Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 49 от 56 ПърваПърва ... 394748495051 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 481 до 490 от общо 554
  1. #481
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Рости тук има нещо общо, аналогично с дявола и евангелието. Аз също не съм разбран, но ... не смятам да правя доуточнения. Стериотипа на писане и работа на Апито май е един и същ. "Дайте някакви смислени предложения" - дрън, дрън. На всяко такова намират "гнилото" място и забиват чекийката, уж да го ижчегъртат. Ей, не само Вие владеете този тертип, но понеже сте в позиция на водещия парада може да си лавирате както искате с думите и после ние сме Ви нападали. Помнете, ще дойде време когато меда ще е кът и ако не смените бизнеса си ще се умилквате. Ние сме лесни кой с ДОГОВОР, КОЙ БЕЗ ДОГОВОР утре няма да търсим вашите услуги, не че аз съм го правил де. То заставяте всеки който ви е продал мед, да не влиза в спор с вас. Видиш ли ти, 'щото ви е продал мед, неможе да негодува срещу цените на меда. Ей, а стига бе!
    Пак недоволство - не мога да Ви разбера, признавам. Зададохте въпрос, отговарям аргументирано, попитах няколко конкретни неща, но вместо отговор - това по-горе, каквото и да трябва да означава.

    Относно продажбата без договор - това си е закононарушение и укриване на данъци, но това са си Ваши решения. Иначе, най-вероятно единият тон мед е станал био, оформен на името на някой със свободна "квота" в сертификата.

    Поздрави

  2. #482
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Апитрейд,

    Между другото, кога ще ми отговорите на въпроса, защо и в качеството на какви защитавате Лидъл, и сте техни необявени адвокати защитници? Това никак не ви прави чест и дълбоко уронва престижа ви. Подобно поведение навява силни мисли за картелно споразумение между вас и Лидъл, още повече, че доколкото разбирам, продават вашия мед, което е абсолютно незаконно.

    Искахте предложения. Е, но защо след като само двама-трима души изказаха предложения, вие директно ги игнорирахте? Какъв беше смисъла въобще да искате предложения от наша страна, само за милите ни очи ли, или просто да отбиете номера за учтивост? То е ясно, че каквото и кажем като предложение, все ще е някоя глупост и от нас заек /трънката, която не боде ами жили/ няма да излезе, ама ще ви питам като се появи някоя германска фирма на нашия пазар и започне да изкупува меда ни, тогаз ще фалирате. Предполагам, че това ще се случи в най-близко бъдеще.

    Толкова ли е просто, че ние ви изкарваме хляба и ако не играете така, че да защитавате интереса на редовия пчелар, хаир няма да има, иначе от сто кладенеца ще изкарате вода, за да докажете, че вашата теза е най-правилната. Ей, хубаво ми запомнете думите - не се делете от редовия български пчелар, не се разделяйте от нас, ние сме едно с вас и имаме обща кауза да утвърдим българското пчеларство и мед! Ако продължавате подобна политика на монополно отношение спрямо нас, ще паднете толкова отвисоко, че никога няма да може да станете и никакви съдебни дела няма да ви спасят - Рости, ако се опитат да те съдят от Лидъл, ще направим кампания да ти събираме средства за делото. И не сте само вие между впрочем, повечето изкупвачи на мед също се правят на тарикати и мушмороци.

    Не виждате ли нещо просто, а именно това, че редовите пчелари са настроени срещу вас! Какви хора сте, да не проумете, че от подобен подход само ще губите. Така ако се прави търговия, здраве му кажи!

  3. #483
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Гледам, врачуваш, та при 19 000 000 лв. за следващия програмен период, би ли казал каква ще е цената на меда -2020 и 2021г.

    Само много нагоре, предвид последните прогнози за земеделието в САЩ - очаква го пълен погром откъм климат.

    Вот вам, дорогие товарищи - http://thebigtheone.com/%d0%ba-%d0%b...-%d0%b3%d0%be/ . С една дума, тоз дето наскоро си е продал кошерите и пчелите, пишман ще стане.

  4. #484
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Пак недоволство - не мога да Ви разбера, признавам. Зададохте въпрос, отговарям аргументирано, попитах няколко конкретни неща, но вместо отговор - това по-горе, каквото и да трябва да означава.

    Относно продажбата без договор - това си е закононарушение и укриване на данъци, но това са си Ваши решения. Иначе, най-вероятно единият тон мед е станал био, оформен на името на някой със свободна "квота" в сертификата.

    Поздрави
    Вие не ни разбирате - ок, а ние как да Ви разберем с този менторски тон. Ето, аз гоня петдесетте лазарника, имам се за средноинтелегентен и много добре знам какво е закононарушение или накърняване на нечие достойнство, чест, уронване на престиж и т.н. и до колкото мога го спазвам в името на добрия тон, но Вие, с това размахване на пръст, постигате негативно отношение към себе си. Ще Ви излезе мазол на пръста от това размахване. Разберете, никому не е нужна тази конфронтация, която Вие излъчвате с писанията си, в същото време правейки се на обидени.

  5. #485
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Гледам, врачуваш, та при 19 000 000 лв. за следващия програмен период, би ли казал каква ще е цената на меда -2020 и 2021г.
    И боба и кафето показват точно 3 лв.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #486
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    3лв. е във франко склада както се казва, иначе нямаме намерение да обикаляме.

  7. #487
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Не ви държа сметка но може ли да ви задам един въпрос. Една седмица вашия мед (нашия) с марката Родна стряха беше на промоция в Лидл ако не се лъжа от 10 лв на 7 лв да речем че го приемам, но после следващата седмица пак беше на промоция на цена 5 лв и 20 ст. Та въпроса ми е къде е Киро на кирия и какво се цели с тази промо цена от 5 лв и 20 ст. Може би да се ликвидира пазара на производителите които продават на дребно. Питам чисто информативно, спазвам добрия тон и по никакъв начин не се заяждам с вас
    Интересна дискусия се заформила по проблем, който е нерешим отдавна в отворените пазари - цената на стоките. Винаги съм се чудил защо при тази изкупна цена още никой търговец не е пуснал в магазините истински мед на достъпна цена. Ето, че това вече се е случило и съм сигурен, че ще има и още от същото. Не се радвам, но това е като природно явление - примирявам се. Отдавна селскостопанското производство на Европа щеше да е погребано от ниските цени на подобната продукция в останалия свят. Спасяват го само субсидиите, които обаче не падат от небето - парите отново ги даваме всички европейски работещи през данъците си. При това обаче изкривяванията са факт, особено в държава с хора без морални задръжки/ като нас българите/. Не сме виновни нито пчеларите, нито обслужващите ни местни търговци. Ако беше така, досега да са се обединили пет-шест по-сериозни пчелари и да са почнали да изкупуват мед, да продават и да печелят. Да, ама не, и никакво плюене, и никаква злоба няма да променят обстоятелствата. Това отдавна и Матеев го писа из форума, но няма чуваемост. С цената на меда не може да се води борба, ако искаме да имаме пчели / защото мед от внос явно ще има и без нашите пчели/, мерките са други - същите, които са приложени към останалите отрасли на европейското селско стопанство. А като знам как точно ще ги приложим ние на местна почва, ме заболява главата. Апитрейд правят точно това, което се очаква да прави един търговец, който гледа да не му фалира бизнеса, а да носи доходи. Те не са обществена институция или организация с идеална цел. Ако изчезнат пчеларите, ще закрият бизнеса и толкова. Бизнеси непрекъснато се създават и фалират, така е устроен пазара. Бих искал и останалите търговци на мед да са като тях, да обявяват цените и прогнозите за тях, ако и когато е възможно. Затова се радвам, че Апитрейд ги има във форума.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #488
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Едни сто лева на семейство, годишно биха ни оправили настроението. Тогава ще туря до табелата на пчелина и плакат на Бойко. И всеки ден ще паля по една свещ за здраве.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #489
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    ...Кажете като производители как виждате нещата и какво според вас трябва да се предприеме, отворени сме да коментираме...
    Здравейте!
    Имате ли планове за изкупване, на едро, пресен/замразен и/или изсушен пчелен прашец, като нашите европейски колеги?

    Поздрави.

  10. #490
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Здравейте!
    Имате ли планове за изкупване, на едро, пресен/замразен и/или изсушен пчелен прашец, като нашите европейски колеги?

    Поздрави.
    Здравейте,

    Към настоящия момент нямаме интерес към пчелен прашец.

    Поздрави

 

 
Страница 49 от 56 ПърваПърва ... 394748495051 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •