Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 131

Тема: спам

  1. #71
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Напротив,аз ще се опитам така да възпитам децата си,че да не позволяват по такъв начин да ги тъпчат всички.Всички мислим за доброто на нашата нация,просто едни хора го виждат по един начин,а други по друг.Бъдещето ще покаже кой е бил прав.Темата е относно конфедерацията,аз спирам и се извинявам за спама.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  2. #72
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Когато имаш бандит номер едно срещу теб какво очакваш.Аз мангали и търтей няма да храня.Вие които се опитвате да контролирате най-демократично общество това на пчелите когато се опитате да ги изнудите те с какво ни отговарят

  3. #73
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Държавата не плаща осигуровки на своите служители, 50% от хората също не си плащат. Значи ние които си плащаме наистина сме балами-жалко, но факт. Аз се осигурявам, макар че съзнавам че не трябва, а вие ме карате да плащам и за пчелите еееее стига де и не само осигуровки ами камара преки и непреки данъци, които стават все повече, а положението все по-лошо . Извинявам се ако съм обидил някой.

  4. #74
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Ние българите няма да сме обречени когато спрем де сме инфантилни тоест доверчиви на външни влияния всички наши политици са купени това го знаете всички но си траете на мен не ми пука защото аз пътувам в пространството.Наблегнете на ОБРАЗОВАНИЕТО и ТЪРГОВИЯТА.

  5. #75
    Колеги,никой не ви кара насила да се регистрирате ,като ЗП и да се осигурявате,като такива.От вас се иска да спазите Закона и да регистрирате кошерите.Тези,които се осигуряват ,като ЗП просто имат право да искат от държавата,а всички останали имат право да ЗАМЪЛЧАТ. "За да получиш,трябва да дадеш."

    На който не му отърва, да си избере друго хоби.Например, да гледа мравки,те също са насекоми,трудолюбиви са,а и никой не ви кара да ги регистрирате.
    Извинявам се за сарказма,но не обичам да ме правят на глупак.Аз да плащам,пък всички да искаме.

  6. #76
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от Светослав Точев Виж публикацията
    Колеги,никой не ви кара насила да се регистрирате ,като ЗП и да се осигурявате,като такива.От вас се иска да спазите Закона и да регистрирате кошерите.Тези,които се осигуряват ,като ЗП просто имат право да искат от държавата,а всички останали имат право да ЗАМЪЛЧАТ. "За да получиш,трябва да дадеш."

    На който не му отърва, да си избере друго хоби.Например, да гледа мравки,те също са насекоми,трудолюбиви са,а и никой не ви кара да ги регистрирате.
    Извинявам се за сарказма,но не обичам да ме правят на глупак.Аз да плащам,пък всички да искаме.

    Оооо, колега изобщо не си прав.
    Какво плащаш ти - МИНИМУМА. На твое място нямаше да се бия в гърдите. Аз например се осигурявам на доста повече, и се опитвам да подхвана още един бизнес,а ти ми казваш да замълча??? Това трудно ще стане. Имам претенции и искам нещо насреща, срещу парите си. Осигурявам ли се - ДА, край по въпроса. Защо трябва да се осигурявам два пъти - еми да цокат държавниците. Ще го направя когато видя, че има нещо насреща. А ти така или иначе си длъжен да се осигуряваш и го правиш, заради бизнеса си - но на минимални доходи/ ЧЗП /. И имаш претенции, за повече права в тази държава от мен ли? Смешно е като се замисля!!! И да знаеш, в тази държава, никой не трябва да МЪЛЧИ!!!



    Поздрави

  7. #77
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Аз разбудих духовете, с моя въпрос и продължавам да твърдя: че трябва да членуват в тази организация и НЕ регистрирани, пчелари-пчелини! Ако те са към тази организация-конфедерация, могат да бъдат подпомогнати да се регистрират!

  8. #78
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Въпросът е, че нерегистрираните пчелари НЯМАТ НИКАКЪВ ДОКУМЕНТ, ЧЕ СА ПЧЕЛАРИ. Следователно за пчелар може да се обяви всеки един българин. Тогава много бързо конфедерацията ще се напълни с подставени лица и те например ще надделеят в гласуванията, като ни накарат например да изхвърлим кошерите извън населените места.

    В момента няма проблем нерегистрираните пчелари да наблюдават действията на асоциацията. Тях никой не ги е спрял или отхвърлил. Всички права си ги имат с изключение на едно единствено право - да гласуват, когато се допитваме до важен пчеларски въпрос.

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Вълчан, не е проблема дали ще могат или не тези, които не са регистрирани да членуват в организацията. Проблема е че тези които не са регистрирани първо няма как да докажат, че са пчелари. Това е. Никой не те кара насила да се регистрираш като ЗП, но ако искаш помощ, то това е единствения начин да можеш да я получиш. В ЕС се подпомагат само т.н. активни производители, което означава на по разбираем език, че ако искаш помощ трябва да си ЗП. А регистрацията на кошерите е задължителна по закон. Тя е необходима по няколко причини. Най малкото за да се прави профилактика от ветеринаря и да те уведомяват при пръскания. При мен се прави и едното и другото. Ако тръгне някакво заболяване и този който се е регистрирал и има документи, от ветеринаря, че всичко му е било наред, а ти като не си регистриран и ветеринаря не те е проверявал, автоматически ставаш виновен, без значение, че може заболяването да не е тръгнало от твоя пчелин. После някой ще се оплаче, че твоите пчели са го понажилили и пак ще си имаш проблеми, най-напред ще те санкционират, че не си си регистрирал пчелина после щеш нещеш пак ще трябва да го регисрираш но по трудния начин и не на последно място, някой съвестен колега ще пусне оплакване в БАБХ, че продаваш мед с неизяснен произход, на на тези попаднеш ли им в ръчичките става изключително неприятно. Ако имаш кошер два в двора и си ги гледаш за удоволствие без да се притесняваш, че ако утре ти бъдат унищожени ще загубиш кой знае какво,мога да те разбера, но тогава не виждам кави претенции ще имаш да решаваш проблемите на сектор. Това е все едно аз да засадя два корена домати на терасата и да изкам да съм фактор в асоциацията на зеленчукопроизводителите.
    А колкото до регистрацията тя е толкова достъпна, просто трябва да се отиде до ОДБХ, да се вземе един формуляр и да се попълни, е има и 20лв такса, а от кметството или общината трябва да се вземе една декларация за съгласие. Трябва да са изпълнени изискванията по закона за отстояния и огради, ако е извън селото- неща, които всеки изпълнява без да му е изискано.

  10. #80
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Въпросът е, че нерегистрираните пчелари НЯМАТ НИКАКЪВ ДОКУМЕНТ, ЧЕ СА ПЧЕЛАРИ. Следователно за пчелар може да се обяви всеки един българин. Тогава много бързо конфедерацията ще се напълни с подставени лица и те например ще надделеят в гласуванията, като ни накарат например да изхвърлим кошерите извън населените места.

    В момента няма проблем нерегистрираните пчелари да наблюдават действията на асоциацията. Тях никой не ги е спрял или отхвърлил. Всички права си ги имат с изключение на едно единствено право - да гласуват, когато се допитваме до важен пчеларски въпрос.
    Ето ти имаш решение: стават за членове, но са само наблюдатели! Не дават акъл, не получават нищо! Помисли, може и да съм в грешка!

 

 
Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •