Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 131

Тема: спам

  1. #101
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    А защо някой трябва да чака друг или други да защитят интересите му. Аз мисля, че в една организация би трябвало всеки участник да даде своя принос за постигане на целите. Този филм с чакането вече го гледаме десетки години. Аз съм на този принцип: Преди да поискаш нещо помисли какво си дал.
    Бонев.Общо взето нищо не казваш с този пост. Какво трябва да дам, какъв трябва да ми е приноса та ако реша да ставам производител на пчелни продукти да имам право да членувам б конфедерацията. Моля ти да ми обясниш.

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Бонев.Общо взето нищо не казваш с този пост. Какво трябва да дам, какъв трябва да ми е приноса та ако реша да ставам производител на пчелни продукти да имам право да членувам б конфедерацията. Моля ти да ми обясниш.
    Колега, не мога да разбера едно нещо. Ти искаш ли да членуваш в КБП или не искаш? Извинявай ако си го написал някъде, пък аз да не съм го прочел.

  3. #103
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз мисля, че Бонев искаше да наблегне на думичката ЧАКАМ !!!

    Нали знаете приказката:
    - Дълго ли още ще чакам да се оправи положението с пчеларството?
    - Ами ако само чакате, то наистина ще е много дълго !!!

    Та Бонев просто искаше да намекне, че НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ЧАКА, а да се действува. И всеки според силите си трябва да даде някакъв принос в борбата за по-добро бъдеще.

  4. #104
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Засега не, но питането ми е един бъдещ пчелар ще може ли да членува след като не е бил на учредяването и с нищо не е допринесъл за конфедерацията.

  5. #105
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Колега, не мога да разбера едно нещо. Ти искаш ли да членуваш в КБП или не искаш? Извинявай ако си го написал някъде, пък аз да не съм го прочел.
    Засега не, но питането ми е един бъдещ пчелар ще може ли да членува след като не е бил на учредяването и с нищо не е допринесъл за конфедерацията

  6. #106
    Потребител
    Регистриран
    03.11.2013
    Мнения
    73
    Vencii, аз съм на друго мнение. Всеки пчелар, с малко или с много кошери,има проблеми. По-голямата част от проблемите на пчеларите, независимо от брояна пчелните им семейства са еднакви. Такива проблеми са: липсата на подпомаганена пчеларството от страна на държавата, лошата нормативна база свързана спчеларството, липсата на заплащане на пчелоопрашването, отравянето на пчелите спестициди, липсата на ефективна система за профилактични прегледи на пчелите,липсата на добри условия за лесно и изгодно реализиране на пчелните продукти иоще много, много други. Така че, би трябвало всички пчелари от една страна да регистрират пчелините си - нещо, което го изисква Закона за пчеларството, от друга страна, пчеларите би трябвало да припознаят КБП като единствената организация работеща в тяхна защита и да станат нейни членове. Независимо колко кошера имате, включете се в новата организация, която има доброто намерение и воля да работи в защита на интересите на всички пчелари.

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Имам два кошера от 2007г. По ред причини, не съм ги увеличил и регистрирал. Просто са на 150км. Не мога да пътувам всяка събота и неделя.

    За регистрацията на пчелините съм. Ходих в Габрово, независимо от това, че знаех условията за членство в КБП. Много бих се радвал КБП да постигне високите цели които си е поставила. Затова, и бях там, да подкрепя създаването на организация от коренно различен тип. БЛАГОДАРНОСТИ на г-н Матеев, затова че се нагърби с толкова тежка, и неблагодарна задача.
    УСПЕХИ, Г. Георгиев

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Някъде из темите ви бях задал един въпрос, на който не получих отговор. Сега вместо отговор на въпроса ти ще го задам отново. Знаете ли защо при нас в Пловдивското дружество "Акация" нещата се случват и дружеството върви добре?

  9. #109
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Някъде из темите ви бях задал един въпрос, на който не получих отговор. Сега вместо отговор на въпроса ти ще го задам отново. Знаете ли защо при нас в Пловдивското дружество "Акация" нещата се случват и дружеството върви добре?
    След като съм от другият край на България и не съм медиум, би ми било трудно да знам отговора. И за да не гадая и налучквам бих се радвал да го споделиш, въпреки че може и да си го споменавал някъде...

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Като ви чета какво сте писали излиза, че аз съм най-големия балък в тази държава.Щото си плащам и декларирам и последната извадена стотинка.
    Кажете ми като никой не ще да си плаща осигуровките, то тогава как ще се финансират здравната и пенсионната системи. Всеки се разболява рано или късно и попада при лекар или в болница. Ако е само при лекар иди дойди, ще плати няколко пъти по 50-100лв и ще се отърве, но ако се наложи влизане в болница и скъпо лечение и изследвания тогава? Сега никой не мисли за старини, но когато дойде момента горко ще съжалява, че когато е могъл не се е осигурявал, защото не му стига стажа, а пенсията е мизерна(минимални осигуровки-минимална пенсия). Никой не иска да плаща данъци, ама хайде кажете как тогава ще се финансира опазване на реда, инфраструктура, съдебна система и една камара лапачи наречена администрация, която трябва да се грижи за градове и села. Все някой трябва да плаща за това. Сега никой не иска да плаща, а тези разходи трябва да се правят. Като парите не стигат -хоп заеми. Виждате, че за 5 години държавния дълг се е удвоил и още ще се тегли. Тези пари рано или късно ще трябва да се връщат. Всеки чака да дойдат по-добри времена, когато икономиката ще може да генерира повече печалба и да плаща повече данъци, ама както е тръгнало нашите деца ще се спасят по Европа и Америка и пак ние ще си плащаме мастрафите.Да но тогава ще бъдем на друга възраст и вече няма да можем да работим така, както сме го правили на младини. Всеки си мисли какво пък толкова и тогава ще гледам пчели, ще продавам по малко мед и все ще я караме някак си. Помислете обаче, че не се знае какви времена ще дойдат и дали въобще ще можете да гледате пчели.
    Напълно вярно само че не в България. Ако всички имаха съвестно отношение като теб но не и това е факт вече 25 години. Кои пострада от това работещия и осигуряващ се като теб и мен. Ще храня аз 5 цинанина с моите осигуровки а те ще се множат като скакалци после като дойде време мен да хранят за пенсия на 100 години като стана имам в предвид кой ще работи тези 5 циганина или децата им? Ето за това моето мнение е такова иначе се определям като съвестен човек на който естественно разчитат 5 циганина и 2 пенсионери освен семейството ми. Да сте чували "Айде бате върви да работиш че и ний трябва да ядем".
    С това искам да кажа че откакто съм работещ гражданин това вече около 20 години нещата стават все по-зле и най интересното е че дъното не се вижда!

    **Не разчитам да променя нещо но пък някак си ми олеква като го изкажа и защо не чувствам се жертва в собственната си държава.

 

 
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •