Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 26

Тема: Няма пило

  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Интересно,и при мен въпреки подбудата голям процент от семействата имат 1,макс 2 рамки пило.На всичкото отгоре е разделено със запълнена рамка с мед точно в средата на кошера.Оставих ги така,като дойде време да махам варостопа може да поразместя.
    Магазините смъкнати ли са? Кога? Има ли празни пити в кошера и къде са те?
    Вероятно имаш паша или сиропът/захарта/ е повече отколкото трябва.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    С лр съм.семействата са на горен корпус.Има място да снася, преди няколко дни вадих мед аварйно,да освободя пити,а за паша не знам,но от 10 пчели,8 мъкнат бял прашец захарта е 200мл сироп 1:1 през ден,мисля че не е никак много.

  3. #13
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Интересно,и при мен въпреки подбудата голям процент от семействата имат 1,макс 2 рамки пило.На всичкото отгоре е разделено със запълнена рамка с мед точно в средата на кошера.Оставих ги така,като дойде време да махам варостопа може да поразместя.
    Според мен не размествай питите, и аз имах центрирана пита с прашец а сега прашеца го няма. Май трупат в средата и хранят питите дето са отстрани. А пък и там в средата ще бъде последното пило за тази година и първото за следващата. А за осеменяването- и аз имам тамазлъци дето седят на 2 пити пило в момента ( и догодина мисля да ги ликвидирам) а имам и такива с 4-5 пити пило (при положение, че не ги барам, нито едните ните другите). Жълтите майки имат повече пило. Също и наследниците на жълтите майки. Но пък от друга страна тия майки дето сега са на 2 пити пило, и пролетта едва-едва иззимяват,на 24 май имат 9 пити пило в ДБ 10 АМА ОТ ЛЕТВА ДО ЛЕТВА. Ама за ранна паша НЕ СТАВАТ. Виж за по-късните паши направо пчелите ПРЕЛИВАТ отстрани на кошера.
    П.П. На едната внучка от тоя тамазлък (дето есен зазимява на 2 пити пило) тази година ми писна да я търпя и придадох майка от друг тамазлък. За 1 седмица нареди 3 пити с пило без пропуск.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Интересно,и при мен въпреки подбудата голям процент от семействата имат 1,макс 2 рамки пило.На всичкото отгоре е разделено със запълнена рамка с мед точно в средата на кошера.Оставих ги така,като дойде време да махам варостопа може да поразместя.
    В рамката с мед, която е по средата, люпено ли е пило?
    Колеги бяха писали, че по това време, майките избягват да снасят на новоизградени пити. Аз също го забелязах тази година.

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    Те законите са написани само трябва да ги спазвате

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Люпено е.В последствие под венеца всичко е пълно с не запечатан мед.За това не я извадих,мисля си че с него ще хранят.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    ...
    Колеги бяха писали, че по това време, майките избягват да снасят на новоизградени пити. Аз също го забелязах тази година.
    Това е така, в случай, че майката има избор - новоизградени и стари. Ако няма избор т.е. има само новоизградени си снася в тях без въобще да се замисля.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Интересно,и при мен въпреки подбудата голям процент от семействата имат 1,макс 2 рамки пило.На всичкото отгоре е разделено със запълнена рамка с мед точно в средата на кошера.Оставих ги така,като дойде време да махам варостопа може да поразместя.
    Потвърждавам същата картина при около 70% от семействата, при останалите 3-5 пити с пило. Наблюдението е от вчера.

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    С две думи тази година не е била такава лоша ,и за мед и за пило и много са намалели пчелите и рамките които са с зряло пило не ма кой да са грижи.

  10. #20
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Потвърждавам същата картина при около 70% от семействата, при останалите 3-5 пити с пило. Наблюдението е от вчера.
    Тея дето сега имат 3 и повече пити пило имат “жълта“ кръв.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •