Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 46 от 56 ПърваПърва ... 364445464748 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 451 до 460 от общо 554
  1. #451
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Вярно е че монетата има две страни и аз просто представям другата страна.
    Има и една трета страна, имаше опит за организиране на погроми върху витрините в Лидъл на които е изложена "акцията" в първия и ден . Така че вместо да ме плашите със съд можете да извлечете изводи от това което ви казвам.
    Съжалявам, че този път отказвате да бъдете така любезни и спокойно и подробно да обясните къде грешим/а в разсъжденията си, както обикновено го правите.
    Тъй като Апитрейд не водят разговора конструктивно, явно дълбоко обидени, спирам.

  2. #452
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Сигурно и цената на захарта когато падне до 86 ст. е пак популяризиране на българското? То тя е и толкова захар де. Дано и меда във веригите да не е като тази захар. В което много, ама много се съмнявам.

  3. #453
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Вярно е че монетата има две страни и аз просто представям другата страна.
    Има и една трета страна, имаше опит за организиране на погроми върху витрините в Лидъл на които е изложена "акцията" в първия и ден . Така че вместо да ме плашите със съд можете да извлечете изводи от това което ви казвам.
    Съжалявам, че този път отказвате да бъдете така любезни и спокойно и подробно да обясните къде грешим/а в разсъжденията си, както обикновено го правите.
    Тъй като Апитрейд не водят разговора конструктивно, явно дълбоко обидени, спирам.
    Здравейте,

    Никой не Ви плаши със съд, обясних Ви до какво могат да доведат твърденията Ви, в случай, че някой засегнат реши да си защити правата. Погромите върху витрините няма какво да коментирам - смях в залата...

    Въобще не сме обидени - ако бяхме, щяхме директно да предприемем стъпката, за която говорите. Преценили сме, че не си заслужава да се занимаваме с това засега. Съвсем нормално и с аргументи Ви обясних къде грешите в разсъжденията и защо сметката Ви е крива. Конструктивен разговор никога не сме отказвали и сам разбирате, че сме прави, а вие сте наговорили куп глупости, които могат да Ви навлекат главоболия. Ако търсехте конструктивност и решения на проблемите в сектора, по-логично би било да се свържете с нас, като сте си докарвали меда например, и да питате не можем ли да помислим в тази тежка пазарна ситуация и за производители и за търговци какво може да се промени и какви са причините за създаването й. Вместо това, говорите за погроми по магазините )

    Най-искрено Ви желая успех в инициативите за обединение на пчеларските организации в една реална такава, това е голям проблем на сектора. За съжаление, с такова мислене обаче, съм по-скоро скептичен.

    Поздрави

  4. #454
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Сигурно и цената на захарта когато падне до 86 ст. е пак популяризиране на българското? То тя е и толкова захар де. Дано и меда във веригите да не е като тази захар. В което много, ама много се съмнявам.
    Ако някой наистина се съмнява в нещо, може много лесно да удостовери съмненията си. Само трябва да тества за своя сметка съответната стока. В случая пчелен мед. И след това да сравни резултата с изискването на закона. Ако има разминаване да действа както прецени. Обикновено ДДС-то е за сметка на крайния потребител по веригата. Сиреч българския пенсионер. Истинските почитатели на българския пчелен мед доколкото ми е известно де, купуват директно от производителя. Така хем не се нашиват с ДДС-то, хем продавача не плаща данъци. Именно тази е причината за ниската цена. Неспазването на закона.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #455
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Не ви държа сметка но може ли да ви задам един въпрос. Една седмица вашия мед (нашия) с марката Родна стряха беше на промоция в Лидл ако не се лъжа от 10 лв на 7 лв да речем че го приемам, но после следващата седмица пак беше на промоция на цена 5 лв и 20 ст. Та въпроса ми е къде е Киро на кирия и какво се цели с тази промо цена от 5 лв и 20 ст. Може би да се ликвидира пазара на производителите които продават на дребно. Питам чисто информативно, спазвам добрия тон и по никакъв начин не се заяждам с вас

    Янев, понеже не ти отговориха конкретно, ще ти кажа,че тези хора режат клона, на който са стъпили.Сриването на цената на меда в България, ще удари най-вече търговците, защото пчеларите ще си сменят попрището, и тогава от кого ще купуват мед?! 5,20 лв. на дребно е нереална цена за български мед , от където и да го погледнеш. А това с рекламирането на меда ми звучи меко казано смешно......

  6. #456
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ако някой наистина се съмнява в нещо, може много лесно да удостовери съмненията си. Само трябва да тества за своя сметка съответната стока.
    Едва ли ще тръгна да им правя анализ на меда. Но за толкова години проследявайки моя мед и този в магазините ми се струва, че нещо не е както трябва. Важното е обаче моя да върви на 10-тина лева, а този, ако искат и да го подаряват. Те и сухите мезета ги надуха до безбожност, но гледам, че има и от същите за жълти стотинки, но и никой не ги взема, че не знае какво ще му се случи в последствие.

  7. #457
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Янев, понеже не ти отговориха конкретно, ще ти кажа,че тези хора режат клона, на който са стъпили.Сриването на цената на меда в България, ще удари най-вече търговците, защото пчеларите ще си сменят попрището, и тогава от кого ще купуват мед?! 5,20 лв. на дребно е нереална цена за български мед , от където и да го погледнеш. А това с рекламирането на меда ми звучи меко казано смешно......
    Благодаря. То и сега няма голяма върволица от желаещи да продават на тази цена. Но за жалост закупчиците не искат да го разберат, че на тази цена, Пчелар няма как да гледа семейство продавайки 3-4-5 тона мед на тази цена и или ще сменят занаята, ще се откажат или и ще смъкнат цените на дребно, такива каквито си искат и пак ще вземат по добра цена от предлаганата едрова цена. Назрял е момента когато не си струва блъскането а по добре да си седиш някъде на заплата на климатика! Най ми хареса довода им че видите ли ние спомагаме за популяризиране на Българския пчелен мед. Мислех че поне тази ни роля не са отнели а то какво излезе
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #458
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Честно да си призная,заглавието на таз тема по правдоподобно ще ми "звучи" "Въпроси/отговори -г-н Матеев"!
    Амаааа,може и да греша.

  9. #459
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Честно да си призная,заглавието на таз тема по правдоподобно ще ми "звучи" "Въпроси/отговори -г-н Матеев"!
    Амаааа,може и да греша.
    Еха, заинтригува ме Майсторе

  10. #460
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Абе Рости, тя истината може много лесно да излезе наяве. Отиваш в Лидъл, купуваш си от въпросното бурканче и го изпращаш еди къде си, за предпочитане в чужбина, за изследване. Бас хващам, че ще има заместители на мед.

    Това в приказките на Апит-д... с ДДС-то, хм... Ясно е, че държавата прехвърля пари от единия джоб в другия под формата на данък ДДС, и покрай прехвърлянките винаги накрая е ощетен крайния потребител на дребно, ама не мога да осъзная, какво ги бърка ДДС-то Апитрейд за крайната цена за редовия потребител в Лидъл. Аз ли съм толкова прост и сляп, че недовиждам картелно споразумение между Апитрейд и Лидъл, щото са станали адвокати защитници на Лидъл, или наистина няма такова, бах м--му, иди че го разбери как е!

    Плюс това, прекрасно знаем, от публикации от преди няколко години, с какви "чудесни" договори големите вериги магазини ангажират българските производители, за да се продава продукцията на точно тези производители в тези магазини, т.е. да им продават на загуба, под себестойността понякога. Ако им продавате на загуба, кажете си го бе, какво, горния очи за такива като Лидъл няма ли? Ми като сте толкова честни, айде публикувайте договора си с Лидъл, за да стане пределно ясно как се образува крайната цена и да стане ясно, на каква цена им продавате вие меда си, и, боже господи, да видим, с какви такси ви обвързват, за да ви продават меда. Леле, ако горния ви гледа в момента, има да ви се чуди, отде толкоз акъл за такива търговски тарикатлъци, щото той определено е нямал намерение да ви създава чак толкова хитри. От последните ви публикации не прозира, напълно прозрачни сте, че старателно полагате усилия да криете информация, ама умря това време, когато се лъжеха хората.

    Пък от друга страна, се е заформила полезна дискусия, поне се вижда кой кой е и това е от полза за бъдещето. Определено, Апитрейд, в позицията си адвокат защитник на Лидъл, не са на страната на редовия пчелар производител. И въобще, какво толкова сте се загрижили на германците, български вериги магазини нямаме ли си? Ако искахте да правите ракламна капмания с български мед, щяхте да настъпите едновременно във всички вериги магазини в България, а не само в Лидъл, което пък говори за слабия ви мениждмънт и слаб търговски нюх. Не се ли сещате, колко е елементарно, когато продадете меда си във всички големи вериги едновременно, ще има истинска конкуренция между тях и истинската цена ще се регулира от само себе си, а щом предлагате само в една верига магазини определено има някаква нередност.

    Абе Апитрейд, още в началото на такава рекламна кампания ли ще има такива проблеми? Просто изяснете позицията си, защо се явявате защитници на германската Лидъл?

 

 
Страница 46 от 56 ПърваПърва ... 364445464748 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •