Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 56 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 554
  1. #181
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Мисля, че Друмев имаше друго впредвид, а именно при закупуване на мед, изследванията покриват критерийте за биологочен мед, а няма регистрация на биологичен пчелин. Тогава на каква цена ще се заплаща меда, като биологичен или като на конвенционален? Много сме такива, който на интересува.
    Този пост е редактиран от tarty; 30.06.2017 в 14:36.

  2. #182
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Мисля, че Друмев имаше друго впредвид, а именно при закупуване на мед, изследванията покриват критерийте за биологочен мед, а няма регистрирация биологичен пчелин. Тогава на каква цена ще се заплаща меда, като биологичен или като на конвенционален? Много сме такива, който на интересува.
    Разбира се, че като конвенционален. По-високата цена на биологичните продукти се уповава върху доверието на крайния потребител в знака за биологична продукция, който от своя страна е гарантиран със сертификата на производителя и на всеки следващ по веригата. Това е факторът, който кара потребителя да плати 50% или 60% повече за буркан мед в магазина. За съжаление, в следствие на дълги години порочни практики, за пчеларите в България разликата между конвенционален и биологичен е абстрактно понятие, поради това до скоро нямаше разлика и в изкупната цена. Всеки производител, който счита, че отговаря на изискванията съгласно двата регламента на ЕС и на нашето национално законодателство за производство на биологична продукция, може пристъпи към сертифициране и, ако наистина отговаря - да получи сертификат и съответно по-високата цена. Това е свързано с много ограничения и изисквания, които са ясно разписани в нормативните актове, както и със съответните разходи.

    Поздрави

  3. #183
    Потребител
    Регистриран
    29.08.2011
    Мнения
    64
    Колко време след подадена заявка за изкупуване от Ваша страна реагирате и започват да се случват нещата ?
    Money never sleeps.

  4. #184
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80
    Цитат Първоначално публикувано от Гинчев Виж публикацията
    Колко време след подадена заявка за изкупуване от Ваша страна реагирате и започват да се случват нещата ?
    Може и да не реагират !

  5. #185
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    А сериозни са тая фирма,но сега не им е работното време

  6. #186
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2014
    Мнения
    35
    Към Апитрейт Пловдив имам въпрос.
    Актуални изкупни цени можете ли да дадете за мед от тази година?

  7. #187
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от pepoing Виж публикацията
    Към Апитрейт Пловдив имам въпрос.
    Актуални изкупни цени можете ли да дадете за мед от тази година?
    Виж в другата тема на Апитрейд.

  8. #188
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Само искам да попитам с риск да ми се изтрие мнението отново Апитрейд един въпрос?Знаете ли каква е продажната цена на Украински мед във варели в България в момента?

  9. #189
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Само искам да попитам с риск да ми се изтрие мнението отново Апитрейд един въпрос?Знаете ли каква е продажната цена на Украински мед във варели в България в момента?
    Ха-ха Друмеев, ти добре ли си? Има неща, които не се казват на всеуслошание, за да има материал за пчеларската раздумка " този казал, онзи рекъл"

  10. #190
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Позволявам си да се намеся с мнение от другата гледна точка - надявам се то да не породи отново напрежение. Сигурно си спомняте, че миналата година по това време дискусията тръгна в странна посока и някои потребители пламенно убеждаваха останалите, че цената ще се повиши рязко до няколко месеца. Тези, които ги послушаха, платиха реални пари за това от джобовете си. Разбира се, всяка година е различна, но към момента няма абсолютно никакви индикации за повишение - даже напротив. В момента сме подложени на постоянен натиск от купувачите в Европа за понижение на износните цени, тъй като реколтата от летен букет е изключително добра в цяла Източна Европа. Тя е такава и в Украйна и там очакванията на преработвателите са да реализират износ от 55 000 тона мед, което ще постави нов рекорд за страната им. Реколтата от летен букет / слънчоглед в България също е много добра и в момента търговията върви с пълна сила на цените, които сме посочили в обявата ни. Към настоящия момент не предвиждаме корекции, но не можем да кажем докога ще е така.

    Две думи и за скорошните изявления на някои председатели на пчеларски организации по отношение на вноса на 5000 тона китайски мед без мито в България и прочее спекулации. Бидейки председател на каквато и да била организация на производители, предполага в публични изяви човек да използва проверени факти. В противен случай, това руши не само неговия авторитет, но и този на производителите от бранша, който представлява, и буди смях у хората, които са запознати с материята, а служителите в държавната администрация са добре запознати с цифрите. Преди известно време тук съм ви предоставял линк към сайта на НСИ, където всеки може да види колко мед е внесен в България и от коя държава. Безмитен внос от Китай в ЕС няма и всичко се обмитява със ставка 17.3%. Квотата за безмитен внос от Украйна бе увеличена от 5000 на 8000 тона (3000 ще бъдат пуснати тази есен), над тези количества всичко също се обмитява със 17.3%.
    Важно е пчеларите да решат дали искат да бъдат представлявани пред държавата от авторитетни и запознати с материята хора, или от такива, които говорят неистини, които за сметка на това им звучат добре.

    Надявам се, че ще приемете това мнение не като манипулация, а като друга гледна точка в дискусията.

    Поздрави
    Позволявам си и аз да се намеся и да ви попитам да държа ли още меда си, че от миналата година съм записан и все още идвате да ми вземате проби! Той (меда) не можа да вкисне ама поне ми кажете коя година ща минете за пробите?
    А сега сериозно да ви попитам като се имате за много коректен прекупвач и пишете тук и обеснявате на пчеларите изкупни цени и т.н. защо аджеба постъпвате тогава НЕкоректно?

 

 
Страница 19 от 56 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •