Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: КАКВА ЗАПЛАТА СИ ОПРЕДЕЛЯМ

Гласували
60. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Минималната работна заплата

3 5.00%
  • 500 лв.

1 1.67%
  • 600 лв.

2 3.33%
  • 700 лв.

5 8.33%
  • 800 лв.

7 11.67%
  • 900 лв.

0 0%
  • 1000 лв.

10 16.67%
  • над 1000 лв.

12 20.00%
  • не си слагам заплата

14 23.33%
  • жената ми ги взима

9 15.00%
Отговори на анкетата
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 62
    Забранен
    Регистриран
    25.05.2015
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Моя си труд го смятам на 8 лв за час. Този на помощниците ми на 5 лв. Това е минимума! Досега никой не се е оплакал. То не че, има и на кого де?

Колега това добре че си цаниш труда,но колко дена в месеца ги преглеждаш и по колко часа на ден,че като ти гледам разценките може да си гласувал до 500лв

Забранен
    Регистриран
    25.05.2015
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Като чета 1000 лв при тия цени на меда мога само да сваля шапка на колегите какви количества вадят мед.По прости сметки 3 тона браво де да можех и аз такива количества,но сигурно имат над 300 кошера и затова се впечатлявам толкова.

VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Пчеларски район
    Айтос Бургас Черноморец
    Ти се впечатляваш, защото гледаш чуждата паница! Гледай си твоята, и всичко ще е наред!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Пчеларски район
    Североизточен
    Аз съм пилот на Антонов АН-225 (най-големия транспортен самолет в света), вземам по 5000 лева на час, ако стана пчелар, по 5000 лв/час ли да ги смятам?!?!
    Ами ако взема 1 кошер и му отделям по 20 часа на месец, като използвам това семейства с цел да създам система на работа, която ми позволява да изкарам по 1кг повече мед на година ? Каква е себестойността на меда ми тогава?!?!
    Вие за ДНА(дълготрайни нематериални активи) чували ли сте?
    Докато не си изградите система на работа, вие трупате само ДНА, наречете го знание, ноу-хоу или както си искате... Изкараните 5-10-20-200-2000кг мед, изобщо не трябва да ги смятате.
    Вие правите разходи по придобиване на ДНА, а не производствени разходи!!! Натъпчете си го в главата и не го забравяйте!
    След като имате вече система на работа, тогава вие продължавате да трупате ДНА, но имате вече производство. Това знание струва много пари, дори повече от всичките ви кошери, центрофуги, матуратори и сгради взети заедно!!!
    Програмите дават кошери и отводки, програмите не дават знание!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ти се впечатляваш, защото гледаш чуждата паница! Гледай си твоята, и всичко ще е наред!
    Винаги е добре да се държи Вуте под око да не се изоглави
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Пчеларски район
    Айтос Бургас Черноморец
    Дамянич, аз вчера разбрах, че има ДМА? Ти днес казваш, че имало ДНА? Абе вие какво правите с мен бе хора? Че покрай вас изкарах едно висше! Аз досега бях чувал само за ММА. И все нещо става с тия моите системи. Ето например таз годишната отлетя в гората с рояците!

Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Пчеларски район
    Добруджа
    С уважение и без намерения да влизам в спорове - нямам претенциите че анкета е изключително подробна. Но нужно ли е да и търсите кусури. Ако считате че нещо трябва да се добави ами напишете го нищо че ще е по-дълго от едно изречение или три-четири думи.... А ако не ви допада просто я подминете. Или ако считате че можете по-добре ами направете вие анкета или отворете някаква тема (въпрос)
    Всеки без значение дали има 1 или 2000 кошера може да си определи някаква заплата и едва ли ще си я определя на база кошерите на съседа.

Това което прави неприятно впечатление е че все по често при пускането на постове някой веднага се опитва да убеди пусналият поста колко е прост и какво е пропуснал... Да не говорим че явно има и групички по вражда във форума и не се пропуска нито един възможен случай да се разменят реплики, намеци и т.н. А след това се чудите че постовете били изтрити.....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Пчеларски район
    Айтос Бургас Черноморец
    Аааааа Борка, много са си добри анкетите братко! Няма как всички да сме си лицеприятни? А любимо занимание ни е да намираме, дори понякога несъществуващи кусури. Че то да не намираш махна на хората, все едно да не се наричаш българин бе! А тия дето жалеят за постове, да дойдат да почерпя! Наздраве!

Забранен
    Регистриран
    17.04.2013
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    .....
    Това което прави неприятно впечатление е че все по често при пускането на постове някой веднага се опитва да убеди пусналият поста колко е прост и какво е пропуснал... Да не говорим че явно има и групички по вражда във форума и не се пропуска нито един възможен случай да се разменят реплики, намеци и т.н. А след това се чудите че постовете били изтрити.....
    Когато в една градина се завъди троскот, стопанина ако не хване на време мотиката, той задушава цялата градина.

VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Когато в една градина се завъди троскот, стопанина ако не хване на време мотиката, той задушава цялата градина.
    Интересно, какво би последвало навлеците, които се имат за култивирани?

Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

• Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •