Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 43 от 56 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 421 до 430 от общо 554
  1. #421
    Едни други тарикати бяха написали в договора, че ще платят меда: "не по-рано от 45 дни". Според тях може и след 45 години. Едно не мога да разбера-една професия, която е свързана с акъл, мислене и анализиране, защо търгашите мислят, че сме по-прости от тях.

  2. #422
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Стефан Андонов Виж публикацията
    .... Едно не мога да разбера-една професия, която е свързана с акъл, мислене и анализиране, защо търгашите мислят, че сме по-прости от тях.
    ...Щтото минава. Ако имаше цепеници зад врата, както в "развитите" държави, тогава трудно тарикатите биха си позволили да се ебават.

    Някакъв си бай х.й идва да ми изкупува меда и ми върти "селски" тарикътлъци (навярно всички вие сте попадали на такива номера от страна на прекупвачите).

    ...Продавам си меда...облечен съм в работен гащеризон, запотен от работа, изморен, мръсен (е не чак толко0ва де) със стария си автомобил паркиран пред селската ми къща...и идва Левул Левунов от Левуново да ми изкупува меда и почва да ми върти номера...аве ейййй.

    ...Навремето се ядосвах и възмущавах на такива на такива номера (кантари, тенекии, полен.............) и какви ли не измишльотини от страна на прекупвачите и ги гонех. Сега се забавлявам с тях, защото ми е широко около врата, но се опасявам, че някой слънчев ден, някой ще яде гьостерицата, пък няма значение какъв трейд се казва.

    ...Призив към прекупвачите на пчелни продукти - Пичове...не се ебавайте с отрудения, беден български пчелар. Някой ден ще ни избият ангелите и няма да ви стигне времето да подкарате трошлявите си двупотопни таратайки за да избягате...ама нейсе...

  3. #423
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цепеници, гьостерици... Петък вечер е родила не един и двама онлайн войводи. Наздраве!

    Сега сериозно: цената в момента е ниска - факт. Положете усилия на първо място да разберете защо е ниска. Какви фактори я определят, какво влияе над тях и има ли изгледи да се повиши. Преценете дали имате възможност да дочакате това да се случи, или не.

    Купувачите били селски тарикати - ами положете усилия да намерите коректни. Твърде вероятно е, ако всяка година се опитвате да продадете на различен заради някоя обещана стотинка отгоре, винаги да излиза сметката крива. Установете трайни отношения на доверие с някой купувач и работете с него. Ако в България Ви е тясно и не намирате - потърсете в чужбина, свят широк. Ако и в там няма, цената продължава да е ниска, сметката не излиза и няма изгледи да излезе - тогава помислете какво всъщност правите и защо.

    Със здраве!

  4. #424
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ха, ха. Четеш, ама както обикновено, сребролюбството ти тормози мисловния процес.
    Белгин вече няколко пъти писа в фейса, че преди няколко години са идвали в тях да му предлагат да прави мед от захарен сироп, но той е устоял на изкушението, а ти не. То във вашия край явно затова някой фирми не изкупуват мед . Имам чуството, че от такива като теб фирмите продаващи Медунчо( само 5% мед) въобще не бъркат нищо, присто си купуват готов продукт от вас, а такова подбиване на пазара от пчелари трето поколение с държавна служба и които мислят само за пари и пари и пак пари си е жива мъка за отрудения пчелар опитваш се да извади качествена продукция. Защо си продаде пролетта меда на 3,50 лв като ръсиш на всякъде умни мисли как да се оправи пчеларството и да се вдигне цената на меда?

  5. #425
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Е то ако вадиш 12 тона на врътка,цената е добра

  6. #426
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Белгин вече няколко пъти писа в фейса, че преди няколко години са идвали в тях да му предлагат да прави мед от захарен сироп, но той е устоял на изкушението, а ти не. То във вашия край явно затова някой фирми не изкупуват мед . Имам чуството, че от такива като теб фирмите продаващи Медунчо( само 5% мед) въобще не бъркат нищо, присто си купуват готов продукт от вас, а такова подбиване на пазара от пчелари трето поколение с държавна служба и които мислят само за пари и пари и пак пари си е жива мъка за отрудения пчелар опитваш се да извади качествена продукция. Защо си продаде пролетта меда на 3,50 лв като ръсиш на всякъде умни мисли как да се оправи пчеларството и да се вдигне цената на меда?
    Гноме, има една приказка - карадеца вика: Дръжте крадеца!, че и твоята писанка такваз.

  7. #427
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Алоуууу ...енергото ли е...........?
    Не.....тук е ВиК-то
    ААААА......и на вас да ви..........пожелая лека нощ

    Алоуууу ...Оберон ли е.......?
    Не.....тук е Апитрейд....
    ААААА......и на вас да ви..........пожелая лека нощ

    https://ec.europa.eu/info/food-farmi...-programmes_en

    При направен бърз поглед върху изнесените статистически данни може да се види, че в държавите с много добри условия за пчеларстване, като България и Румъния, изкупната цена на меда е най ниска. Без да сме велики анализатори е достатъчно да знаем, че живеем в най корумпираната и бедна държава в Европа с политически мекотели, които протектират мекотелски бизнес. Е какво да очакваме от бизнеса (в случая - от прекупвачите). Те (прекупвачите на пчелни продукти) са слаби играчи, както е слаба държавата естествено. Те не могат, не знаят и нямат волята да отстояват и извоюват по-добри изкупни цени........Защо, защото са слаби играчи.

    Историята го е показала, че промяна може да настъпи само с революция / революции. С меки китки, добри думи, пожелания и обещания ще продължаваме да затъваме още и още......Пък нека всички, които си продадоха меда на Апитейд да си вдигнат не само пръстчето, а и двата крака, че да им е по удобно и безболезнено.

    Със Здраве!

  8. #428
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Алоуууу ...
    Я, и тука имало "жълти жилетки", само че клавиатурно-форумни. Ама да знаеш, там, дето "вакло стадо блей и прост народ живей" революции не стават. Така че не се сърди на търговците, те правят толкова, колкото народа /държавата/ им дава. Аз съм доволен, че поне един от тях поддържа актуална информация и търпеливо, без да се връзва на глупости, отвреме-навреме обяснява по нещо относно цените и пазарите. Дано и занапред да е така.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #429
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Гноме, от що си обиден бре? Че си гном или че неспирно брулиш захар в пчелите?
    Няма да се обиждаш, ей! Първо прочети в уйкипедия, що е ГНОМ, после застани срещу огледалото, ако и там не намериш отговор - сори, значи междоушното пространство е ограничено. За захарта какво да ти кажа, ти сам снимаш и показваш на хората как се храни с мистрията, та не прехвърляй твоя грях в чужди ръце!
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Screenshot_20190921-220447.png‎  

  10. #430
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Айде, пак се обидил наш Янчо. И що, от какво? От туй че искаш да ти разправям как чукам жена си или колко ти харесвала щерка ми? Ей, мушмул, пак ти казвам: проблема е в това, че си се явил на света!

 

 
Страница 43 от 56 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •