Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 33
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Е то винаги ще става дума за пари и власт - уе уе па щом е тази госпожа таме :D

    Но въпроса е, ще става ли дума и за реално действуваща и работеща забрана за употребата на пестициди - защото реално погледнато и сега има забрана за това, има си закон и всичко, ама баровеца ти казва, ако искаш ме съди, защо си позволява това няма смисъл и да питам, всички сме наясно.


    п.п. понякога си мисля, че решението на този проблем ще е до пари и възможности, но уви кой богаташ ти се занимава със пчели, но да се случи един такъв да му отрови някой голем земеделец пчелите и он да си го осъди как си пише по книгите. Е такива 2-3 случая и въпроса ще се реши, ама ..... както казах де ти богаташ-пчелар от България.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    29.08.2011
    Мнения
    1

    Кръгла маса "За пчелите и хората"

    Уважаеми ,пчелари,
    Обръщаме се към Вас с покана за участие в кръгла маса на тема „За пчелите и хората”, организирана от Фондация Credo Bonum, която ще се проведе на 8 септември 2011г., четвъртък от 10:00 до 12:00 часа в галерия Credo Bonum на ул. Славянска 2, София.

    Фондация Credo Bonum е неправителствена организация, основана през 2006г. от Цветелина Бориславова с цел да реализира проекти и инициативи в сферата на културата, екологията и социалните дейности, които водят до позитивна промяна в обществото и околната среда.

    Кръглата маса „За пчелите и хората” е част от едноименната кампания, провеждана от фондация Credo Bonum с подкрепата на Фондация ЕкоОбщност и Фондация "Чарлз Стюарт Мот", с основна цел да запознае обществеността с тревожното явление на изчезване на пчелните семейства и да създаде диалог и консолидация на заинтересованите страни в решаването на проблема, засягащ пряко човешката жизнена среда.

    За постигане на тази цел се провеждат серия от дейности, като мащабна комуникационна кампания, прожекция на документални филми по темата, специализирано проучване за степента на изчезване на пчелите в България, посещения на пчелини, засегнати от високи загуби на пчелни семейства и други. Резултатите от специализирано проучване за мащаба на загубите на пчели в България ще бъдат представени на кръглата маса, в която каним за участие представители на ресорните държавни институции, пчелари, ветеринари и други експерти по темата.

    Дневният ред на кръглата маса включва прожекция на кратък репортажен филм за специализираното проучване за смъртността на пчелни семейства в България, представяне на изводите от проучването, последвано от изразяване на становище на представители на ресорните министерства, пчеларски обединения и други експерти, както и дискусия по темите и проблемите.

    На финала на кръглата маса ще бъде обявено сформирането на работна група от експерти, която да предложи план от мерки за справяне с проблема за високата смъртност сред пчелите, съответно адресирани към пчеларите, държавните институции и към обществеността.

    П.П.Подозренията ви са разбираеми в страна като нашата, но надявам се не са пречка да се включите в обсъжданията по темата. Нека фактите говорят - заповядайте !

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889

    Re: Кръгла маса "За пчелите и хората"

    Цитат Първоначално публикувано от ofbees&men
    П.П.Подозренията ви са разбираеми в страна като нашата, но надявам се не са пречка да се включите в обсъжданията по темата. Нека фактите говорят - заповядайте !
    Уважаеми, ofbees&men,
    Аз не съм нито ветеринар, нито представител на държавна институция, нито на пчеларска организация, нито съм земеделски производител т.е. след като съм Никой аз нямам място на предложената от вас маса най-малкото, защото погледнато от държавно ниво аз съм измамник неспазващ някои от законите на тази държава.

    НО - аз съм експерт по пчелите и като такъв Ви заявявам от форумното пространство, че държавата не може дори да иска и да има най-добри намерения да помогне на колегията пчелари относно въпроса с изчезването на пчелите, освен със строго спазване на точно държавните закони и разпоредби относно пръсканията и употребата на най-различни препарати свързани със земеделието.

    Ние или хайде да говоря от мое име само, аз нямам никакви други подозрения относно вас и вашата организация, освен че не виждам как аджеба въпросната държавна управа ще бъде накара да си спазва собствената конституция и закони т.е. ако не сте ме разбрали, повтарям предишния си пост, това което може да направи държавата вече е написано, установено и подкрепено с печати, какво ще направите вие, след като няма нужда (или поне аз не виждам) от нови такива?

    С най-добри пожелания - обикновен измамник, експерт-пчелар.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #4
    Някой присъствал ли е на кръглата маса? Ако има такъв, нека сподели какво се случи.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Присъствах. Случи се това, което и очаквах да се случи Министъра пристигна изгледа презентацията на елипа на кампанията, каза че още утре ще вземе мерки за ограничаване на отравянията и избяга за да не му се задават неудобни въпроси. Остави своите експерти дето нивото им на компетенция гравитира около нулата.Ганчо и доцента Пертов наплюха групата от Кредо Бонум, че не били специалисти.Те били правили цели научни проекти по тези въпроси били доказали чрез генетични изследвания, че българската пчела била с най-добри хигиенни навици и най-устойчива на болестите. Тука сульо и пулльо тръгнали да се занимават с проблемите в пчеларството а то такива просто нямало. И програмите били добри и майките ни най-хубави в цяла Европа. Всичко това го говориха в кулоарите щото било под достойнството им да се занимават с такива глупости. Но като тръгнаха камерите и Ганчо и доцента и Михайлов се надпреварваха кой да застане пред тях.
    Иначе в залата имаше нещо като дискусия. В крайна сметка се сформира един екип, от 6 човека(аз също съм в този екип), който да подготви предложения за промени в нормативната база. Фондацията има много силно лоби и има голяма вероятност по-голямата част от тези предложения да минат.
    Така че ако някой се сеща за нещо което трябва да се промени моля да сподели, за да може да го включим.

  6. #6

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    11.10.2011
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Варна,Добрич,Шумен

    "ЗА ПЧЕЛИТЕ И ХОРАТА"


  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    11.10.2011
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Варна,Добрич,Шумен
    КАКВО Е ПОЛОЖЕНИЕТО ПРИ ВАС КОЛЕГИ ?

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Но защо пускаш информацията в отделни постове ......

    Инак нищо ново - пълна тъпотия и невежество, по тези клипове видях само едно унизяване на пчеларите и замазване на проблема.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    ето новина по темата.на 27 октомри ще се събирата да приемата нова норматива.линк:
    http://fermer.bg/news/3260/1/rabotna...-pchelite.html

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •