Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 56 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 554
  1. #501
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Дончев, нИдей мрънка!
    Чакай ЕУ-то да каже, после се пали!
    Току - виж, ще се появи цена за качество, при положение че големите вериги магазини са залети от качествен бъркоч, предлаган като продукт на АпиТрейд....
    Много е УБАФ - оня ден си купих за проба... Няколко вида.
    Ами, много е хубав, един такъв: сладък, вкусен, ароматизиран. Имаше даже и разслоен.
    Много ми ареса! Май ще затривам кошерите, че моят мед хич не мяса на предложеното...

  2. #502
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    контролът върху контролиращите лица и т.н.
    Поздрави
    Какво стана с доклада? Одита какво установи? Лицата които упражняват контрол върху лицата които контролират контролиращите лица имат ли становище по въпроса и т.н.?

  3. #503
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от morriddin Виж публикацията
    ...Имаше даже и разслоен...
    Това какво трябва да значи? И аз съм попадал на такъв и понеже съм малко будала и вярвам принципно в доброто у хората, та реших че са омешали два меда с различно водно съдържание и затуй се е получило

  4. #504
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Ами принципно така става, но на ниво 3-4 рамкова центрофуга. С тенекетата и варелите е друга врътката.

  5. #505
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    ... Цепеници, гьостерици... Петък вечер е родила не един и двама онлайн войводи. Наздраве!

    Сега сериозно: цената в момента е ниска - факт. Положете усилия на първо място да разберете защо е ниска. Какви фактори я определят, какво влияе над тях и има ли изгледи да се повиши. Преценете дали имате възможност да дочакате това да се случи, или не.

    Купувачите били селски тарикати - ами положете усилия да намерите коректни. Твърде вероятно е, ако всяка година се опитвате да продадете на различен заради някоя обещана стотинка отгоре, винаги да излиза сметката крива. Установете трайни отношения на доверие с някой купувач и работете с него. Ако в България Ви е тясно и не намирате - потърсете в чужбина, свят широк. Ако и в там няма, цената продължава да е ниска, сметката не излиза и няма изгледи да излезе - тогава помислете какво всъщност правите и защо.

    Със здраве!...
    Апитрейд,

    Сега не е петък вечер, пък и мина доста време...от задявката...

    Предлагам да си направим едно разменено гостуване - Ти (Вие) и който иска, да ме посетите в избрано, което и да е време на деня, месеца или годината и да оцените моя "онлайн войводизъм". Ще ми задавате, каквито и да са въпроси, ще бъдете пуснати, където искате да погледнете, ще ви бъде показано това, което искате да видите...

    Аз, от своя страна и хора, които имат желание и възможност, ще Ви посетя/посетим в избрано от Вас време.

    След приключване на двустранната визита, естествено ще направим оценяване на видяното и на двете места.

    Теми които може да обсъждаме по време на одитите:
    Чистота/хигиена; технологии; обучения на персонала; устойчивост, развитие и надеждност - на хора, на оборудване, на клиенти и доставчици; сертификати и други неща каквото пожелаете.

    "...Ако в България Ви е тясно и не намирате - потърсете в чужбина, свят широк..." - Цитат от Апитрейд

    Не знам хората, които са чели поста Ви, дали са забелязали дълбокия сарказъм, деребейството и безпардонно отношение към проблемите вързани с изкупната цена на пчелния мед...Това ваше изречение, за мен трайно затвърди мнението ми за Вашата компания.

    Айде сега със здраве и от мен!

  6. #506
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    БИО СУИС сертификат е между 3 и 4 хил. лева доколкото съм запознат.

  7. #507
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    БИО СУИС сертификат е между 3 и 4 хил. лева доколкото съм запознат.
    Здравейте,

    Може офертата на някои контролиращи лица да е такава. При споменатите от нас контролиращи лица цените проверено са каквито сме посочили - между 2 и 3 лв. на пчелно семейство на година, като предлагат отстъпки за пчелари, които направят и двете си сертификации при тях. При пчелин от напр. 200 кошера, това означава 400 лв. разход за сертификация, като срещу него получавате 1.40 лв. за кг. по-висока цена в сравнение с останалия биологичен мед. Ако добивът от 200 кошера е 4000 кг мед, това са 5600 лв годишен приход от мед повече.

    Изкупуването на Био Суис сертифициран мед няма да е еднократно за този сезон, а постоянна практика. Има възможност за сключване на предварителни договори за изкупуване за срок от повече от една година.

    Както казах, през първата година е допустимо да сте сертифицирани в едно контролиращо лице като био, а в друго да направите сертификацията по Био Суис.

    Поздрави

  8. #508
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2014
    Мнения
    8
    Защо пи поразително ми приличате на една вече несъществуваща фирма Булмед отТърговище сякаш сте клонинги . Тези последните прецакаха стотици прелари с вдигнат и не платен мед.

  9. #509
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ivo 66 Виж публикацията
    Защо пи поразително ми приличате на една вече несъществуваща фирма Булмед отТърговище сякаш сте клонинги . Тези последните прецакаха стотици прелари с вдигнат и не платен мед.
    Има специална тема за въпроси към фирмата.

  10. #510
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Явно трябва да се пусне тема и за констатации...
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 51 от 56 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •