Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 47 от 56 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 461 до 470 от общо 554
  1. #461
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Еха, заинтригува ме Майсторе
    Дерзай момко!"Бий им по една инжекция" и ще се убедиш,че ДНК-то им съвпада...а може и да греша!

  2. #462
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Мен пък най ме кефи предварителния им анализ, не германския. И особено органолептичния.

  3. #463
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    А пък мен ме интересува защо нито една от другите уж големи фирми не се включи в нито една тема по повод изкупуването на мед.

  4. #464
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    А пък мен ме интересува защо нито една от другите уж големи фирми не се включи в нито една тема по повод изкупуването на мед.
    Защото им е през оная работа за нас. Не, че на Апитрейд им е, но все пак им прави чест, че са тук и отговарят на някои наши въпроси и периодично пускат цени на меда, че ако и това го няма, нямаше да знаем и какви са цените изобщо. Щеше да е пълен хаос.

  5. #465
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    То ясно, цените падат и на мен не ми е нужно да си правя сверка с Апито, тъй като поддържам контакти с няколко други контрагенти. Тук по-скоро ме интересува да си изразят мнението за това, какво може да се направи, тъй че да се повиши цената на меда, респективно нашата продукция, така че и те да спечелят повече, тъй като тяхната печалба е процент от цената, демек по-висока цена на меда, по-висока печалба на търговеца.

  6. #466
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    То ясно, цените падат и на мен не ми е нужно да си правя сверка с Апито, тъй като поддържам контакти с няколко други контрагенти. Тук по-скоро ме интересува да си изразят мнението за това, какво може да се направи, тъй че да се повиши цената на меда, респективно нашата продукция, така че и те да спечелят повече, тъй като тяхната печалба е процент от цената, демек по-висока цена на меда, по-висока печалба на търговеца.
    А дали за тях печалбата не си е пак висока, а само за нас цените да са ниски? Тези цени по българските вериги само да са прах в очите и за още по - голямо снижаване.

  7. #467
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    А дали в посочената търговска верига врътката/интервенцията на пет цяло и две би могла да се осъществи и през 2017г……?

  8. #468
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Разликата между търговец и производител! Ние произвеждаме без да знаем каква ще бъде цената на нашия продукт, докато търговеца първо сключва договор и след това ни спуска кавито си цени иска. Естествено не може да работи на загуба. А ние ще пускаме като брашнян чувал. Хем поемаме целия риск от дългия процес на производство хем не знаем какво ще получим накрая за труда си. Наистина сме сбъркани щом продължаваме да се занимаваме с това. Слагат ни го както си искат обаче на следващата година пак се дупим. Без майтап явно ни харесва!

  9. #469
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    То ясно, цените падат и на мен не ми е нужно да си правя сверка с Апито, тъй като поддържам контакти с няколко други контрагенти. Тук по-скоро ме интересува да си изразят мнението за това, какво може да се направи, тъй че да се повиши цената на меда, респективно нашата продукция, така че и те да спечелят повече, тъй като тяхната печалба е процент от цената, демек по-висока цена на меда, по-висока печалба на търговеца.
    Именно, дайте да водим разговор в тази посока, вместо да търсите под вола теле и непрестанно да се конфронтирате с нас като фирма. В момента кой друг купува мед освен Апитрейд и на какви цени? Кажете като производители как виждате нещата и какво според вас трябва да се предприеме, отворени сме да коментираме.

    Поздрави

  10. #470
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Именно, дайте да водим разговор в тази посока, вместо да търсите под вола теле и непрестанно да се конфронтирате с нас като фирма. В момента кой друг купува мед освен Апитрейд и на какви цени? Кажете като производители как виждате нещата и какво според вас трябва да се предприеме, отворени сме да коментираме.

    Поздрави
    В момента като производители не виждаме никакъв смисъл да произвеждаме. Тенденцията в цените ни обезсърчава!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 47 от 56 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •