Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 56 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 554
  1. #401
    Благодаря за отговора но може ли да задам още един въпрос. Виждам че все има някаква разлика в цените било то 20-30 ст на различните видове мед а цената на слънчогледовия мед е приравнена на тази на рапичния мед, е както писах винаги е бил отгоре. Пък и цената на украинския мед си е горе долу същата като миналата година, добивите им са по малки от миналата година. Но да не задълбаваме в проблемите на украинците, те ще се оправят. Това между другото за първа година го наблюдавам дори миналата година рапицата ако не се лъжа е вдигахте на 4 лв а слънчогледа на 4,20. Не се заяждам просто тази година ми е интересно защо така стана, вероятно не само на мен. Ако може да хвърлите малко светлина по въпроса
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #402
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Да, съвременните телекомуникационни и телепортационни технологии наистина позволяват все повече ползи и за двете страни.

  3. #403
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Благодаря за отговора но може ли да задам още един въпрос. Виждам че все има някаква разлика в цените било то 20-30 ст на различните видове мед а цената на слънчогледовия мед е приравнена на тази на рапичния мед, е както писах винаги е бил отгоре. Пък и цената на украинския мед си е горе долу същата като миналата година, добивите им са по малки от миналата година. Но да не задълбаваме в проблемите на украинците, те ще се оправят. Това между другото за първа година го наблюдавам дори миналата година рапицата ако не се лъжа е вдигахте на 4 лв а слънчогледа на 4,20. Не се заяждам просто тази година ми е интересно защо така стана, вероятно не само на мен. Ако може да хвърлите малко светлина по въпроса
    Здравейте,

    Това е продиктувано от пазара, а той се определя от търсенето и предлагането в даден момент. Няма как нещата да са винаги еднакви.

    Поздрави

  4. #404
    Аз мислех че всичко го водите букет и е на тази цена. Благодаря за отговора и се извинявам ако съм досадил
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #405
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Никой не ви е лъгал, колегите, с които сте разговаряли, не са поемали ангажимент, че ще ви бъде платен меда на конкретна дата. Уговорката е 45 дни и е спазена, днес Ви е преведена сумата за 300 кг предаден мед, както и на останалите пчелари, доставили на същата дата. Няма нужда от нерви и обиди, всичко си върви съвсем нормално с получаването на мед на място и количествата постоянно се увеличават, което е в полза и на двете страни.

    Поздрави
    Апитрейд искате да кажете, че си измислям ли?
    Искате ли да пусна разговорите със жената, със която говорих и която ме лъга, че ще има превод я две поредни седмици!!!
    Ако искате пускам записите веднага. Изложехте се. Да във срок сте, но със ТРИ големи лъжи. Повече не ми се пише. Парите ми бяха приведени днес ама трябваше ли да раздухвам случая и тогава да се сетите?

  6. #406
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте,

    Жалко, че сте се почувствал излъган, при все че всички ангажименти от наша страна са изпълнени. Не сме привърженици на ченгеджийски похвати, записи и т.н. Все пак става дума за 300 (триста) кг мед по 4 лв - твърденията Ви, че сме платили след "раздухването" на случая оставям без коментар. Успех!

    Поздрави

  7. #407
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Апитрейд искате да кажете, че си измислям ли?
    Искате ли да пусна разговорите със жената, със която говорих и която ме лъга, че ще има превод я две поредни седмици!!!
    Ако искате пускам записите веднага. Изложехте се. Да във срок сте, но със ТРИ големи лъжи. Повече не ми се пише. Парите ми бяха приведени днес ама трябваше ли да раздухвам случая и тогава да се сетите?
    Мариански, попрегледай стари мнения, в които ще ти станат ясни много неща в отношенията Фирмата - пчелар. И ще видиш, че ти си едно зрънце от камарата. Не се дракай повече с тях, че на някои пчелари им научиха имената и у Европата, а други от модератори тук, станаха администратори на друг форум и те така. За съжаление това е истинската действителност и всяка прилика с лица и събития е реална.

  8. #408
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Приятелю прав си, но аз не се дракам просто говоря със факти!
    "Ченгеджийски похвати" ама нямаше да са такива ако бяха във техен плюс нали?
    И как не ги срам да кажат, че съм се почувствал излъган при все това, че ме излъга ха цели ТРИ пъти пак да кажа. И пак ще повторя кои са!
    1 път - При предаването на меда ми казаха срока е 45 дена, НО никога не сме чакали толкова дълго до 30 ден ако всичко е наред ще имате превод!
    2 път- Звъннах им след известно време да попитам единствено пробата излезнала ли е. Казаха ми да излезнала е всичко е нормално ще имате превод ТАЗИ СЕДМИЦА.
    3 път- Звъннах във сряда на следващата седмица да питам да не би да има проблем, защото нямах превод. Госпожата каза не проблем няма ДО КРАЯ НА СЕДМИЦАТА ще си получите парите.
    И пак нямаше нищо. Е това как да се почувствам НЕ ИЗЛЪГАН ЛИ?
    А да не казвам, че междувременно ми звънахте и ми казахте идваме за проба ))) Аз ви казах каква проба господа меда ми е при вас и чакам парички)) така ли беше? А господина ми каза хммм защо тогава са ми дали вашият телефон да ви взимаме проба!?!?!?!??!?
    И защо натяквате, че е 300кг меда? И 3 кг да е това няма значение. Парите са си пари както труда си е труд. Толкова ми остана след продажбата на дребно, а и имах път и ви го докарах, НО това ще ми е първи и ПОСЛЕДЕН път, който ви карам мед на вас.
    Поздрави от мен и да лъжете по малко ви пожелавам!!!

  9. #409
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Приятелю прав си, но аз не се дракам просто говоря със факти!
    "Ченгеджийски похвати" ама нямаше да са такива ако бяха във техен плюс нали?
    И как не ги срам да кажат, че съм се почувствал излъган при все това, че ме излъга ха цели ТРИ пъти пак да кажа. И пак ще повторя кои са!
    1 път - При предаването на меда ми казаха срока е 45 дена, НО никога не сме чакали толкова дълго до 30 ден ако всичко е наред ще имате превод!
    2 път- Звъннах им след известно време да попитам единствено пробата излезнала ли е. Казаха ми да излезнала е всичко е нормално ще имате превод ТАЗИ СЕДМИЦА.
    3 път- Звъннах във сряда на следващата седмица да питам да не би да има проблем, защото нямах превод. Госпожата каза не проблем няма ДО КРАЯ НА СЕДМИЦАТА ще си получите парите.
    И пак нямаше нищо. Е това как да се почувствам НЕ ИЗЛЪГАН ЛИ?
    А да не казвам, че междувременно ми звънахте и ми казахте идваме за проба ))) Аз ви казах каква проба господа меда ми е при вас и чакам парички)) така ли беше? А господина ми каза хммм защо тогава са ми дали вашият телефон да ви взимаме проба!?!?!?!??!?
    И защо натяквате, че е 300кг меда? И 3 кг да е това няма значение. Парите са си пари както труда си е труд. Толкова ми остана след продажбата на дребно, а и имах път и ви го докарах, НО това ще ми е първи и ПОСЛЕДЕН път, който ви карам мед на вас.
    Поздрави от мен и да лъжете по малко ви пожелавам!!!
    Ааа не си прав, те не лъжат, просто отговарят избирателно. В отговорите им винаги има една унижителна нотка, към задаващия въпроса. Ей това си е ченгеджийски похват. Аз тонове съм им предлагал за проби, ама ядец и май за добре, че инак щяха да ми кажат, както оня ден го направи един друг прекупвач, на зададен мой въпрос, защо чакам два и половина месеца от пробите за липата, ми бе отговорено " 'къф тий проблема, нъл' си на работа, нямаш да внасяш осигуровки. Егати изедниците! Аз блъскам като роб без събота и неделя, а оня, не е Апитрейд, ме пита за проблема ми. Проблема ми е явно мой, че преди време, когато имах възможност, не отидох в по-добър свят, а останах да се мъча тук с идиоти, които ме карат да се чувствам виновен, защото се прегърбвам от работа, вместо да седя по кафенетата. Българска работа еййй!

  10. #410
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Затова на пролет всичко за продажба!!!!
    И без това работя във чужбина и нямам време да ги гледам, а и смисъл няма като гледам и цената! Ще си оставя само центрофугата един ден пак мога да ги гледам като съм постоянно във България, но сега няма как.

 

 
Страница 41 от 56 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •