Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 48 от 56 ПърваПърва ... 384647484950 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 471 до 480 от общо 554
  1. #471
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Именно, дайте да водим разговор в тази посока, вместо да търсите под вола теле и непрестанно да се конфронтирате с нас като фирма. В момента кой друг купува мед освен Апитрейд и на какви цени? Кажете като производители как виждате нещата и какво според вас трябва да се предприеме, отворени сме да коментираме.

    Поздрави
    Ако ще говорим в това отношение, кога ще разкриете ваше поделение в североизточна България? Предполагам знаете колко пчелари има при нас и колко мед се произвежда? И ние искаме да ви продаваме, ама като кажат вашите представители, "ох... не знаем кога ще дойдем във вашия район", или пък "съберете се двама трима производителя с по-голямо количество и ще дойдем", и направо обират точките. Пределно ви е ясно, че ако имате представителство и склад в североизточна България, цените ще хвръкнат нагоре, защото ще бъдете реална конкуренция на останалите фирми.

    И беше едно време, когато пчеларите бяха стимулирани със безвъзмездно даване на захар за подхранване на килограм изкупен мед. Нещо да кажете по този въпрос? Разберете, държавата никак не ни стимулира, само иска данъци, сега работим за жълти стотинки най-вече от любов към пчелите, а едно време данъци даже не внасяхме и отгоре на това ни даваха захар.

  2. #472
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    В момента кой друг купува мед освен Апитрейд и на какви цени?
    Комшията, непрекъснато следи обявите от темата и на место идва с точни стотинки. За сега пробите от анализа са в границите.

  3. #473
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Именно, дайте да водим разговор в тази посока, вместо да търсите под вола теле и непрестанно да се конфронтирате с нас като фирма. В момента кой друг купува мед освен Апитрейд и на какви цени? Кажете като производители как виждате нещата и какво според вас трябва да се предприеме, отворени сме да коментираме.

    Поздрави
    Не искам да цитирам кой, но днес "изчистих" склада си от последния тон, който беше ми останал - цена 3,30 лв. без договор. Сега някои колеги ще ме анатемосат, но всеки си прави сметката. Назад във времето съм задържал всичкия си мед от порядака на няколко тона, уж за да съм апетитен за купувачите, но се оказва че съм "вътре". За това извадя ли - реализирам. Продажбата на последния мед доста се проточи, но вече не го мисля, защото както се очертава тенденция към спад в цената хич не ми се мисли.
    Та относно градивните предложения - би ли било възможно да се договаря на "зелено" цена и при какви условия. Както сподели вчера един колега в предишен пост, добре би било производителя да знае на какво може да разчита. Да, знам и преди е воден тук разговор в това отношение, но все пак....
    Предложението на smsi-h, относно "изнесен" склад, също е добро.

  4. #474
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Апитрейд,

    Все още чакам отговор на поста ми от предната страница!

  5. #475
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Абе Рости, тя истината може много лесно да излезе наяве. Отиваш в Лидъл, купуваш си от въпросното бурканче и го изпращаш еди къде си, за предпочитане в чужбина, за изследване. Бас хващам, че ще има заместители на мед.

    Това в приказките на Апит-д... с ДДС-то, хм... Ясно е, че държавата прехвърля пари от единия джоб в другия под формата на данък ДДС, и покрай прехвърлянките винаги накрая е ощетен крайния потребител на дребно, ама не мога да осъзная, какво ги бърка ДДС-то Апитрейд за крайната цена за редовия потребител в Лидъл. Аз ли съм толкова прост и сляп, че недовиждам картелно споразумение между Апитрейд и Лидъл, щото са станали адвокати защитници на Лидъл, или наистина няма такова, бах м--му, иди че го разбери как е!

    Плюс това, прекрасно знаем, от публикации от преди няколко години, с какви "чудесни" договори големите вериги магазини ангажират българските производители, за да се продава продукцията на точно тези производители в тези магазини, т.е. да им продават на загуба, под себестойността понякога. Ако им продавате на загуба, кажете си го бе, какво, горния очи за такива като Лидъл няма ли? Ми като сте толкова честни, айде публикувайте договора си с Лидъл, за да стане пределно ясно как се образува крайната цена и да стане ясно, на каква цена им продавате вие меда си, и, боже господи, да видим, с какви такси ви обвързват, за да ви продават меда. Леле, ако горния ви гледа в момента, има да ви се чуди, отде толкоз акъл за такива търговски тарикатлъци, щото той определено е нямал намерение да ви създава чак толкова хитри. От последните ви публикации не прозира, напълно прозрачни сте, че старателно полагате усилия да криете информация, ама умря това време, когато се лъжеха хората.

    Пък от друга страна, се е заформила полезна дискусия, поне се вижда кой кой е и това е от полза за бъдещето. Определено, Апитрейд, в позицията си адвокат защитник на Лидъл, не са на страната на редовия пчелар производител. И въобще, какво толкова сте се загрижили на германците, български вериги магазини нямаме ли си? Ако искахте да правите ракламна капмания с български мед, щяхте да настъпите едновременно във всички вериги магазини в България, а не само в Лидъл, което пък говори за слабия ви мениждмънт и слаб търговски нюх. Не се ли сещате, колко е елементарно, когато продадете меда си във всички големи вериги едновременно, ще има истинска конкуренция между тях и истинската цена ще се регулира от само себе си, а щом предлагате само в една верига магазини определено има някаква нередност.

    Абе Апитрейд, още в началото на такава рекламна кампания ли ще има такива проблеми? Просто изяснете позицията си, защо се явявате защитници на германската Лидъл?
    Напълно ли си заровихте главите в пясъка? Алоу-у-у-у... има ли някой там?

  6. #476
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Та относно градивните предложения - би ли било възможно да се договаря на "зелено" цена и при какви условия. Както сподели вчера един колега в предишен пост, добре би било производителя да знае на какво може да разчита. Да, знам и преди е воден тук разговор в това отношение, но все пак....
    Предложението на smsi-h, относно "изнесен" склад, също е добро.
    На зелено можеш да си вземеш само апартамент и наистина ще го вземеш на цената на която сте се разбрали когато строежа е бил на кота нула или на на ниво проект. В пчеларството такова нещо е невъзможно! Най яркия пример е как различни закупчици идват и ти взимат проби на една цена и малко преди да дойдат да ти го вдигнат казват има промяна в цената и вече го взимаме на друга цена ако си съгласен да идваме. В пчеларството мъжката дума, ръкостискане или ако искаш го наречи Чест не значат нищо, не само в отношенията между Закупчици и пчелари а и между отношенията пчелари между пчелари!

    П.П Апитрейд дайте вашите предложения за да мръдне положението в сектора, консумацията и т.н, ще ни е интересно на всички какво ще предложите
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #477
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Ако ще говорим в това отношение, кога ще разкриете ваше поделение в североизточна България? Предполагам знаете колко пчелари има при нас и колко мед се произвежда? И ние искаме да ви продаваме, ама като кажат вашите представители, "ох... не знаем кога ще дойдем във вашия район", или пък "съберете се двама трима производителя с по-голямо количество и ще дойдем", и направо обират точките. Пределно ви е ясно, че ако имате представителство и склад в североизточна България, цените ще хвръкнат нагоре, защото ще бъдете реална конкуренция на останалите фирми.

    И беше едно време, когато пчеларите бяха стимулирани със безвъзмездно даване на захар за подхранване на килограм изкупен мед. Нещо да кажете по този въпрос? Разберете, държавата никак не ни стимулира, само иска данъци, сега работим за жълти стотинки най-вече от любов към пчелите, а едно време данъци даже не внасяхме и отгоре на това ни даваха захар.
    Здравейте,

    Поделения нямаме намерение да разкриваме, тъй като приемът на мед на място при нас го обезсмисля до голяма степен. Щом имате количество за продажба и цените в района Ви са по-ниски, не виждам причина да не можете да организирате докарването на меда при нас. Дори от 300 км в посока, ако натоварите 2 тона на бус, докарването ще струва 150 - 200 лв. Разликата в цената на това количество е 400 лв., а ако при Вас изкупуват на 3.20, тогава разликата е 1000 лв. Плюс фактът, че няма да чакате за проби. Ако се организирате и натоварите на един камион 6, 12 или 20 тона, сметката пък е още по-различна. По-изгодно е и за Вас и за нас, вместо да поддържаме пунктове из страната. Сами разбирате, че при положение, че сме заринати от мед и предложения за продажба, няма логика да тръгнем да събираме мед на 300 км. Именно това е идеята на приема на място.
    Захар нямаме намерение да раздаваме. По другото Ви мнение - алоууу, моля, формулирайте въпросите си, тъй като не разбрах какво точно питате.

    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не искам да цитирам кой, но днес "изчистих" склада си от последния тон, който беше ми останал - цена 3,30 лв. без договор. Сега някои колеги ще ме анатемосат, но всеки си прави сметката. Назад във времето съм задържал всичкия си мед от порядака на няколко тона, уж за да съм апетитен за купувачите, но се оказва че съм "вътре". За това извадя ли - реализирам. Продажбата на последния мед доста се проточи, но вече не го мисля, защото както се очертава тенденция към спад в цената хич не ми се мисли.
    Та относно градивните предложения - би ли било възможно да се договаря на "зелено" цена и при какви условия. Както сподели вчера един колега в предишен пост, добре би било производителя да знае на какво може да разчита. Да, знам и преди е воден тук разговор в това отношение, но все пак....
    Предложението на smsi-h, относно "изнесен" склад, също е добро.
    Вие казвате, че сте си продали стоката без договор, а след това питате за продажба на зелено ) Такъв тип сделка е свързана с поемане на риск и от продавача, и от купувача - Вие готов ли сте да носите такъв? Сега, ако Ви предложим фючърсна сделка за меда ви реколта 2020 на цена 3.20 за букет, бихте ли я приели? Ако междувременно цената стане 5 лв., ще си изпълните ли договора? Ако не го изпълните, ние каква компенсация ще Ви търсим? Такива сделки не е реално да се случват при изкупуването на мед, това е нашето мнение.

    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    На зелено можеш да си вземеш само апартамент и наистина ще го вземеш на цената на която сте се разбрали когато строежа е бил на кота нула или на на ниво проект. В пчеларството такова нещо е невъзможно! Най яркия пример е как различни закупчици идват и ти взимат проби на една цена и малко преди да дойдат да ти го вдигнат казват има промяна в цената и вече го взимаме на друга цена ако си съгласен да идваме. В пчеларството мъжката дума, ръкостискане или ако искаш го наречи Чест не значат нищо, не само в отношенията между Закупчици и пчелари а и между отношенията пчелари между пчелари!

    П.П Апитрейд дайте вашите предложения за да мръдне положението в сектора, консумацията и т.н, ще ни е интересно на всички какво ще предложите
    За нас дадената дума и договорка означава достатъчно много и винаги се спазва - многократно сме приканвали, ако има такива, които се чувстват излъгани, на които е била променена вече определена цена и т.н. - да кажат. Отсрещната страна обаче много често е некоректна и примери за това мога да давам стотици, както за малки производтели, така и за голяма част от известните имена сред гилдията. При обещани (подчертавам обещани, не платени) 10 или 20 стотинки над цената, на която сме взели проба, пчеларите се отмятат и като дойде време за купуване на меда, започват да им излизат командировки, пътувания в чужбина, спират да вдигат телефони - с две думи всякакви "коректни" похвати. Тогава за наша сметка остава премятането на тенекиите при пробата, разходите за това, разходите за анализи и т.н. После искате да говорим за лоялност и продажба на зелено. Ще кажете - ами правете договор при пробата. Това нищо няма да промени. Ако на някого не може да се разчита за спазването на договорка, няма значение в каква форма е облечена. Ако имаме договори с неустойки, трябва друго да не правим, освен да се съдим с пчелари за по няколкостотин лева.

    Ситуацията в сектора наистина е тежка и това се отнася за всички, работещи по правилата - и производители, и преработватели. Подчертавам - за тези, работещи по правилата. За съжаление не само тук, но и в световен мащаб, този бизнес се базира на, така да ги наречем, манипулации - фалшификации, документни измами с подмяна на произход, измами с конвенционална продукция и превръщането й в биологична и т.н. От това печелят тези, които ги правят, лабораториите, както и супермаркетите, а губещите са болшинството от пчеларите и коректните субекти по веригата. Та към въпроса Ви какво може да се направи, за да се промени нещо - трябва да не бъдем толерантни с измамите и да се борим срещу тях. На национално ниво - на първо място проверки на предприятията относно внесен мед и деклариран произход на продавания. Това е работа на пчеларските организации, които за съжаление спят дълбок сън. Докато проспиването на био балона бе разбираемо, тъй като голяма част от пчеларските лидери се бяха хвърлили да вадят лични облаги, то измамата със смяната на произхода има негативен ефект за всички. В момента българския мед е принизен ценово до украинския, просто защото част от меда, който се продава като български, всъщност си е украински. Купувачите казват - вие ми предлагате същото нещо, напълно взаимозаменяеми са в блендите ни българския и украинския мед, защо да плащам повече?

    Както казах, това не е само у нас и от същото страдат пчеларите във всички страни от Източна Европа. Поради тази причина трябва да се работи против тези измами и на Европейско ниво, да се ангажират Европейските институции и да се търси решение. Пчеларството в Европа в момента е до стената, а това е парадоксално, тъй като всяко общество симпатизира на тази дейност, свързва я със здравословния начин на живот и опазването на околната среда. Няма никаква причина да не се вземат мерки за промяна на ситуацията и подпомагането му, просто трябва да се работи със стратегия, последователно и по план, с правилните хора, от които зависят нещата. Вместо да правим това, обаче, нашите пчеларски лидери правят сметката на Лидл и кроят планове за погроми над витрините, на които се продава собствената им стока. Много е хубаво, че сте решили да правите единна организация - дано се случи. Има ли обаче стратегия за тази организация - какви ще са конкретните й цели и как ще ги осъществява? Най - важното: кой ще бъде лицето й? Един съвет - има млади хора в сектора, които са грамотни, знаят езици, могат да комуникират - огледайте се в тях.

    Поздрави

  8. #478
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не искам .....
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Апитрейд,

    Все още ........
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    На зелено.........
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Поделения ..............
    И още много други............

    Когато се започне да се работи БЕЗКОРИСТНО и от двете страни, тогава ще се получи всичко което искаме, но как ще се получи това и кога? Никак и никога, без значение млади ли са, стари ли са, знаят ли езици или не знаят. Всеки в даден момент се улавя за удобната вълна и сърфира според изгодата. Другото е само кълчене на пръстите по клавиатурата.

  9. #479
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Останало е някакво неразбиране. Желанията за погромите върху витрините с мед на 5,30 бяха овладяни от все още мислещите лидери, а не бяха провокирани от тях.

  10. #480
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Останало е някакво неразбиране. Желанията за погромите върху витрините с мед на 5,30 бяха овладяни от все още мислещите лидери, а не бяха провокирани от тях.
    Рости тук има нещо общо, аналогично с дявола и евангелието. Аз също не съм разбран, но ... не смятам да правя доуточнения. Стериотипа на писане и работа на Апито май е един и същ. "Дайте някакви смислени предложения" - дрън, дрън. На всяко такова намират "гнилото" място и забиват чекийката, уж да го ижчегъртат. Ей, не само Вие владеете този тертип, но понеже сте в позиция на водещия парада може да си лавирате както искате с думите и после ние сме Ви нападали. Помнете, ще дойде време когато меда ще е кът и ако не смените бизнеса си ще се умилквате. Ние сме лесни кой с ДОГОВОР, КОЙ БЕЗ ДОГОВОР утре няма да търсим вашите услуги, не че аз съм го правил де. То заставяте всеки който ви е продал мед, да не влиза в спор с вас. Видиш ли ти, 'щото ви е продал мед, неможе да негодува срещу цените на меда. Ей, а стига бе!

 

 
Страница 48 от 56 ПърваПърва ... 384647484950 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •