа 'некоректна фирма',защото ако бях чакал вас меда ми още щеше да стои, а на вас нищо не ви е пречело като сте били по нашият край да изкарате списъчето и при когото не сте отишли да вземете проба да му звъннете и да му кажете " няма да дойдем, защото примерно нямаме нужда от букет на този етап или нещо си........ ей така от колегиалност просто и пчеларя Х да знае ,че Апитрейд отпада да търси следващата фирма. Не, че ние пчеларите чакаме само на една фирма да ни закупи меда ама тва е друга тема.
    И между другото вие в момента предлагате една от най ниските цени за купуване на меда и просто ми става жал за пчеларите във форума като обявите изкупните си цени тук как ви вдигат "ръчичка". Лек ден ви желая и спирам до тук с темата.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 21.08.2017 в 19:34.

  5. #205
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Ще използвам активността на Апитрейд покрай изкупната кампания да задам и аз своя въпрос.
    Има ли допустима норма на неоникотиноиди в меда за износ и ако да в какви граници?
    Вие засичате ли във вашите проби наличие на неоникотиноиди в меда от рапица и слънчоглед и ако да от кой вид, марка?

    Благодаря.
    Здравейте,

    Да, засичаме. Най-често това е Thiacloprid, за който максимално допустимата концентрация по регламент е 0.2 mg/kg, но повечето клиенти изискват максимално 0.05 mg / kg.

    Поздрави

  6. #206
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Да, засичаме. Най-често това е Thiacloprid, за който максимално допустимата концентрация по регламент е 0.2 mg/kg, но повечето клиенти изискват максимално 0.05 mg / kg.

    Поздрави
    Що ме спохождат едни мисли, че това е форума на фирмата?

    Представяте ли си, ако обажданията бяха в обратна посока, от фирмата към пчеларя? Сценариите може да си ги измислите, и винаги ще бъдат много интересни, и....актуални.

  7. #207
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Що ме спохождат едни мисли, че това е форума на фирмата?

    Представяте ли си, ако обажданията бяха в обратна посока, от фирмата към пчеларя? Сценариите може да си ги измислите, и винаги ще бъдат много интересни, и....актуални.
    Колега гледам отскоро си във форума и вече те спохождат някакви мисли!
    Постой и ще разбереш дали са правилни или не.

  8. #208
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    По повод различието в мненията относно коректността на фирмите изкупуващи мед и пчеларите и разменените телефонни разговори, зад които стои "дума срещу дума" имам следното предложение, което много моля да не се приема като вземане на нечия страна. Просто ми се струва по-добър начин на комуникация и за това го пускам за обсъждане.
    Има една много хубава латинска сентенция:"Verba volant, scripta manent - Думите отлитат, написаното остава"
    Така е и в случая. Може би си струва да се мине към ползването на SMS като средство за бърза и евтина комуникация:
    1. Апитрейд пуска един SMS до всички клиенти, с които работи, че в даден момент търси едикакъв си мед и го изкупува на едикаква си цена.
    2. Пчеларите, заинтересувани от съобщението и приемащи цената изпращат обратен SMS че приемат офертата, разполагат с ХХХ тенекии от търсения вид мед и искат вземане на проба.
    3. Апитрейд след направения анализ на търсеното от тях и предлаганите от пчеларите количества избира тези, на които е решила да изкупи меда и на група резерв и им връща SMS с потвърждение, че ще им вземе проба.
    4. Три дни преди пробата Апитрейд изпраща на съответната група пчелари по области (или по друг техен критерий) SMS с точен ден за вземане на проба.
    Това разбира се е само идея и не бива да се приема от Апитрейд като опит да ги поучаваме как да си организират нещата. Ние можем да сме полезни със системата www.bsms.bg, която поддържаме и развиваме успешно вече 8 години
    Този пост е редактиран от tsc1; 22.08.2017 в 18:38.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #209
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Все още е рано да се правят заключения относно реколтата както в България, така и в Европа. Когато това е ясно, пазарът ще покаже какво ще се случи с цената, но трябва да имате предвид, че износът на манов мед от България така или иначе е доста ограничен като обеми. За момента ние не планираме промяна на изкупните цени за биологичен и конвенционален манов мед.



    Здравейте,

    На първо място, никой не Ви обвинява в нищо. Твърдението ми е, че при последната ни комуникация не сте изказали сегашните си твърдения за некоректност от наша страна. Когато записваме хора за проба, ние не казваме "пазете меда, ще дойдем на дата Х", а че ще Ви потърсим, когато пътуват колеги в района. Това ние сме го обявили отдавна съвсем ясно и хората го знаят.

    Ако трябва да вляза в руслото на Вашия пример, по скоро ситуацията би изглеждала така: като се разхождате между щандовете в магазина, продавачът да Ви кара непременно да изкупите всичкия му хляб веднага, тъй като той го е сложил там за продан, обявил е цена и т.н. и да Ви обявява за некоректен, ако не го направите. Колко да купите и дали да купите въобще е Ваш избор, нали така? Влизането Ви в магазина не означава моментално, че която и да е от двете страни поема ангажимент към другата.

    Поздрави
    Струва ми се ,че Пилат Понтийски трябва ряпа да яде пред Вас.Не съм използвал услугите Ви,но от написаното тук разбирам че го надминавате.Гъделичкате с гъше перце,а режете с Дамоклеевия меч.Възхищавам Ви се!!!Ако Вие сте на върха/който пише тук/ на тази фирма,тя няма да загине никога мърцина.

  10. #210
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Ямбол
    Апитрейд , искам да Ви питам , плащането на място ли е или по банков път ? Ако е чрез банка , след колко време става изплащането ?
    Благодаря .

 

 
Страница 21 от 56 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •