Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 26 от общо 26

Тема: Няма пило

  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Камен,далеч съм от това да давам съвети,мнооого съм начинаещ,само ще споделя продължението.При теста силните семейства нямаха акар,но при средни и слаби,разбирай всички с ненормално малко пило-от 8 до13 %.Явно нещо не се разбрахме с варостопа.Веднага напръсках всички с ментово масло,широколистните плевели под дъната на някои порозовяха.

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    Мирослав, би ли обяснил по подробно за третирането с ментово масло?

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Увжаван наш съфорумец от години третира само с това и казва че няма проблем с акара.Рецептата я аням от него..На литър вода-20 капки ментово масло.Може да се пръска при всяко отваряне на кошера.Пулвенизира се върху рамките,като колкото повече пчели има отгоре им,по добре.Пръска се, до като започнат да се виждат капчици по пчелите.Дават го напълно беавредно,а дали е така...

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    За мен старите пити на повече от 2-3години не са добри за снасяне на пило в тях.Килийките се стесняват и пчелитеставатпо дребни.
    Старая се да ги сменям навреме като за целта си ги маркирам според годините.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    За мен старите пити на повече от 2-3години не са добри за снасяне на пило в тях.Килийките се стесняват и пчелитеставатпо дребни.
    Старая се да ги сменям навреме като за целта си ги маркирам според годините.
    Може би неправилно се изразяваш за старите пити.Аз имам пити на 5–6 години жълти като лимон но........но в тях не е отглеждано пило.Само медец.Килийките се стесняват от отглеждането на пило в тях.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Вярно че не се изразих правилно.Става въпрос за питите в които се отглежда пило.Иначе другите които са за мед карат по-повече години.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •