Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: ИМА ЛИ НАТИСК ПРИ ИЗКУПУВАНЕТО НА МЕДА?

Гласували
40. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА - ПОТЪРПЕВШ СЪМ

    18 45.00%
  • НЕ - НЕ МИ И Е СЛУЧВАЛО

    8 20.00%
  • САМО СЪМ ЧУВАЛ

    14 35.00%
Отговори на анкетата
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа

    УПРАЖНЯВАТ ЛИ НАТИСК ИЗКУПВАЧИТЕ НА МЕД ПРИ ЗАКУПУВАНЕТО НА ПЧЕЛНИЯ МЕД?

    Много често колеги разправят че са договорили една цена и след това изкупвача му заявавя че меда му "свети" и му предлага по-ниска цена, или че междувременно цените са паднали и цената вече е друга.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Миналата година Апимел точно така ме „изклатиха“ с 50 ст. на кг.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    А какво ше рече израза ,продавайте докато не е паднал, Това не е ли манипулация,от господа прекупвачи.Аз мисля че е време всеки ,аз не съм регистриран въпрос на време,от нас да си плати на пчеларска организация, мисля че вместо 40 лв.всеки ще даде двойно на хора, които да и се осмисли труда да работят за благото на пчеларите.Аз вярвам че има такива хора но труда им трябва да се оценява първо от нас а после от всеки друг.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Вероятно, аз съм един от малкото щастливци, но до сега, такова нещо, не ми си е случвало, но знам, че не съм застрахован от това, да не ми се случи.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Вероятно, аз съм един от малкото щастливци, но до сега, такова нещо, не ми си е случвало, но знам, че не съм застрахован от това, да не ми се случи.
    Бих си направил извод, че не си се срещал с онези от Раковски.Щастливец.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Имайки се предвид, че от преди да стъпя на училище съм по пчелите, то съм бил свидетел на какви ли не тарикатлъци - единственото нещо, което не ми се е случвало е, да не си взема в крайна сметка парите. На няколко пъти за малко и това да ми се случи, но с хиляди мъки успях някак си да се преборя. Тъй че отговора ми по темата е - категорично да.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Няма такова нещо - натиск. Ето един пример. Цената на меда(акациев) е 7 лв. Идват да ми вземат проби и меда вече е 6,40 лв. Ето сами виждате - няма никакъв натиск.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •