Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 29 ПърваПърва ... 172526272829 ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 285
  1. #261
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Това с фирмите е предмет на устав на организацията, а не предмет на закона.
    Сега ще споделя моето виждане, но предварително ви моля да не се хващате за него, като удавник за сламка. Аз мисля, че национално представена организация може да бъде такава, която има изградени структури в поне 30-40% от областите, както и в поне 20 или повече % от общините, като тази организация е необходимо да има поне 2000 или повече членове. При положение че нито една оргнизация не покрива тези изисквания, то за национално представена се приема тази, която има най-голям брой членове. Смятам, че по този начин ще се създадат условия за конкуренция между организациите и за да получи статут на представителна, лидерите и ще трябва доста старателно да ухажват пчеларите.

  2. #262
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    А защо да се създават предпоставки да има найси организации и да има едно постоянно боричкане коя е национално представена? Пак ще стигнем до момент с незнам-си-колко организации и хората да се чудят кой за какво се бори и до никъде да не сме я докарали. Какъв е смисъла да участваш в непредставен в национален мащаб съюз?
    За мен трябва да е единна организация събрана ако щете от няколко формации, но представителя да е един и да се избира пряко от всички пчелари съобразено с кой колко семейства отглежда(не колко кошера има). А ако се притеснявате от хора с много кошери и съответно гласове може да се въведе ограничение съвсем условно 200. Отглежда 500 семейства ама максимума от гласове, които може да има е 200. Така може да се регулира манипулирането на гласове.
    И задължително членство в съюза (колкото и да не ми харесва това задължаване). Така всяка формация с нейния лидер може да влиза в управителен съвет и да представя хората зад себе си, а и да му се иска отчет на свършената работа.

  3. #263
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Всичко колега опира до борбата за кокала - да са представителни организации означава да участват в работните групи по определянето на правилата на тригодишните програми, и разни други - т.е.т. да си създадват условия да усвоят там няколко десетки или стотици хиляди лева за нещо си... За това е на тоя хал целият ни бранш.

  4. #264
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Колеги, то е ясно, че всички представителни или не се борят за кокала. Ето тук идва нашето задължение да им бъдем коректив. Въпросът е как да се обясни на малките (и не толкова малките) пчелари, че имат полза да членуват някъде. Те да членуват някъде ама да ги поканят поне. Проблема е, че организациите нямат нужда от тях. Те си имат списъци на хора с ЕГНта и си опичат баницата без дори някой да разбере. Мисля, че точно с това трябва да се справим. А да се справим трябва да се понапънем. Дали създавайки нов браншови съюз (който да излезе от форума) или подкрепяйки вече съществуващ. Не може вечно да се извиняваме, че няма кой или, че никой не ни харесва. Ниската ни активност (в действителността) е истинския ни проблем. Според мен браншовите организации трябва да бъдат обединени в обща. В тази обща организация те да имат брой гласове по йерархичен ред. Тази с най-малко брой членове и пчелни семейства да гласува с един глас следващата с два и т.н.По този начин организациите ще имат интерес да ни представляват а ние да членуваме в която ни харесва. Задължителното членство само ще дойде ако имат реална полза от гласа ни. Другото което смятам, че трябва да постигнем е да се създадат работни групи от редови пчелари които да участват в работната група в министерството. Мисля,че ПОБЕДАТА НА ВЕКА ще е хора познаващи проблемите на сектора да участват в решаването им. Как точно да стане вие ще кажете.
    Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш.

  5. #265
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    ....някоя си е качил снимка на профила, определено си подхожда с ника ти!
    Повечето хора "участващи в решаването на проблемите на сектора" много добре ги познават, но съвсем друг е въпроса в каква насока и чия полза насочват решаването им...

  6. #266
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Като се загледах в историята на пчеларството през последните 20 години, всеки опит за едРажда се нова организация, старите остават. Просто се намира място за някой от втория ешалон. Интересно е, че сга има такава идея, но не от втория ешалон, а от първия. Явно кокала става все по-малък и започна надлъгването за него. Иначе сте прави. Би било добре да сме единни. Въпроса не е дали ще е една или няколко организации. Въпросът е кой стои начело и дали този, който е лидер защитава общото благо. За съжаление практиката показва, че общото благо отива в графа "други" т.е последна дупка на кавала.

  7. #267
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    ..... някоя си качи снимка за да знаете с кого си имате работа(и с кого да нямате). Честна пионерска но не очаквах от вас да биете отбой. Ако само ще лаем месеца във форума то това си го можем и без него. И все пак скептичното мнение ми е запазена марка и не ми харесва да ме крадете така. Аз също зададох въпроса КОЙ??? Явно ни е слаб ангела.

    И все пак, ако не можем да сме вълци, нека поне бъдем кучета, а не да сме помияри.
    Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш.

  8. #268
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Докторе, какво става в работната група ?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #269
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Докторе, какво става в работната група ?
    Сега е времето на слънчевите кубински плажoве и месенето на медени питки с пудра захар- със сигурност една част от работната група прави поне едното нещо.- Какво може да става в "група" от 25 души, в която държавните служители са примерно 50%+1, всичко си върви по до болка познат сценарий- пчеларите пак да са си от "женската страна", както обичаше да ми повтаря преди години един бивш кмет на Павликени. Четох по форумите, че част от "пчеларите-шефове" не искали и прецакали предложенията на другите "пчелари-нешефове" и ги игнорирали и дори унижили, дори се обединили "баш шефовете", уж наужким за пред министъра, защото той много страдал, че при всяка среща с тях, те/ другите пчелари в групата/ се карали пред него с "баш шефовете" по цели 2 часа и половина и им падал силно авторитета на "шефовете". Това било "хитър" ход, който щял да матира другите нечленуващи в групата родни пчелари- но така се пише във форумите , а знаем, че "совите не са това което са"! Виждам, че Димитър Бонев не писал отдавна, може да пише, защо така се изкривиха нещата? И кой, кой, кой, все дразни тези вечни "динозаври"?
    Този пост е редактиран от Evgeni Petkov; 14.12.2013 в 21:27.

  10. #270
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Да пиша ама какво да пиша. Бах подготвил на Михайлов за прословутото последно заседание на "председателите" проект, в който към всеки член от закона бяха написани всички алтернативни предложения, които бяха постъпили до момента, а там, където вносителите бяхме стигналидо някакво общо предложение, самото предложение, но вместо това господата решили, че сега закона не е на дневен ред.Защо ли? Та решили да правят нова партия или да се обединят. Но каква е целта на това обединение и дали въобще ще се състои само те си знаят. Важното е, че промени в закона скоро няма да има. Та господата за пореден път доказаха, че не ги е еня за пчеларите.

 

 
Страница 27 от 29 ПърваПърва ... 172526272829 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •