Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: КАКВА ЗАПЛАТА СИ ОПРЕДЕЛЯМ

Гласували
60. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Минималната работна заплата

    3 5.00%
  • 500 лв.

    1 1.67%
  • 600 лв.

    2 3.33%
  • 700 лв.

    5 8.33%
  • 800 лв.

    7 11.67%
  • 900 лв.

    0 0%
  • 1000 лв.

    10 16.67%
  • над 1000 лв.

    12 20.00%
  • не си слагам заплата

    14 23.33%
  • жената ми ги взима

    9 15.00%
Отговори на анкетата
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 62
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Има само трябва да знаеш как да си ги вземеш.
    Да се разберем - 10 лв на час за „боса“ ли става въпрос или за „наемника“?

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    10 на час при нормална продължителност на работния ден прави 80 лева надник. Или над1600 месечно. Смятайте правилно!
    Зимата пчеларя не си почива. Подготвя сезона,търси реализация на продуктите, обучава се. Това не е ли труд? Ако зимата мързелува то е ясно защо резултатите са слаби.


    Е ти какво ги правиш тия пчели толкова часа на денда не вадиш пчелно млечице?А за зимата си прав,но да се коват рамки за 80лв на ден ми се вижда малко множко то по добре е да си ги купиш по 35ст

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Наемник който да се влага в работата кото мен не съм срещтнал и за това толкова съм решил да взимам АЗ " боса" в случая.
    Коването и обтелването на рамки е досадна и неблагодарна работа с която смятам да занимавам за напред хора които си оценят труда около мин. работна заплата.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ...........
    Коването и обтелването на рамки е досадна и неблагодарна работа с която смятам да занимавам за напред хора които си оценят труда около мин. работна заплата.
    А още по-добрия вариант е, ако това се прави от друга фирма със специализирани автомати и минимум човешки труд.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Да се разберем - 10 лв на час за „боса“ ли става въпрос или за „наемника“?
    Научете се да четете. Много ясно съм го написал в първия си пост.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е ти какво ги правиш тия пчели толкова часа на денда не вадиш пчелно млечице?А за зимата си прав,но да се коват рамки за 80лв на ден ми се вижда малко множко то по добре е да си ги купиш по 35ст
    Много интересен въпрос. Щом не можеш да уплътниш един нормален работен ден, значи няма да постига исканите резултати. Мързела в пчеларството е равен на загуби. Ако за теб пчелите са хоби тогава ти не търсиш доходи от тази дейност и е съвсем нормално на малък брой кошери да отделят един ден максимум два през седмицата, но аксесоари с това си вадиш хляба, особено през активния сезон осемте часа са половиния ти работен ден. Отглеждането на пчели, не е като гледането на пчели. После се чудите защо не ви излизат сметките.

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с.Красава общ.Брезник
    Аз работя за производство, не за заплата ...

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Много интересен въпрос. Щом не можеш да уплътниш един нормален работен ден, значи няма да постига исканите резултати. Мързела в пчеларството е равен на загуби. Ако за теб пчелите са хоби тогава ти не търсиш доходи от тази дейност и е съвсем нормално на малък брой кошери да отделят един ден максимум два през седмицата, но аксесоари с това си вадиш хляба, особено през активния сезон осемте часа са половиния ти работен ден. Отглеждането на пчели, не е като гледането на пчели. После се чудите защо не ви излизат сметките.


    Моите са ДБ след като сложа магазините правя проверка през 13-14 дена.Прав си за работата но тя е по сериозна при мен март април докато развивам пч.семейства.Немога се съглася с теб че да седиш и да чакаш някой рой да излезне си го цаниш на 80лв.Тая година при мен са излезнали 3 роя.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Моите са ДБ след като сложа магазините правя проверка през 13-14 дена.Прав си за работата но тя е по сериозна при мен март април докато развивам пч.семейства.Немога се съглася с теб че да седиш и да чакаш някой рой да излезне си го цаниш на 80лв.Тая година при мен са излезнали 3 роя.
    А онзи който висеше на ябълката, а ти беше в София броиш ли го?

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Моите са ДБ след като сложа магазините правя проверка през 13-14 дена.Прав си за работата но тя е по сериозна при мен март април докато развивам пч.семейства.Немога се съглася с теб че да седиш и да чакаш някой рой да излезне си го цаниш на 80лв.Тая година при мен са излезнали 3 роя.
    Това означава, че не използваш достатъчно трудовите си ресурси, което означава, че ти търпиш загуби или пропуснати ползи.
    Ама какво съм тръгнал да ви отварям очите. Така или иначе вие ще продължите да работите както сте свикнали и после да мрънкат, че нищо не печелите. В крайна сметка всеки си има глава на раменете. Тя би трябвало дали служи за да мислите.
    В белите държави, когато един бизнес не върви, хората си наемат консултанти, които да им посочат грешките и да предотвратят негативните тенденции. Вие искате да работите два месеца в годината и да видите толкова, колкото средностатистическия българин вади за две. Е в пчеларатвото това няма как да стане. Пчелар може да постигне високи доходи, но се иска много работа и поемане на рискове. С гледане нищо няма да постигнете.

 

 
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •