Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 56 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 554
  1. #191
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Позволявам си и аз да се намеся и да ви попитам да държа ли още меда си, че от миналата година съм записан и все още идвате да ми вземате проби! Той (меда) не можа да вкисне ама поне ми кажете коя година ща минете за пробите?
    А сега сериозно да ви попитам като се имате за много коректен прекупвач и пишете тук и обеснявате на пчеларите изкупни цени и т.н. защо аджеба постъпвате тогава НЕкоректно?
    Представителя на Апитрейд Пловдив не веднъж е давал отговор на този въпрос, а отговора е, че фирмата не се ангажира с точна дата за вземане на проба. Такава има само за вече взета проба и това е в рамките на 20 дни. Тук вече не може да се говори за НЕкоректно отношение. Хубаво беше и тук да има някакъв срок, но няма. Имаше писано по въпроса и лично аз съм поставял този въпрос.

  2. #192
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    А по колко вземат за проба, сигурно е писано, но съм забравил

  3. #193
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    А по колко вземат за проба, сигурно е писано, но съм забравил
    На мен не са ми вземали пари за проба, но сигурно влиза в калкулацията на цената.

  4. #194
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Представителя на Апитрейд Пловдив не веднъж е давал отговор на този въпрос, а отговора е, че фирмата не се ангажира с точна дата за вземане на проба. Такава има само за вече взета проба и това е в рамките на 20 дни. Тук вече не може да се говори за НЕкоректно отношение. Хубаво беше и тук да има някакъв срок, но няма. Имаше писано по въпроса и лично аз съм поставял този въпрос.
    Слънчо тук не говорим за дати приятелю тук говорим за въобще не взимане на пробата! А им звънях 2-3 пъти миналото лято и отговора беше като дойдем към вашият край ще ви се обадим! Е не вярвам вече година и нещо да не са идвали насам!!!
    За мен е некоректност, а за вас незнам какво е предвит защитаването на тази фирма от модераторите на форума и най-вече от администратора!

  5. #195
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Слънчо тук не говорим за дати приятелю тук говорим за въобще не взимане на пробата! А им звънях 2-3 пъти миналото лято и отговора беше като дойдем към вашият край ще ви се обадим! Е не вярвам вече година и нещо да не са идвали насам!!!
    За мен е некоректност, а за вас незнам какво е предвит защитаването на тази фирма от модераторите на форума и най-вече от администратора!
    Ако се върнеш назад във форума ще намериш как и аз съм писал, че не са ми взели проби, а са ми обещали от много време. И аз чаках голям период от време, но когато им насочих вниманието тук във форума се отзоваха хората, взеха ми проба и в много кратък срок ми взеха и меда. Ха, ха... след като разбраха, че моя мед е великолепен. Шегувам се. А що се отнася до защита на фирмата им от моя страна то не виждам такава. Просто като изключим това, че не могат на момента да вземат проба то те са коректни, така че и аз съм коректен с тях и няма защо да ги укорявам за нищо. Надявам се като ти прочетат поста да ти обърнат внимание и мисля, че ще го направят.

  6. #196
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    ...а за вас незнам какво е предвит защитаването на тази фирма от модераторите на форума и най-вече от администратора!
    Хайде, моля ти се да не ни слагаш всички под общ знаменател!!! - не само, че не я защитавам въпросната фирма, ами и не малко разправии(тук на страниците на форума), си имах с тях, че дори и предупреждение по случая получих...
    Но, пък от друга страна няма как да бъда прекалено пристрастен(АНТИ...), и трябва да спазваме добрият тон и правилата на форума.

  7. #197
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Чудя се аз да споделя ли, как при тел. разговор на въпроса "кога ще дойдете за проби" ми се развика. Повече няма да му се обадя на тоя Тошко ли е, кокошко ли е. Едва ли не станах виновен защо съм го попитал. Пък знам ли може да е бил зорлия точно тогава. Моля те Трендафиле, не ми трй поста, да разбера как ще се оправдае за това свое държание, спрямо обикновения пчелар.

  8. #198
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте,

    На първо място, предлагам темата да се прелее в тази в раздел "Доставчици на оборудване или изкупвачи", тъй като там сме направили такава точно за целта на настоящата дискусия. Ще бъде по-удобно за всички, вместо да има 3 отделни теми. Благодаря.


    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Позволявам си и аз да се намеся и да ви попитам да държа ли още меда си, че от миналата година съм записан и все още идвате да ми вземате проби! Той (меда) не можа да вкисне ама поне ми кажете коя година ща минете за пробите?
    А сега сериозно да ви попитам като се имате за много коректен прекупвач и пишете тук и обеснявате на пчеларите изкупни цени и т.н. защо аджеба постъпвате тогава НЕкоректно?
    Здравейте,

    Ще се повторя, казвайки, че обаждането от страна на пчеларя с желание за включване в списък за проби не носи задължения за нито една от двете страни. Обвързваме се с такива от момента на взимане на пробата нататък - ние да изкупим меда в даден срок, а пчеларят да не продава другаде меда по време на този срок.
    Дори и при най-добро желание от наша страна да пробваме и изкупим всичкия мед в държавата, това не е реално да се случи. При записвания на десетки пчелари дневно от територията на цялата страна, ние имаме установена система на подбор кога и къде да се взимат проби и не можем да тръгваме веднага към всеки току що обадил се. Поради тази причина сме дали и възможността пчеларите, които искат нещата да се случат максимално бързо, да се обадят и да уговорят доставката на меда си директно при нас, гарантирайки си че тяхната продукция ще влезе веднага в проба.

    Конкретно към г-н marianski, който ни обвинява в некоректност - спомних си, че се бяхте свързали с нас на лични съобщения миналата година и то по друга тема, не продажба на Вашия мед. Сега погледнах - било е през месец октомври и няма нито дума за некоректност от наша страна. Странно.

    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Чудя се аз да споделя ли, как при тел. разговор на въпроса "кога ще дойдете за проби" ми се развика. Повече няма да му се обадя на тоя Тошко ли е, кокошко ли е. Едва ли не станах виновен защо съм го попитал. Пък знам ли може да е бил зорлия точно тогава. Моля те Трендафиле, не ми трй поста, да разбера как ще се оправдае за това свое държание, спрямо обикновения пчелар.
    Съжалявам, че сте се почувствали така. Въпреки всичко, добре познаваме служителите си и описаната случка е малко вероятна, а съдейки по изказа Ви по адрес на човека, с когото сте разговаряли (въпреки, че нямаме служител на име Тошко), съм склонен да вярвам, че причината по-скоро е някъде от Вашата страна на линията. Наясно сме, че няма как всички хора, влезли във връзка с нас, да са до един на 100% удовлетворени. Пазарът е свободен и всеки има възможност да избира с коя фирма да работи или да не работи. Стремим се да сме на нужното ниво и както е видно - ако има оплаквания, то те са защо не сме взели проби от някого, а не защо сме взели и не сме купили меда с месеци, защо сме обвинили някого в употреба на антибиотици или защо сме сменили цената в последния момент.

    Малко встрани от настоящата дискусия - виждам, че темата биологичен мед по някаква причина е табу във форума. Появи се такава тема и скоропостижно изчезна някъде. С едно изречение - балонът с фалшивите сертификации е толкова надут, че е невъзможно проблемите да бъдат заметени под килима, най-малкото с триене на мнения от форумите.

    Поздрави

  9. #199
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    За темата ТАБУ ще говорим на по - късен етап.

  10. #200
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    А може ли да кажете и за мановия мед след, като повечето пчелари изкараха по 5-6 тенекий от 100 кошера в Странджа и ще си го продадат на дребно, ще има ли раздвижване в цените?

 

 
Страница 20 от 56 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •