Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 40 от 56 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 391 до 400 от общо 554
  1. #391
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    И защо темата ми беше изтрита аз да питам ей така????

  2. #392
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    И защо темата ми беше изтрита аз да питам ей така????
    Темата/въпроса не ти беше изтрит, а преместен в тази тема, защото тя е за въпроси и отговори, а другата е само за цени и се поддържа чиста от към коментари.

  3. #393
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Не се притеснявай, забавянето може да се е получило поради това, че най-напред меда преминава през органолептичен анализ.
    А така му кажи на човека, та да се успокои! Сигурен съм, че вече не се притеснява, никак даже

  4. #394
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте,

    Колега marianski, не зная кога и с кого сте говорил, но щом Ви е казано, че пробата е излязла и резултатите са ОК, няма за какво да се притеснявате. Ясно сме обявили, че срокът за плащане е 45 дни, а те във вашия случай изтичат след седмица. Медът, докаран на място на дадена дата, се изплаща в един ден на всички пчелари с цел оптимизация и оперативност - десетки пчелари докарват продукцията си в дните за прием и следенето на пробата на всеки по отделно и плащането в различни дни би отнело значителен човешки ресурс. С тази цел плащанията се извършват едновременно на всички, докарали меда си на дадена дата. Във вашия случай явно има и монофлорни медове от други доставчици, попаднали в различни средни проби. Не се притеснявайте, ще си получите парите в уговорения срок - нали не си мислите, че събираме меда на хората и дебнем да ги завлечем с няколко стотин или няколко хиляди лева и после да се скрием - това е несериозно, най-малкото сте видели предприятието, в което си оставяте стоката и то не е някой гараж. Уговорката е докаран мед на място, 20 стотинки над цената и плащане до 45 дни.

    Поздрави

  5. #395
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Аз не казвам, че ще ме завлече те, но поне не казвайте тази седмица ще ви се плати като не сте сигурни сещате ли се?
    Две поредни седмици ме лъжете затова пуснах темата тук. На вас приятно ли ще ви е да ви лъжат 2 седмици предполагам не. Ако вашият служител беше казал ще ви се плати, колкото е срока до 45 ден аз и дума нямаше да кажа тук, ноооо да се казва нещо и после нищо не е правилно. Още повече, че както казах ми казахте, че не се чака 45 ден, а до месец ще има превод. Но нищо ще чакам още седмица!

  6. #396
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Аз не казвам, че ще ме завлече те, но поне не казвайте тази седмица ще ви се плати като не сте сигурни сещате ли се?
    Две поредни седмици ме лъжете затова пуснах темата тук. На вас приятно ли ще ви е да ви лъжат 2 седмици предполагам не. Ако вашият служител беше казал ще ви се плати, колкото е срока до 45 ден аз и дума нямаше да кажа тук, ноооо да се казва нещо и после нищо не е правилно. Още повече, че както казах ми казахте, че не се чака 45 ден, а до месец ще има превод. Но нищо ще чакам още седмица!
    А, това е друго нещо! Аз не съм очарован от тях и съм им го казвал точно тук. На теб обаче ти е било през оная работа тогава, та си пропуснал ожесточените разговори ( писанки), които водихме лани. Ама така е, когато човек усети ножа близо до кокъла, тогава му идва да викне, без да запее

  7. #397
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Някои така мрънкат, че го обръщат на пеене. Лошото е, че все една и съща я карат. Кацнал бръмбар на трънка.....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #398
    Да попитам има ли някакво раздвижване или все още цената на слънчогледовия мед е 3,80 за кг. Ей така информативно да си сверим часовника
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #399
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Да попитам има ли някакво раздвижване или все още цената на слънчогледовия мед е 3,80 за кг. Ей така информативно да си сверим часовника
    Здравейте,

    Цените са без промяна от вече обявените - 3.80 лв / кг за слънчоглед.

    Поздрави

  10. #400
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Аз не казвам, че ще ме завлече те, но поне не казвайте тази седмица ще ви се плати като не сте сигурни сещате ли се?
    Две поредни седмици ме лъжете затова пуснах темата тук. На вас приятно ли ще ви е да ви лъжат 2 седмици предполагам не. Ако вашият служител беше казал ще ви се плати, колкото е срока до 45 ден аз и дума нямаше да кажа тук, ноооо да се казва нещо и после нищо не е правилно. Още повече, че както казах ми казахте, че не се чака 45 ден, а до месец ще има превод. Но нищо ще чакам още седмица!
    Здравейте,

    Никой не ви е лъгал, колегите, с които сте разговаряли, не са поемали ангажимент, че ще ви бъде платен меда на конкретна дата. Уговорката е 45 дни и е спазена, днес Ви е преведена сумата за 300 кг предаден мед, както и на останалите пчелари, доставили на същата дата. Няма нужда от нерви и обиди, всичко си върви съвсем нормално с получаването на мед на място и количествата постоянно се увеличават, което е в полза и на двете страни.

    Поздрави

 

 
Страница 40 от 56 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •