Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 56 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 554
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ако желая да подпиша с вас договор да ми изкупите другата година меда,какво представлява и да ли може да покажете как изглежда?

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Благодаря ,за отговора.Просто ми дойде идея да извадя от плодниците 1 тенеке за пусто удостоверение.
    Друмев, не ти стигат седемте отравяния, ами сега си причислен към "дребните мошеници" и няма де минис за теб Друмев, нямааа.

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Друмев, не ти стигат седемте отравяния, ами сега си причислен към "дребните мошеници" и няма де минис за теб Друмев, нямааа.


    То много пъти съм го казал такава ми е орисията,,на сиромах човек като не му върви и жена му не умира,,

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    . Същият този украински мед се изнасяше за 3 евро на килограм по това време миналата година, когато нашия струваше 3.20..................... немците казват за български, унгарски, румънски и т.н. можем да платим 2.50 - 60 - ако искате - доставяйте.
    Т.е. маржа за миналата година ви е бил левче на кг, а тази малко по надолу?

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    inio33 Що да ми е обидно мнението?Тук нали задаваме въпроси.Ако условията са добри що да не се подписват договори.Аз не виждам нищо обидно в това което съм написал.Ако може ти обясни къде е обидното?

  6. #126
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако желая да подпиша с вас договор да ми изкупите другата година меда,какво представлява и да ли може да покажете как изглежда?
    Към момента нямаме практика за подписване на предварителни договори, но и този момент ще дойде в бъдеще.

    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Т.е. маржа за миналата година ви е бил левче на кг, а тази малко по надолу?
    В разликата между изкупната цена на меда и продажната цена при износ трябва да се вместят всички разходи - анализи, транспорт, преработка, режийни, заплати, материали, транспорт до клиента и т.н. Това се опитвам да обясня - цената на меда се определя както цената на всяка друга стока и в нашия бранш действат абсолютно същите ценообразуващи механизми, както например при пшеницата, царевицата и каквото още се сетите. Разбира се, има и пазарни субекти, които мамят и са некоректни - и при доставчиците, и при купувачите. Това го има и в другите браншове и тук всеки сам може да избира с кого и как да работи, вземайки предвид рисковете и ползите.

    Поздрави

  7. #127
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    Здравейте.Искам да попитам изкупувате ли пчелен мед от сертифицирани биопчелини и ако да има ли разлика в цените последно посочени от вас?

  8. #128
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от meho Виж публикацията
    Здравейте.Искам да попитам изкупувате ли пчелен мед от сертифицирани биопчелини и ако да има ли разлика в цените последно посочени от вас?

    Здравейте,

    Умишлено стоим настрани от био сегмента в България. Случва се да изкупуваме мед и от сертифицирани пчелини, но ние след това го продаваме като конвенционален, тъй като не поддържаме био сертификация. С други думи, можем да го купим, но ще бъде по същите цени както конвенционалния.

    Поздрави

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Апитрейд имам един въпрос към вас/може и да не ми отговаряте/.Ако сключа договор с вас за следващата година,имам отново проблем с пръсканията,бихте ли ме защитили под някаква форма?

  10. #130
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Апитрейд имам един въпрос към вас/може и да не ми отговаряте/.Ако сключа договор с вас за следващата година,имам отново проблем с пръсканията,бихте ли ме защитили под някаква форма?
    Имаме сурова идея в подобна посока, но първо искаме да я структурираме правилно и тогава да обсъждаме. Засега не мога да кажа нищо конкретно.


    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Бог да го прости българското пчеларство. Амин.
    Беше добър бизнес.
    Ще оцелеят само пчелни стопанства които се субсидират от собствениците си или с своя подценен труд или със спестени пари/ програми/. Които разчита само на приходи от пчели ще фалира за 2-3 стопански години. Китайското супер менте никой няма интерес да го спре на пазара. Най-последна помощ очаквайте от бюрокрацията. А може би вече има risin технологията в БГ ?
    Българското пчеларство няма да умре, както няма да умре в другите държави от Източна Европа. Китайските бъркочи, официално наричани от немските лаборатории "немед", които същевременно отговарят на всички законови изисквания и параметри, се внасят в ЕС от доста години вече. Сегашната ситуация е резултат от комплексни фактори и във всеки отрасъл в някакъв момент се случват такива неща. Цената на меда вървеше само в посока нагоре в продължение на доста поредни години - сега пазарите се балансират. Времето ще покаже на какви нива.

    Иначе resin технологията вече я има и у нас - както знаете, българите обикновено сме пионери в шмекериите. Представител на въпросната фирма Sunresin е идвал на среща при нас преди 2 години, а посещението му се оказа по повод пускане в експлоатация на такава инсталация в някоя от българските фирми - доказа го нееднозначно, но ние така и не знаем къде е това технологично чудо. Системата е много популярна за "пречистване" и на натурални сокове, пулпове и т.н.

    В заключение бих искал да кажа, че винаги за нас водещ е бил принципът, че измамите и лъжите са до време и рано или късно пазарът изхвърля от играта тези, които ги практикуват. По тази причина няма място за черногледство по повод бъдещето на сектора като цяло - понякога се печели повече, понякога по-малко, понякога се губи - това са нормалните страни на всяка стопанска дейност.

    Поздрави

 

 
Страница 13 от 56 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •