Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 33
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Или накратко - нищо не можем да направим или поне да ти съдействаме?

    п.п. проклета работа ......
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Предполагам че управляващите съюза имат мандат,кога изтича?Най–лесния вариант е да се смени ръководството.Само че за това се иска силна организация.Въобще не съм запознат с това,политиката ми куца много!

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Да управляващите имат мандат, който все някога ще изтече. въпросът е какво ще остане до тогава от тази организация. Преди половин година организацията беше достигнала повече от 1000 души членове. Но след събитията около годишното общо събрание и фалшификациите купуването на гласове на участници в общото събрание, нещата тръгнаха назад. Пловдивското дружество "Акация", което може би със своите 120 членове е най-голямото пчеларско дружество в страната, реши да замрази своето членство в СБП. Длъжен съм да припомня, че именно Акация беше инициатор за създаването на това сдружение и че всеки би трябвало да се замисли защо създателите напуснаха организацията. Много дружества или замразиха членството си, а някои просто прекратиха членството си и се върнаха там от където уж бяха напуснали. Става дума за дружеството в Плевен. Остава загадка дали са били разочаровани или са изпълнявали поръчение.
    Тезата, че нищо не можем да направим няма да свърши работа. Няма нищо по-лошо от примирението. Изход има. Проблема е, че въобще нямаше да водим този разговор ако бяхме си свършили работата както трябва още преди година. Сега ще отнеме много повече време и усилия, отколкото тогава.
    Като начало кампанията "За пчелите и хората " дойде във време, когато нещата тръгнаха много зле. Проблемите с нарастващата зимнопролетна смъртност на пчелините в много райони в страната, проблемите с нарастващата безотговорност и наглост на арендаторите и избиването на десетки хиляди семейства по време на цъфтежа на рапицата и пълното нехайство на институциите и пълната неадекватност от страна на "националните " организации, проблемите с регистрацията на пчелните семейства и заформилото се пропадане на профилактичните прегледи дори за регистрираните пчелини, нарастващите проблеми с реализацията на продукцията, ограниченията наглостта и безотговорността на институциите и т.н и т.н.
    Хората участващи тази кампания направиха това, което трябваше да сторят пчеларските съюзи и държавните институции. Въпреки, че поради различни причини най вече ограничените ресурси, направиха само една представителна извадка то тя в общи линии достатъчно добре описва състоянието на сектора и причините за това тежко състояние. Пчеларските съюзи и особено повечето от техните лидери се отнесоха с насмешка на това начинание, а други си показаха простотията. Става дума за господата Г. Ганев И доц. Петров, чието поведение беше толкова грозно и надменно, че погнуси голяма част от присъстващите.
    Най-лошото е че точно същите двама люде са тези, които направиха най-големите поражения сектора през последните години. Те монополизираха дейността "производство на пчели и майки" държат генбанката и захранват майкопроизводството с "качествен" материал. С последните изменения на наредба 47 си осигуриха и пълен контрол на собствената си дейност т.е. те произвеждат, те контролират. Те са недосегаеми. На тях дължим и цените от 120лв за отводка и 16лв за майка. На тях дължим и недоносчето наречено наредба 26.
    сега чрез фондация "Кредо Бонум" има някакъв шанс институциите да ни чуят. Друг е въпроса доколко ще го направят, защото повечето от хората в МЗХ, които отговарят а сектор Пчеларство също са зависими от същите хора. Надеждата е в това, че фондацията има силно лоби и се надявам да постигне целите на кампанията.Ние сме само посредниците между фондацията и редовите пчелари. Кампанията "За пчелите и хората" е именно за нас обикновените пчелари.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    donboneti, не разбирам много от проблемите ама така като чета какво си писал си мисля, че няма да е толкова трудно да се "подмени" ръководството. При условие, че има толкова пчеларски организации са се отдръпнали значи, че не са доволни от статуквото в момента. Това може да се използва и да се направи ако трябва и нов съюз, въпреки, че не си съгласен с това. Това няма да е роене, а правене на нов съюз, който да милее за правата на обикновения пчелар и да се занимава с неговите проблеми. Знам, че звучи лаишки и не съм запознат със същината ама то точно такива хора като теб биха били в състояние да обяснят какво е точно положението и какво може да се направи. Тази година имах проблеми с поръчаните от мен отводки и доста неща научих покрай проблемите си. Наистина е една мафия, която се възползва от такива програми като пчеларската и трупат пари, като същевременно те убеждават, че едва ли не са на загуба. Това отводка по 110 лв. някак си не ми се струва реално.
    Така, че е най-добре, естествено ако имаш желание, да обясниш как стоят нещата с подробности, кой за какво, как и колко се облагодетелства, кой не му пука дали има пчели или не и всеки да си направи преценката ще дава ли кредит на доверие на тия хора или ще се тръгне към едно ново обединение.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Бях написал една статия относно кой кой е в СБП и как се правят далавери в съюза точно по предложение на въпросната г-жа, която за сведение разбира от пчеларство по-малко от колкото аз от космонавтика. Простотиите, дето ги пише за промяна в наредбата Михайлов ги е скрил в бюрото, щото и него го е срам да ги прати в МЗХ.
    Бях решил тази статия да не я пускам за да за запазя добрия тон, но след това, което виждам задръжките ми падат.
    ПП. От къде го измъкна това писмо. Не съм го виждал.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Бях набрал много, но реших да не се занимавам повече с простащината. Ама сега ме амбицираха и ще довърша това което бях си наумил.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Г-жа Челебиева пак се прояви. Е не и останах длъжник.Пак в същия сайт пак в същата тема.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Браво,мисля ,че е време да ни обедините-нас хората от форумите в ножо обединение .Надявам се.Ако сме по единни и с прекупвачите бихме се разбрали.добре,че са форумите

  9. #29
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Г-жа Челебиева пак се прояви. Е не и останах длъжник.Пак в същия сайт пак в същата тема.
    Понеже само можем да предполагаме за сайта и тамата, няма проблем да копираш съдържанието и тук или дай линк, за да видим за какво става въпрос.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •