Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 131

Тема: спам

  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Скутелатор,при така създалата се ситуация е правилно да се даде възможност на въпросния човек да докаже обратното.Все пак говорим за нова организация която си е поставила за цел да освободи от робство българския пчелар.Би било прекрасно този човек да докаже високия морал който изповядва.Така се прави в цивилизованите държави.Иначе най-лесно е да се пише за шарани и за кълване.Отново повтарям - дайте трибуна на въпросния ви член за да отпаднат съмненията както към него,така и към лидерите.И това би трябвало да направите спрямо всеки за който има съмнения.ТАКА СЕ ПРАВИ В НОРМАЛНИТЕ ДЪРЖАВИ.В противен случай ще излезе,че целта е била само и само да се развържат ръцете на тези които досега не са били на хранилката.

    П.С. С удоволствие бих членувал в организация която показва висок морал,откритост,принципи.Д верието се гради много бавно и трудно и затова би било добре да се замислите как да започнете да увеличавате това доверие след като целта е национално представителна организация.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  2. #12
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Иван Кожухаров ВЕЧЕ Е ДОКАЗАЛ ЗА КОГО РАБОТИ, защитавайки вече 2 години нашите интереси в работната група към МЗХ. Димитър Бонев е свидетел. Също така Иван Кожухаров е член и на работната група по създаването на нова НППО, където също защитава нашите интереси. Там пък аз съм свидетел.

    Ако въобще търсим свестни лидери, които да ни защитават, към днешна дата списъка е много къс, и в него на челни позиции стоят именно Бонев и Кожухаров. Бонев засега предпочете да остане в сянка, така че остава само Кожухаров. Просто няма друг, който наистина да покрива пълния списък с изисквания за наш нов лидер.

    Аз си мисля нещо друго - ако врагът в лицето на Ганчо или Мишо поиска да разедини нашата организация, естествен негов ход ще бъде да атакува и компрометира нейните ЧЕСТНО И ЗАКОННО ИЗБРАНИ ЛИДЕРИ. При това положение искам да попитам Павел и Диян - ВАС КАТО ВРАГОВЕ ЛИ ДА ВИ ТРЕТИРАМ?

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Както писах в друга тема,много е удобно да обявиш някой за платен провокатор.Това говори само едно - безсилие.Матеев,не можеш ли да разбереш,че Българина се е нагледал на наглеци и крадци и все се надява да дойде нещо хубаво.Колкото по-голяма е надеждата му,толкова по-голямо е разочарованието му от "пропадналата надежда".Аз не съм отписал новата организация и се надявам тя да бъде мъдра и загрижена за пчелите и пчеларите.Правилно е обаче ако има съмнения по върха те да бъдат премахвани в зародиш,защото в противен случай остава тъпото усещане,че пак се опитват да те прекарат,говорейки ти за розови слонове.Да разбираме,че ти гарантираш за този човек и желаеш да му се даде време за да докаже качествата си.Добре.Говориш за липсата на чисти и неопетнени лидери - има такива,само че те не искат да се цапат.Интересно ми е след като сам твърдиш,че няма "свестни" лидери,как се надяваш да направиш "свястна" организация с несвестни.Сигурен съм,че ме разбираш.Разбери,че както и да ме третираш това няма да реши проблема с доверието,а само ще го задълбочи.Предполагам,че колегите които са чели мои мнения са разбрали,че поставям на първо място доброто отношение към пчелите и природата.Ако смяташ,че това пречи на организацията ти,знаеш как да процедираш.

    П.С.Дано времето покаже,че съмненията ми са били грешни.Това се надяват и всички останали.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  4. #14
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Между другото Мишо Михайлов също не ни е враг. По-точното наименование е КОНКУРЕНТ, който обединява около себе си предимно неориентирани пенсионери, както и малко на брой истински пчелари-активисти, стоящи при него защото им е дал някакъв пост, и това ги кара ДА СЕ ЧУВСТВАТ ЗНАЧИМИ.

    Например Янко Янков - познавам го и считам че не е лош човек и че наистина би могъл да работи за нас, но към днешна дата той стои при Мишо, защото му е даден поста ЗАМЕСТНИК-ПРЕДСЕДАТЕЛ. Янко Янков нищо не замества и никога няма да има шанс да се изяви като истински ръководител, но гръмкото наименование на поста му го кара да бъде верен на Мишо до гроб. Ако го няма Мишо като председател, Янко ще стане едно нищо и никой няма повече да чуе за него и да се сети за него.

    Подобна е ситуацията и с Даниела Челебиева, която се изживява като КООРДИНАТОР НА ЦЯЛА СЕВЕРОИЗТОЧНА БЪЛГАРИЯ. Нищо не координира и никой за нищо не я слуша, но гръмкото име на заемания от нея пост я карат да бъде вярна на Мишо до гроб. Подобна е и ситуацията с една камара други "координатори" или "областни председатели", повечето от които са пенсионери, врни до гроб на Мишо защото той ги кара да се ЧУВСТВУВАТ ЗНАЧИМИ, раздавайки им някакви измислени постове.

    Въпреки всичко това Мишо не е лош човек и има качества на лидер, но за съжаление не е достатъчно БОРБЕН и НАПОРИСТ, в резултат на което Ганчо го държи под чехъл било то със заплахи или с подхвърляне на огризки и трохи от баницата с пчеларските субсидии.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Явно слабата брънка ще е Кожухаров.Какво ли ще предприемат конкуренцията,и какво ще изровят от миналото му,дали няма да го пречупят и да почне да руши от вътре след време,след като обикновени хора наскачаха срещу него още в началото.Самия той даваше такива примери за други хора.Трябва да си познаваш слабите места.Но каквото и да стане трябва да се продължава напред.Успех.

  6. #16
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Кожухаров е противоречива личност и наистина е настроил някои хора против себе си, но какво да правим , като НЯМА КОЙ ДРУГ ДА СВЪРШИ РАБОТАТА. Всичките тези хора, които го критикуват, СА ПАСИВНИ и нищо полезно не вършат. Обичат да ПЛЮЯТ, но не дават НИКАКВА РАЗУМНА АЛТЕРНАТИВА. С такъв тип критики аз не се съобразявам.

    Ще се опитам с едно единствено изречение да отговоря на ВСИЧКИ КРИТИКАРИ по ВСИЧКИ НАПРАВЕНИ КРИТИКИ:

    Господа, ако нещо не ви харесва, ами НАПРАВЕТЕ ГО ПО-ДОБРО според вашите си разбирания. Никой не ви спира, никой не ви пречи. Например намерете си друг лидер, направете го известен, излъскайте му имиджа, и след това си създайте организация и си сложете този лидер за вожд. Ако искате - ползвайте конфедерацията, ама първо станете членове, после си намерете поддръжници и най-накрая си предложете лидера, за да го изберем.

    Ами това е всичко - толкова е просто и лесно, че можете да го направите с едно щракане на пръсти. А аз ще гледам отстрани и когато си изберете лидера, ще го обвиня него и вас самите, че сте се наредили на опашка на хранилката ......... и после ще споря, че не съм провокатор и че по-принцип ви поддържам......

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Аз само попитах дали е възможно някакво представяне на хората защото нямах възможност да присъствам по лични причини а тези имена с изключение на 1-2 не ми говорят нищо.. пък тя каква стана.... надявам се да бъда възприет за провокатор за това ми питане...

    Също като karagroup искам да попитам за структурите разбира се не препирам за отговор разбирам че има твърде много работа... Другото което ме интересува как ще се определи кои е член и кой не на конфедерацията в момента например аз не съм но искам да стана и се интересувам как ще се случи това - молба за членство или нещо друго ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Това би било доста добре ако се осъществи за пръсканията но доколкото съм запознат с нравите на пчеларите ще има доста голям процент дадени невярни данни не с друга цел а да се прикрие точното местонахождение на пчелина и т.н.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #19
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Даването на GPS координатите ще е доброволно. Който не си ги даде - ами компютъра няма да знае за него и няма да го предупреждава за пръсканията. Тоест на всеки ще му се наложи да избира кое за него е по-важно - криенето на пчелина или опасността от случайно изтребване на пчелите му.

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Кожухаров е противоречива личност и наистина е настроил някои хора против себе си, но какво да правим , като НЯМА КОЙ ДРУГ ДА СВЪРШИ РАБОТАТА. Всичките тези хора, които го критикуват, СА ПАСИВНИ и нищо полезно не вършат. Обичат да ПЛЮЯТ, но не дават НИКАКВА РАЗУМНА АЛТЕРНАТИВА. С такъв тип критики аз не се съобразявам.

    Ще се опитам с едно единствено изречение да отговоря на ВСИЧКИ КРИТИКАРИ по ВСИЧКИ НАПРАВЕНИ КРИТИКИ:

    Господа, ако нещо не ви харесва, ами НАПРАВЕТЕ ГО ПО-ДОБРО според вашите си разбирания. Никой не ви спира, никой не ви пречи. Например намерете си друг лидер, направете го известен, излъскайте му имиджа, и след това си създайте организация и си сложете този лидер за вожд. Ако искате - ползвайте конфедерацията, ама първо станете членове, после си намерете поддръжници и най-накрая си предложете лидера, за да го изберем.

    Ами това е всичко - толкова е просто и лесно, че можете да го направите с едно щракане на пръсти. А аз ще гледам отстрани и когато си изберете лидера, ще го обвиня него и вас самите, че сте се наредили на опашка на хранилката ......... и после ще споря, че не съм провокатор и че по-принцип ви поддържам......
    Всичко е толкова просто... Ние просто живеем в България и се зовем българи. А какво е България последните 25 години или последните 70 години? 45 години ни газиха и убиваха всякаква инициативност и индивидуалност, а после в останалите 25 години същите тези силни тоталитарни лидери си разпределиха новата власт, само си смениха лексиката и всичко си е по старому. След 10 ноември всеки ден се надяваме нещо да се случи и България да заприлича на нормална "бяла" държава. И всички чакайки "нещото" затъваме все повече в блатото. И все чакаме някой друг нещо да направи, все някой друг ни е длъжен с нещо, все някой друг трябва да се жертва заради нас, а ние в това време да си пием пиенето, да се хилим под мустак и да си викаме: а бе остави го тоя, той будала, ако направи нещо - добре, ако се издъни - ние не сме с него. Това е картинката...
    И пчеларството ни е малка част от тази картина. И няма как да е иначе... И все пак от време на време се намира някой "будала", който да си жертва времето, парите, вероятно и здравето, за да промени това отчайващо положение в пчеларството ни. Защо го прави ли...? Вероятно има интерес да го направи. Живеем в такова време, че интересите са определящи. Чърчил беше казал, че няма вечни приятелства, има вечни интереси. И интересите на човека, заел се да разбуни кошера на БГ пчеларството не съвпадат ли с интересите на всеки един пчелар, бил той с 1 или с 1000 кошера. Нима ние искаме нещо различно от това, което си поставя като цел новата организация. Аз искам същото. За това аз бях в събота на 29.11 в Габрово и ако не мога да помогна финансово и логистически, то дадох моята подкрепа за създаването на КБП. Не е много, но поне е нещо. А какво виждам изчитайки тази тема, а и още доста подобни напоследък. Отново се опитваме да убием нещо, което току-що се е родило. Дори не му даваме шанс да си поеме въздух, камо ли да започне да работи. И връщайки се в началото на този пост - ние просто живеем в България и се зовем българи...
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

 

 
Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •