Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 45 от 56 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 441 до 450 от общо 554
  1. #441
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    Чак пък лесно да се познава!?
    За рапицата - може би.

  2. #442
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    На цена от 3,50лв за букет - има ли изобщо значение от коя година е меда.....ама много наивни чавдарчета сме!!!

  3. #443
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    На цена от 3,50лв за букет - има ли изобщо значение от коя година е меда.....ама много наивни чавдарчета сме!!!
    Има да ти кажа. Ако е от саркофага на Александър Македонски хич няма да върви по 3.20.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #444
    Не ви държа сметка но може ли да ви задам един въпрос. Една седмица вашия мед (нашия) с марката Родна стряха беше на промоция в Лидл ако не се лъжа от 10 лв на 7 лв да речем че го приемам, но после следващата седмица пак беше на промоция на цена 5 лв и 20 ст. Та въпроса ми е къде е Киро на кирия и какво се цели с тази промо цена от 5 лв и 20 ст. Може би да се ликвидира пазара на производителите които продават на дребно. Питам чисто информативно, спазвам добрия тон и по никакъв начин не се заяждам с вас
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #445
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте,

    Lidl сами определят ценовата си политика и знаят отлично как се прави търговия. Целта, както на всяка търговска акция, е увеличение на продажбите и достигането до продукта до максимален брой хора, които да оценят качеството му, което от своя страна води до повтарящи се покупки.

    В тази връзка, гледах изявата на г-н Ростислав Рашев, потребител и на този форум, публикувана в една от фейсбук групите. Там той открито твърди, че медът "Родна стряха" не е български, което категорично не отговаря на истината и това можем много лесно да го докажем по ред начини. Нямаме нищо против г-н Рашев, доколкото знам наскоро ни е доставял и мед, опитва се нещо да направи за сектора и в общи линии разсъждава в правилната посока. Неговото твърдение, обаче, изложено в публичното пространство, уронва престижа на нас като производител и на Lidl като собственик на марката "Родна стряха" пред широк кръг хора. Моля, въздържайте се от такива непроверени и неверни твърдения, защото има начини ние или Lidl да потърсим защита на доброто име и правата си, ако сметнем за нужно.

    Г-н Рашев правилно се е ориентирал да иска от институциите проверка на преработвателите откъде се снабдяват със суровина, с какъв произход е тя и под каква форма се реализира на пазара. Погрешно е разбирането му, че е законно да се внесе например украински мед, да се преопакова и да се декларира произход България. Има специални текстове в закона кога произходът на дадена стока се променя с този на страната, в която е преработен и какви критерии трябва да се покрият - потърсете ги.

    Приветстваме идеята за иницииране на проверки на всички преработватели и вратите са ни отворени за институциите по всяко време - уравнението е лесно: колко мед е влязъл, с какъв произход, колко е на склад и колко и с какъв означен на етикетите произход е продаден. Това съм ви го писал тук преди доста време и именно то е една от причините за срива на цената. Отнася се не само за България, а и за Румъния и Унгария, които директно граничат с Украйна.

    Поздрави

  6. #446
    Здравейте, и Благодаря за отговора. Аз не съм г-н Рашев и не мога да отговоря на поставените от вас въпроси от негово име. Мога да говоря от мое име. Не съм твърдял, че меда с марката Родна стряха в Лидл не е родно производство. У мен буди съмнение само и единствено цената, при положение че вие го вдигате от нас на 3 лв и 50 ст и отделно има опаковка (буркан), някой работи на загуба в дадения случай или вие или Лидл. Не мога да си го обесня и какво се цели най вече. Нито съм уронил вашия престиж на закупчик на мед в разсъжденията си нито на хипермаркети Лидл. Ако така сте се почувствали, съм готов да се извиня пред всички, но не смятам че съм го направил
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #447
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Здравейте, и Благодаря за отговора. Аз не съм г-н Рашев и не мога да отговоря на поставените от вас въпроси от негово име. Мога да говоря от мое име. Не съм твърдял, че меда с марката Родна стряха в Лидл не е родно производство. У мен буди съмнение само и единствено цената, при положение че вие го вдигате от нас на 3 лв и 50 ст и отделно има опаковка (буркан), някой работи на загуба в дадения случай или вие или Лидл. Не мога да си го обесня и какво се цели най вече. Нито съм уронил вашия престиж на закупчик на мед в разсъжденията си нито на хипермаркети Лидл. Ако така сте се почувствали, съм готов да се извиня пред всички, но не смятам че съм го направил

    Здравейте,

    Няма нужда да се извинявате за нищо, просто използвах повдигането на темата. На загуба никой не работи, можете да сте сигурен. Това каква е целта на търговската акция вече обясних.

    Поздрави

  8. #448
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    г-н Ростислав Рашев, потребител и на този форум
    Малко не е потребител, но той си знае до кога.

  9. #449
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Здарвейте, Апитрейд. Радвам се че можем да проведем този разговор открито и евентуално с факти. Моето твърдение за силно подозрение, че няма начин меда предлаган в Акция от Лидъл и "произведен" от вас да е български полифлорен мед се базира на следните факти и сметки. До 04.11 обявената от вас изкупна цена е 4,00 лева за мед докаран при вас. Всички знаем, че имате честно отношение и закупувате мед на цената която е бил доставен при вас без значение каква е тя в момента на реалното заплащане на меда. Обикновено заплащането е 40-45 дни след датата на доставката заради пробите които правите. От това следва че до 20.12 вие разполагате с български мед изкупен на цена 4,00 лева. Не е съм сигурен колко ви струва пакетажа, но ще си позволя да предположа 0,25 буркан, 0,05 капачка, 0,04 етикет, 0,05 втечняване и хомогенизиране, разход за труд 0,10 други разходи 0,05. Тоест продукта Родна стряха достигна цена 4,54 лв. + 20% ддс това е 5,45 лв. вероятно ще кажете на труда не се слага ДДС и на втечняването, но там пък има осигуровки и амортизации така, че сметката е долу горе такава за мен. Колкото и добър търговец да е Лидъл не виждам как ще продава продукт на загуба. Аз имам 13 години опит в търговията с хранителни стоки и чудесно знам че при нормални условия надценката е 15-20 % а в условия на акция е около 5%. Ето така достигнах до заключението че нещо не е в ред. Преди доста време когато пуснахте мед Родна стряха и обявихте цени над 10,00лв на кг бях единствения който ви защити и отново направи подобна сметка за да покаже, че това е нормална цена. За съжаление сега не мога да кажа това.
    Ако оставим сметките на страна, тъй като те са ваша финансова тайна, а аз само мога да предполагам какви са и разговора ще стигне до никъде, нека ви задам въпроса така. След като цената на едро се срина и вие чудесно осъзнавате, че на сегашните нива не може да става и дума за профисионално та дори и пчеларство за допълнителен доход, защо посегнахте с тази акция и на последния лъч надежда който ни остана- продажбите на дребно? Както казахте във вашия пост вие и Лидъл сте сериозни търговци и поне вие няма начин да не си давате сметка, че с такива действия тотално затривате хората без които не можете- производителите на стоката с която търгувате. За ме остава само един единствен отговор и той е че имате възможност да ползвате други доставки. Ако не съм прав, че се радвам да ме оборите.

    П.П. да наистина тази година работих с Апитрейд за пръв път. Всичко беше точно както е уговорено, без никакви неприятности. Казаха ми условията, приех ги и нямаше никакво шикалкавене, забавяне и т.н.

  10. #450
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Здарвейте, Апитрейд. Радвам се че можем да проведем този разговор открито и евентуално с факти. Моето твърдение за силно подозрение, че няма начин меда предлаган в Акция от Лидъл и "произведен" от вас да е български полифлорен мед се базира на следните факти и сметки. До ..... 10 обявената от вас изкупна цена е 4,00 лева за мед докаран при вас. Всички знаем, че имате честно отношение и закупувате мед на цената която е бил доставен при вас без значение каква е тя в момента на реалното заплащане на меда. Обикновено заплащането е 40-45 дни след датата на доставката заради пробите които правите. От това следва че до ..... 11 вие разполагате с български мед изкупен на цена 4,00 лева. Не е съм сигурен колко ви струва пакетажа, но ще си позволя да предположа 0,25 буркан, 0,05 капачка, 0,04 етикет, 0,05 втечняване и хомогенизиране, разход за труд 0,10 други разходи 0,05. Тоест продукта Родна стряха достигна цена 4,54 лв. + 20% ддс това е 4,45 лв. вероятно ще кажете на труда не се слага ДДС и на втечняването, но там пък има осигуровки и амортизации така, че сметката е долу горе такава за мен. Колкото и добър търговец да е Лидъл не виждам как ще продава продукт на загуба. Аз имам 13 години опит в търговията с хранителни стоки и чудесно знам че при нормални условия надценката е 15-20 % а в условия на акция е около 5%. Ето така достигнах до заключението че нещо не е в ред. Преди доста време когато пуснахте мед Родна стряха и обявихте цени над 10,00лв на кг бях единствения който ви защити и отново направи подобна сметка за да покаже, че това е нормална цена. За съжаление сега не мога да кажа това.
    Ако оставим сметките на страна, тъй като те са ваша финансова тайна, а аз само мога да предполагам какви са и разговора ще стигне до никъде, нека ви задам въпроса така. След като цената на едро се срина и вие чудесно осъзнавате, че на сегашните нива не може да става и дума за профисионално та дори и пчеларство за допълнителен доход, защо посегнахте с тази акция и на последния лъч надежда който ни остана- продажбите на дребно? Както казахте във вашия пост вие и Лидъл сте сериозни търговци и поне вие няма начин да не си давате сметка, че с такива действия тотално затривате хората без които не можете- производителите на стоката с която търгувате. За ме остава само един единствен отговор и той е че имате възможност да ползвате други доставки. Ако не съм прав, че се радвам да ме оборите.

    П.П. да наистина тази година работих с Апитрейд за пръв път. Всичко беше точно както е уговорено, без никакви неприятности. Казаха ми условията, приех ги и нямаше никакво шикалкавене, забавяне и т.н.

    Здравейте,

    Първо, по презумпция правенето на чужда сметка е една от българските черти, които са причина мястото, на което живеем, да е все още далеч от развития свят. Но Вие имате самочувствието да направите нашата сметка, както и тази на Лидл, в което няма лошо. Проблемът идва, когато сметката Ви е крива и в следствие на това правите публични твърдения пред огромен кръг хора (фейсбук група с над 30 000 члена), които са неверни, заблуждаващи и уронващи престижа на два пазарни субекта. Това от своя страна би могло да доведе до пропуснати ползи за тях - една доста дълга тема, в която вещи са юристите и обикновено е свързана с неприятни емоции. Твърдението Ви в записа е ясно и категорично направено повече от веднъж и не е за "силно подозрение".

    Макар че не ми се иска да слизам на това ниво на разговор, ще отбележа само някои неща: първо, нето теглото на артикула е 900 гр., а не 1 кг. Второ - посочените цени тук имат изцяло информативна цел - на каква цена изкупуваме и от коя дата по никакъв начин не е обвързано с публикациите тук. Всеки пчелар, щом реши да продава, се свързва с нас и получава цена, на която това може да стане. Трето - с цялото му уважение към дългогодишния Ви опит в търговията, оставам с впечатлението, че не знаете как функционира системата на данък добавена стойност (ДДС). Това е косвен данък, който се плаща от крайния потребител (в случая клиента на супермаркета). Незнанието Ви не е голям грях, защото болшинството от хората в България не са запознати как работи данъка, въпреки, че го плащат ежедневно, но е добре щом го ползвате за аргумент в твърденията си, да си направите труда и да разберете що е то ДДС и как функционира. Четвърто - всеки пазарен субект е свободен да решава с какъв марж да работи и никой няма право да му търси сметка за това.

    По последното Ви твърдение, че сме посегнали на хората, които ни снабдяват със суровина - с това не мога да се съглася. Един от водещите търговци в страната решава да продава качествен български мед, зад който застава с името си и прави на продукта сериозна рекламна кампания. Това води до популяризирането на българския мед сред потребителите, дава възможност на широк кръг хора да си го купят и да се убедят, че е хубаво да се яде мед. Така че, монетата има две страни.

    Поздрави

 

 
Страница 45 от 56 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •