Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 42 от 56 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 411 до 420 от общо 554
  1. #411
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    ...
    Поздрави от мен и да лъжете по малко ви пожелавам!!!...
    Marianski,

    Що обръщението "ви" е с малка буква. Не изпитваш ли респект към великата фирма...?

  2. #412
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ааа не си прав, те не лъжат, просто отговарят избирателно. В отговорите им винаги има една унижителна нотка, към задаващия въпроса. Ей това си е ченгеджийски похват. Аз тонове съм им предлагал за проби, ама ядец и май за добре, че инак щяха да ми кажат, както оня ден го направи един друг прекупвач, на зададен мой въпрос, защо чакам два и половина месеца от пробите за липата, ми бе отговорено " 'къф тий проблема, нъл' си на работа, нямаш да внасяш осигуровки. Егати изедниците! Аз блъскам като роб без събота и неделя, а оня, не е Апитрейд, ме пита за проблема ми. Проблема ми е явно мой, че преди време, когато имах възможност, не отидох в по-добър свят, а останах да се мъча тук с идиоти, които ме карат да се чувствам виновен, защото се прегърбвам от работа, вместо да седя по кафенетата. Българска работа еййй!
    ...Като чета, слушам или ставам свидетел на такива абсурди, които се случват ежеминутно при нас...се сещам за една велика Българска сентенция, която ни описва много добре.
    Та... тя гласи..."Кое ни е в ред, че х...........я да ни е от пред"...

    Ще перифразирам леко един "приятел" Ернст Фишер:

    "...В едно разлагащо се общество, изкуството, спорта, икономиката, образованието, пчеларство и не на последно място политиката, трябва също да отразява разлагане...... освен ако не искат да нарушат обществената си функция..."

    ...Е...ние вече сме разложени. Кво да очакваш от пчелари, прекупвачи и др. велики разложители...А?!

  3. #413
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    ...За да допълня моя екзистенциален екзистенциализъм и опиша по образно моите възгледи към каубойския / обирджииски бизнес в България, ще си позволя, още веднаж да цитирам един "приятел":


    "...Да си добре приспособен към болно общество НЕ е признак на добро здраве..."

    https://www.vbox7.com/play:24f7fd3e




  4. #414
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    ... "...Да си добре приспособен към болно общество НЕ е признак на добро здраве..."
    Обществото страда от главоболие.Главоболие породено от вакума в главите на тия що си въобразяват , че нещо управляват.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #415
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    А с такова желание започнах да ги гледам пчелите. Вечер като си лягах чувах жуженето още в ушите си като съм бил цял ден при тях. Но постепенно ми убиха желанието ей такива тарикати като Апитрейда. По предната па година дойдоха други тарикати да вземат проба Апимел. Надупчиха меда и не се обаждат викам си чакай ще ги потърся аз. Звъннах на Жоро май беше представителя им за Ямбол и той вика имаш антибиотици в меда викам му моите пчели не знаят кво е това нещо и той вика може да да ходили на съседния пчелин, колегата да им давал и да са вкарали и в твоя пчелин. Ха ха ха ха да се смееш ли да ревеш ли!?!?!?!?
    Викам му ей Трий ми номера и да не те виждам!
    Та ей такива ти трепет желанието да ги гледаш. Миналата година го дадох на гръка и треперих доста дни да не ме запали и той. Преведи ги след известно забавяне!
    Затова бачкай си в чужбината вади що горе хубави пари и не се занимавай със тарикати като тези за съжаление го казвам, разбира се.
    Този пост е редактиран от marianski; 19.09.2019 в 10:27.

  6. #416
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Та ей такива ти трепет желанието да ги гледаш. Миналата година го дадох на гръка и треперих доста дни да не ме запали и той. Преведи ги след известно забавяне!
    Затова бачкай си в чужбината вади що горе хубави пари и не се занимавай със тарикати като тези за съжаление го казвам, разбира се.
    да, в чужбина всичко върви по мед и масло и сред прекупвачите няма такива тарикати, само баламурняци, и каквато цена кажеш те се съгласяват и то при твоите условия
    стига моля те
    Щом предлагането превишава търсенето така ще е, точка.

  7. #417
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    А с такова желание започнах да ги гледам пчелите. Вечер като си лягах чувах жуженето още в ушите си като съм бил цял ден при тях. Но постепенно ми убиха желанието ей такива тарикати като Апитрейда. По предната па година дойдоха други тарикати да вземат проба Апимел. Надупчиха меда и не се обаждат викам си чакай ще ги потърся аз. Звъннах на Жоро май беше представителя им за Ямбол и той вика имаш антибиотици в меда викам му моите пчели не знаят кво е това нещо и той вика може да да ходили на съседния пчелин, колегата да им давал и да са вкарали и в твоя пчелин. Ха ха ха ха да се смееш ли да ревеш ли!?!?!?!?
    Викам му ей Трий ми номера и да не те виждам!
    Та ей такива ти трепет желанието да ги гледаш. Миналата година го дадох на гръка и треперих доста дни да не ме запали и той. Преведи ги след известно забавяне!
    Затова бачкай си в чужбината вади що горе хубави пари и не се занимавай със тарикати като тези за съжаление го казвам, разбира се.
    Здравейте,

    Продължавам да недоумявам с какво сме ви излъгали. Доставили сте си меда на място, приет е, издаден Ви е документ и Ви е предоставена референтна проба. Анализиран е и е разплатен в уговорения срок. Казала била по телефона лаборантката, че пробата е ОК и ще ви платят до края на седмицата, после казала пак до края на седмицата. На всичко отгоре разговорът бил записан - ами браво, няма лошо. Срокът ясно е определен на ДО 45 дни и както казах, се плаща на всички в един ден. Ако тръгнем на всеки пчелар по отделно, като стане ясно взима ли се или не меда, веднага да плащаме, трябва в счетоводството с друго да не се занимават. И на лаборантката й се иска да бъде разплатено максимално бързо, но не тя взима решенията кога да става това и не може да поема ангажименти за конкретна дата. Обяснено е вече на всички, които дават информация за проби, че плащането става ДО 45 дни - ако стане преди този срок, така или иначе се звъни на получателя. Четейки последното Ви мнение, оставам с впечатлението, че явно винаги продажбата на мед при Вас преминава през някакви перипетии и притеснения, за което съжалявам. Ние никого не сме излъгали или завлекли и не ни е срам да си излизаме с името в пчеларските форуми и групи.

    Относно колегата kuline - него не знам къде го стяга шапката и какъв му е проблема с нас. Да се чувства поканен в Пловдив, ще го черпим едно кафе, за да си сподели резервите.

    Поздрави и със здраве!

  8. #418
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Той сам писа пролетта за големия му проблем, пчелите не искали да свалят сиропа от хранилката по време на паша или беше между две паши. Сам го е написал в Пушалката.

  9. #419
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията

    Относно колегата kuline - него не знам къде го стяга шапката и какъв му е проблема с нас. Да се чувства поканен в Пловдив, ще го черпим едно кафе, за да си сподели резервите.

    Поздрави и със здраве!
    Благодаря за поканата, а освен да пием кафе, може и продукция да ми изкупите, но тази година няма да е.

  10. #420
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Той сам писа пролетта за големия му проблем, пчелите не искали да свалят сиропа от хранилката по време на паша или беше между две паши. Сам го е написал в Пушалката.
    Ха, ха. Четеш, ама както обикновено, сребролюбството ти тормози мисловния процес.

 

 
Страница 42 от 56 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •