Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 76
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Сега какво направи или ненаправи пчелара оказва влияние какво ще направят или не пчелите напролет

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Георги, след като приспах реших, шурито ти е прав, то си е лудост са оставиш толкова мед :-):-):-):-). Никога досега не бях вадил по това време, но днес от 9 бр изкарах 43 ДБ пити с мед, но веднага ги подхраних и няма да ги спра докато не натрупат запаси.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Ами технологии всякакви дори да достигнеш техните загуби от 15% то финансово пак ще си напред.
    Преди време бях чел статия (говоря по спомени) ако се дава по тяхната технология по 8л. сироп наведнъж на един плодник до отказ то ще е запасително но ако е по 4л. на няколко дни то майката включва на четвърта за това време на годината и снася 900-1000 яйца на ден а ако е по хранилка на ден то снася само макс до 500бр.
    Ако нещо се обърка и застуди то Тянката е в предроево бартер винаги е възможен пило за мед.

  4. #64
    Наблюдател
    Регистриран
    20.08.2016
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Хасково
    Здравейте колеги,
    Да се върнем към темата. Както бях писал миналата неделя майката която не снасяше я убих по невнимание въпреки че много внимавах да не я убия. Бях я притиснал в спринцовката за белязване и тя не се движеше седеше по гръб без признаци на живот. Тогава от любопитство реших да я пусна на една рамка в кошера за да вида как ще реагират пчелите. Те веднага я наобиколиха и я завлякоха на питата. Сигурен че майката е мъртва затворих кошера в неделята във вторник се сдобих с нова майка, и привечер я поставих над запечатаните пило. Направи ми впечатление че нямах заложени маточници а имах открито пило въпреки че е по възрастно би трябвало да заложат маточници на него... Огледах за майка преди да сложа клетката с новата майка и като не видях поставих клетката. Днес отварям за да видя дали всичко е минало нормално, нямаше все още яйца а клетката беше празна. Започнах да търся майката, открих я на крайната пита но останах много изненадан като разпознах старата майка, която уж беше мъртва да се разхожда. Мисълта ми е да чакам ли още седмица за да проверя дали няма да пронесе отново майката при положение че не е снасяла от поне 20 дена или да се уверя че наистина е мъртва и да търся отново нова майка... Ето няколко снимки които успях да направя преди да ми падне батерията на телефона....
    IMG_20160827_223000.jpg
    IMG_20160827_223116.jpg
    IMG_20160827_223440.jpg
    IMG_20160827_223142.jpg
    IMG_20160827_223214.jpg

  5. #65
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    След като си отпушил задръстеното яйце и не е почнала да снася до 48 часа, няма смисъл да я чакаш повече. Жалко за новата майка, пчелите са я убили.

  6. #66
    Наблюдател
    Регистриран
    20.08.2016
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Хасково
    Да и аз мисля така яд ме е много за новата майка... Ако бях видял че старата е оживяла преди да я сложа с клетката в кошера щях да действам по друг начин но грешката е моя... По принцип до офиса където работя има пчеларски магазин. Утре ще ги питам дали ще могат да ми доставят вторник друга майка, и ако успея да намеря утре вечер ще се простя със старата... Кофти ми е но не искам да загубя кошера...

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от imitev Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    Да се върнем към темата. Както бях писал миналата неделя майката която не снасяше я убих по невнимание въпреки че много внимавах да не я убия. Бях я притиснал в спринцовката за белязване и тя не се движеше седеше по гръб без признаци на живот. Тогава от любопитство реших да я пусна на една рамка в кошера за да вида как ще реагират пчелите. Те веднага я наобиколиха и я завлякоха на питата. Сигурен че майката е мъртва затворих кошера в неделята във вторник се сдобих с нова майка, и привечер я поставих над запечатаните пило. Направи ми впечатление че нямах заложени маточници а имах открито пило въпреки че е по възрастно би трябвало да заложат маточници на него... Огледах за майка преди да сложа клетката с новата майка и като не видях поставих клетката. Днес отварям за да видя дали всичко е минало нормално, нямаше все още яйца а клетката беше празна. Започнах да търся майката, открих я на крайната пита но останах много изненадан като разпознах старата майка, която уж беше мъртва да се разхожда. Мисълта ми е да чакам ли още седмица за да проверя дали няма да пронесе отново майката при положение че не е снасяла от поне 20 дена или да се уверя че наистина е мъртва и да търся отново нова майка... Ето няколко снимки които успях да направя преди да ми падне батерията на телефона....
    IMG_20160827_223000.jpg
    IMG_20160827_223116.jpg
    IMG_20160827_223440.jpg
    IMG_20160827_223142.jpg
    IMG_20160827_223214.jpg
    Момче , стесни семейството . На тези пити има малко муха .

  8. #68
    Наблюдател
    Регистриран
    20.04.2016
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    с. Градец, общ. Костинброд, обл.София
    Вчера прегледах състоянието на семействата ми и установих, че в 1 кошер няма грам пило, не видях майката, но не видях да е имало маточници. Майката е миналогодишна и може заради синия цвят да не съм я забелязал или да се е скрила някъде по корпуса. Кошера е много силен и изпълнен с пчели на 80% от питите и има към 20 кила мед... Не ми се стори запушена защото от юг, където се събира кълбото има 2 полупразни пити. В друг пък, като колегата видях майката, която си щъкаше, но също нямаше пило. Какво да ги правя? Един колега ми препоръча да сложа на първия една пита с отворено пило да проверя дали има майка, ако правят маточници... Но и да има... това нормално ли е да няма пило въобще, щото пък имам някои семейства в които майките се скъсват да снасят в момента.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Момче , стесни семейството . На тези пити има малко муха .
    Кажи му и да си оптимизира зателването. На тебе ти се чува думата.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И как стесняването ще помогне???
    Те пчелите ако са малко сами ще стеснят периметъра на работа.
    Каквото и да правиш на калпава майка не помага.
    Аз никога не стеснявам кошер, ако не върви някой, убивам майката и една инжекция от помощното семейство + майката му и всичко се оправя за дни.

 

 
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •