Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 29 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 285
  1. #31
    Николай, тази тема ще е актуална още дълго време. За съжаление обаче, повечето хора в Б-я живеят с убеждението, че някой им е длъжен и трябва да им дава просто ей така. Ами не става и който не може да го проумее си е негов проблем.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Когато подхващаме тази тема винаги стигаме до кокошката и яйцето. В ЕС много добре успяха да определят за какво трябва да се плаща - Мерки във връзка със запазването на биологичното разнообразие.
    Относно останалото. Много сте прави колеги. Крайно време е да се научим да работим по правила. Колкото повече упорстваме толкова по-голяма е вероятността пазара да ни изхвърли, а държавата да ни го надене.Проблема е обаче, че в момента държавата ни го надява дори и да спазваме правилата

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2012
    Мнения
    12
    Здравейте,
    нов съм в тоя форум и не съм пчелар, но си направих труда да изчета почти всичко за проблемите ви.Надявам се ,това няма да ви попречи да прочетете и моето мнение.Ако се питате какво ме интересува, ще ви кажа- всичко е свързано,като скачени съдове, та ако някъде нещо куца, то веригата се прекъсва.По-простичко казано- искам да произвеждам кошери и вие сте бъдещите ми клиенти/надявам се/ та в тази връзка, как бих могъл да печеля от Вас ако не сте добре финансово...
    Та ето и моето скромно мнение по въпроса за развитието на пчеларството:
    1.Спрете да се надявате на субсидии- това чакане по-скоро ви убива от колкото да ви помага- изпускате време и възможности
    2.Има една поговорка за Мохамед и планината, ами като няма кой да ви помага - помогнете си сами.Искам да кажа да се хванете в ръце и да спрете да мрънкате и да критикувате -ПРЕКУПВАЧИТЕ - ами те печелят от вас,защото вие не се организирате сами да си изнасяте меда или дори да го преработвате; Политиците - ами дреме им на тях за вас, за тях е важно на ваш гръб да си вземат парите от еврофондовете, а иначе вие си чакайте и се надявайте...
    3.Реката се прекосява там където има брод - демек вижте статуквото и го анализирайте - мое лично мнение е че с браншови организации и политически методи до никъде няма да стигнете.СПРЕТЕ ДА СЕ НАДСКАЧЕТЕ,ПРЕЦАКВАТЕ И НАДЛЪГВАТЕ -чисто и просто станете сами износители,станете сами преработватели..Ще кажете трябват пари - Отговарям ви- спомнете си завета на КУБРАТ заедно сте непобедими/примерът със снопа стрели/Т.Е. вие сте много организирайте си юридическо лице/ад/ например и си работете сами, тогава няма да ви пречат ниски изкупни цени, няма да има кой да ви пречи и няма да имате ограничения в продажбите.Тогава цената за вашият продукт ще е тази която е на пазара.Ще имате пари и за кошери и за "черни "дни...

    Може да се пише много, ама няма смисъл... най-важното е да проумеете ,че докато не станете единни ще сте просто сбирщина от недоволници/съжалявам ако ви звучи грубо , ама е факт/
    Желая ви успех на всички- единни или разединени- както вие си решите.

  4. #34
    Аз това го говоря отдавна, за обединение и доверие от всички но.....Като народ сме така устроени, че да нямаме доверие и на самите себе си, камо ли на някой колега.....

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    Може да се пише много, ама няма смисъл...Най-важното е да проумеете ,че сега е времето за стачки да се види ,че има пчелари който опрашват цялата растителност безплатно и за това опрашване трябва да има субсидии, докато не станеме единни ще сте просто сбирщина от недоволници/съжалявам ако ви звучи грубо , ама е факт/

  6. #36
    Цитат Първоначално публикувано от valeriboikov
    Може да се пише много, ама няма смисъл...Най-важното е да проумеете ,че сега е времето за стачки да се види ,че има пчелари който опрашват цялата растителност безплатно и за това опрашване трябва да има субсидии, докато не станеме единни ще сте просто сбирщина от недоволници/съжалявам ако ви звучи грубо , ама е факт/
    Анджък де, аз съм правил предложение за стачки, и всеки да стръска по едно от семействата си на паветата, ама ме бъзиикаха и ми се смяха когато споделих това.

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2012
    Мнения
    12
    Колеги, явно не сте ме разбрали правилно.Не си хабете силите със стачки, а си организирайте собствен преработвателен център/заводче/ и собствена фирма за износ.

  8. #38
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    Колега като не знаеш за какво става на въпрос поне замълчи.НЕ МОЖЕ ДА СЕ СЪЩЕСТВУВАШ БЕЗ СУБСИДИИ .Говоря за професионално пчеларство.Всички земеделски отрасли съществуват благодарение на супсидирането и сега е момента и ние пчеларите да си извоюваме субсидии за новия програмен период. Мисля,че всички пчелари имаме интерес да получим субсидия за нещо което отдавна извършваме опрашваме разтителноста която без нас ще престане да съществува.

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Проблема на нас Българите е,че всеки е компетентен,разбира от всичко и дава акъл на всички.Или поне се прави.

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    Пчеларският сектор се подпомага бавно, но застарява бързо България изнася мед най-често за Германия, Полша, Италия, Испания и Франция.Нашият мед в тези страни се продава между 15-20евро за кг ,а тук се изкупува за 3.80-4.00лв за кг.Как да се развива пчеларството като в България един пчелар с 100 пчелни семейства не може да изхрани семейството си?От 100 семейства се добиват 2500кг мед по 4.00-8800лв.Разходи за минимум 300 рамки,основи и тел- 600лв, поне 50 нови майки -750лв, данък-380лв,осигуровки-912лв ,охрана на пчелина- 3000лв,лекарства 40 варостоп по 5.80-232лв, транспортни и др -200лв . В крайна сметка се получава следното ,8800лв-6074лв или чист приход 2726лв.Питам колко семейства трябва да отглежда един пчелар, за да изхрани 4 членно семейство, като се вземе впредвид, че повече от 60 пчелни семейства в един пчелин не са рентабилни? За сравнение един земеделец отглеждащ 100 дка земя получава2800лв субсидия- 28лв на декар, един животновъд с 20 крави получава 4000 лв субсидия- по 200лв на глава и още толко за дойна крава и т.н., а един пчелар получава 0лв субсидия, но за сметка на това трябва да плати данък.Докато не започнат да се дават субсидия на база пчелно семейство заопрашване, развитие в пчеларството няма да има .

 

 
Страница 4 от 29 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •