Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 56 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 554
  1. #371
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И аз се чудех защо ме забравят, но в един момент ми прозря това: работейки в район на Изток същевременно да бъдат и на Запад. Освен, ако имат няколко екипа.
    Ти си специален. Преди време си спомням, че в някакъв спор застана на тяхна страна. Не си спомням точно, в каква връзка бе спора. Дали на запад, дали на изток (не са на луната), могат да ти върнат обаждане, когато не си вдигат телефона и да ти кажат: на 15.12.2018г ще сме в райна и...Това за което говорим - забавянето, не е в пряка връзка с информорането ни като клиенти. Имам предвид това, че просто те забравят, дали защото не си им интересен, дали защото прекалено често ги безпокоиш- незнам. Както не веднъж съм споменавал факт е, че две години се опитах да работя с тях и двата пъти ударих на камък. Не са единствените купувачи я.

  2. #372
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ти си специален. Преди време си спомням, че в някакъв спор застана на тяхна страна. Не си спомням точно, в каква връзка бе спора. Дали на запад, дали на изток (не са на луната), могат да ти върнат обаждане, когато не си вдигат телефона и да ти кажат: на 15.12.2018г ще сме в райна и...Това за което говорим - забавянето, не е в пряка връзка с информорането ни като клиенти. Имам предвид това, че просто те забравят, дали защото не си им интересен, дали защото прекалено често ги безпокоиш- незнам. Както не веднъж съм споменавал факт е, че две години се опитах да работя с тях и двата пъти ударих на камък. Не са единствените купувачи я.
    Въпреки, че съм чакал доста и то всеки път, са се отзовавали. "Застана на тяхна страна?" Заставам що годе на средата, но не мога да проумея, че след като се обадиш и веднага трябва да ти цъфнат. Другото което е, че като ми обещаха да дойдат и го направиха. Предполагам и с колегата ще се получи тъй. Следващото което е, че излизат, говорят с нас, поставят си листата с цените и отговарят на въпросите ни. Което им прави чест. Други няма ли?
    Не им се подмазвам, защото не ми е в стила, не съм в реда на чакащите защото нямам мед за тях, затова и няма за какво да го правя/подмазването/. А как стоят при тях нещата го писаха няколко пъти, а до колко са верни си е тяхна работа. Те стоят зад думите си.

    П.П. И не съм специален, защото не искам да съм такъв.

  3. #373
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Без да искам да цапам темата, но тъй като И аз продължавам да чакам обаждане от Апитрейд, да попитам: дайте, моля, координати на фирми, купуващи с ДДС.
    Не знам как 90% от изкупвачите хем купуват с документ, хем бягат като дявол от тамян от ДДС. Нещо не си представям, че имат годишен оборот под 50.000 лв, за да не се регистрират по ЗДДС.

  4. #374
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Въпреки, че съм чакал доста и то всеки път, са се отзовавали. "Застана на тяхна страна?" Заставам що годе на средата, но не мога да проумея, че след като се обадиш и веднага трябва да ти цъфнат. Другото което е, че като ми обещаха да дойдат и го направиха. Предполагам и с колегата ще се получи тъй. Следващото което е, че излизат, говорят с нас, поставят си листата с цените и отговарят на въпросите ни. Което им прави чест. Други няма ли?
    Не им се подмазвам, защото не ми е в стила, не съм в реда на чакащите защото нямам мед за тях, затова и няма за какво да го правя/подмазването/. А как стоят при тях нещата го писаха няколко пъти, а до колко са верни си е тяхна работа. Те стоят зад думите си.

    П.П. И не съм специален, защото не искам да съм такъв.
    Не съм чакал да се телепортират, чакал съм две зими! Научил съм си вече урока - просто не ги търся. А да не говорим и за проведения телефонен разговор, това вече съм го споменавал назад в темата. Това, че влизат тук и по някакъв начин се мъчат да се защитят, не ги прави най-коректните търговци. Всичко това го пиша с ясното съзнание, че следят изкъсо темата и когато има какво да отговорят се логват и видиш ли ти, колко сме коректни. Хайде сега, не съм от вчера в "алъш вериша" с меда. Имам и пикантни истории, но не се за пред такава аудитория.
    А това дали или не си специален - предположих от гледна точка на това, че ако разчитах само на тях и аз бих застанал поне по средата или мълчал. Говоря за едрови продажби.

  5. #375
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от peter11_82 Виж публикацията
    Без да искам да цапам темата, но тъй като И аз продължавам да чакам обаждане от Апитрейд, да попитам: дайте, моля, координати на фирми, купуващи с ДДС.
    Не знам как 90% от изкупвачите хем купуват с документ, хем бягат като дявол от тамян от ДДС. Нещо не си представям, че имат годишен оборот под 50.000 лв, за да не се регистрират по ЗДДС.
    Tarty е човека, който вероятно би ти отговорил на въпроса

  6. #376
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И аз се чудех защо ме забравят, но в един момент ми прозря това: работейки в район на Изток същевременно да бъдат и на Запад. Освен, ако имат няколко екипа.
    Работата е там, че дори и да дойдат в района ти, изкупуват меда на някои, а другите ги игнорират.
    Ако случайно са напълнили камиона и нямат място, нека поне звъннат и да ти го кажат.

  7. #377
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Работата е там, че дори и да дойдат в района ти, изкупуват меда на някои, а другите ги игнорират.
    Ако случайно са напълнили камиона и нямат място, нека поне звъннат и да ти го кажат.
    Съгласен съм, но знаете всички, че искаме да ни е добре, но не се стараем да е така. В българина я няма чертата - отговорност.

  8. #378
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте,

    Както и друг път сме обяснявали, и при най-голямо желание от наша страна, няма как да изкупим меда на всички обадили се, нито пък да вземем проба до дни след записването.

    Тъй като в момента има много хора, чакащи за проби, отново даваме възможност на желаещите да съкратят сроковете да докарат меда си на място при нас. Това може да става всяка сряда, само след предварителна уговорка на тел. 0888 565 806. При приемане на меда ще получите приемо - предавателен протокол със записано точно изтегленото количество, както и референтна представителна проба от предадената партида, взета във Ваше присъствие. Плащането ще се извършва след излизане на лабораторните анализи, до 45 дни от датата на приемане на меда. Срокът е такъв, защото не винаги доставеният мед ще влиза веднага в средна проба за анализ и ще има моменти, когато ще е необходимо изчакване на набиране на нужното количество от съответния вид.

    Цената, по която се изплаща доставен на място мед, е 0.05 лв. / кг повече от обявената за съответния вид. Моля, при предаване на меда, носете със себе си номер на банкова сметка, по която желаете да бъде извършено плащането след окачествяване.

    Считано от днес въвеждаме тази практика за постоянно - смятаме, че е добра възможност за хора, които чакат дълго, или такива, в чиито район не ходим често, като например Добрич.

    Относно плащането с ДДС -винаги на регистрираните изплащаме цената + ДДС и никога не сме отказвали на такива доставчици.

    Поздрави.

  9. #379
    Потребител
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    53
    Пчеларски район
    Русе
    Важи ли това с доставката на място и за биологичен мед?

  10. #380
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Тъй като международният пазар на биологичен мед в момента е доста динамичен, ще обявим актуални цени допълнително.

    Поздрави
    Кога?

    Аз пък чух за една динамика на връщащи се тирове от западна Европа с "български" мед от район Китайско- Украински ...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 38 от 56 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •