Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: КАКВА ЗАПЛАТА СИ ОПРЕДЕЛЯМ

Гласували
60. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Минималната работна заплата

    3 5.00%
  • 500 лв.

    1 1.67%
  • 600 лв.

    2 3.33%
  • 700 лв.

    5 8.33%
  • 800 лв.

    7 11.67%
  • 900 лв.

    0 0%
  • 1000 лв.

    10 16.67%
  • над 1000 лв.

    12 20.00%
  • не си слагам заплата

    14 23.33%
  • жената ми ги взима

    9 15.00%
Отговори на анкетата
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 62
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Точно него купуват по пазарите за толкова.
    Това не е въпрос, а твърдение. Явно преживяваш катарзис.

  2. #52
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Въпроса така зададен, малко ми е странен - каква заплата си определям или каква заплата искам? В смисъл - как така "си определям" ...... някак излиза, все едно да мога да си определя 1000лв, ала ще си определя само 500лв, пък другите 500лв .....или пък обратно: определям си 1000лв, ама имам/ мога само 500лв.
    Ако е каква заплата искам - със сигурност над 1000лв.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Ако е каква заплата искам - със сигурност над 1000лв.
    Аз ще те наема на работа със заплата 1000 и над както искаш, но си помисли ти колко ще ми изкараш за да сме както пише по книгите. Ха, ха... аз лично пък ще се постарая да си ги заработиш напълно до стотинка. Шегувам се.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Аз ще те наема на работа със заплата 1000 и над както искаш, но си помисли ти колко ще ми изкараш за да сме както пише по книгите. Ха, ха... аз лично пък ще се постарая да си ги заработиш напълно до стотинка. Шегувам се.


    Те като махнеш осигоровките остават 700-800лв

  5. #55
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Mале, мале - като погледнах в съседната тема, за въпросите от начинаещи пчелари, какви суми се вихрят: това 400лв, това 600лв, това на кошер, ма най- малко ...... какви хиляда лева заплата solaris60. Значи такива лисици, като пчеларите нема - правят дебели пачки, пък нямали пари .... те това е, милионерите се преструват на бедни, е как да се оправи тази държава. :Д
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #56
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Mале, мале - като погледнах в съседната тема, за въпросите от начинаещи пчелари, какви суми се вихрят: това 400лв, това 600лв, това на кошер, ма най- малко ...... какви хиляда лева заплата solaris60. Значи такива лисици, като пчеларите нема - правят дебели пачки, пък нямали пари .... те това е, милионерите се преструват на бедни, е как да се оправи тази държава. :Д
    Сиромах човек жив дявол е казал народа!
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  7. #57
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    А е аз го разбирам това фукане - поради що е и какво е. Ала някак в пчеларски форум, ми се струва крайно неподходящо - то от там другата народна приказка "на краставичар, краставици продава". Та нали сме пчелари, нали общуваме с пчелари - нали се знаем, кой, как и с колко живее. Мисълта ми е, че подобни надлъгвания - особено в пчеларски форум - не смятам, че ни правят добра услуга на пчеларите.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #58
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    работиш 5месеца а вземаш цяла година пари

  9. #59
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от nyanakiev Виж публикацията
    работиш 5месеца а вземаш цяла година пари
    Така е наистина, ала ...... още съм махмурлия от нощес, бях на събиране на класа от основното училище. Имаше съученици не ги бях виждал от 20+ години. Та ясно е - разпитваме се кой, какво, що, как и т.н. Съответно съобщавам, че се занимавам с пчели и разбирам, че един съученик и той се бил занимавал известно време с пчеларство. Бизнесмен човек, има си и други доходи, но покрай дядо си, който бил пчелар, взел та се решил и той да пробва. Както ми разказа, съдя, че е схванал занаята, справил се е, като за начало - от пет семейства, стигнал до стотина. Работил ги година- две, обаче ги продал. И питам го аз - добре де защо ги продаде, ти явно си успял да се научиш, защо не продължи. И ми отвърна без да увърта - а е човек, не че нещо, ама много бачкане това пчеларство бре, баси майката.

    Та много хора гледат отстрани и точно така разсъждават - пет месеца раб'тиш, цела година вириш краката. Ала, като се улови човек с пчелите и разбира, че далеч, ама далеч не е така, както изглежда и както си мисли.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Горе долу е така. По принцип повечето бъркат от самото начало. Още като прочетат какви са принципно изискванията за подходящо за пчелин място. Понеже се намира трудно, новаците си казват- Е, нямам баш такова, но моето все ще изкара нещо. Втората, рутинна грешка е, че повечето сме грандомани. И като започнат с тия бройки, всеки се мисли за Мечо Пух. А той милия има предвид ядене, а не правене????? Има още много и все негативни аспекти, но за мерак лек няма.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •