Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 29 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 285
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Bee Varna Виж публикацията
    Георгий, твоя пчелин в населено ли място?
    да, и двата.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Bee Varna Виж публикацията
    "Varna" може и да не пиеш вече, но след 23ч. определено ти се проявяват някакви остатъчни ефекти....

    До Георгий Корчев, името ми Вячеслав, живея във Варна, ще те помоля да не ме советваш какво да правя, и остави за себеси остатъчни ефекти. Не се познаваме лично, и мисля че не ти е трябва това, културно те моля пиши това което смяташ за провилно а мен остави да пиша това което аз смятам за правилно. Бъдеще покаже кой бил прав а кой крив. Аз дълго време не постил в форума и мога пак да го направя, мисля че в края на месяца ще ви бъде полезно да проследите собътия които ще има във Варна. Тогава ще се върнем към постове в форума.
    Вячеслав, извини ме, ако не си разбрал шегата ми. Не съм искал да те обидя!

    Иначе съм сагласен, че трябва да има само един Пчеларски съюз. Както лекарския, учителския и т.н.

    Съгласен съм и със задължителната регистрация над опр. брой кошери, като бонус за това да е освобождаването от данък.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Пето.
    Пчелини, в които смъртността в 2 последователни години е по-висока от 30 % и причините за това не попадат в Приложение №... към Закона, се конфискуват от Местната пчеларска организация.
    Скутелатор, "Приложение №... към Закона" се изготвя от такива като тебе и още двама-трима от Форума, които напоследък само четат. Ясно ти е, че Приложението има силата на Закона и се изпълнява като Закона. Пак казвам, това е в суров вид, без обработка.

  4. #114
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Имам предложение да се разширят доводите към глава 4-та, която засяга производството на пчелни майки и рояци. Като допълнителен довод може да се изтъкне следното:

    В момента в България Майкопроизводителната асоциация произвежда и контролира не повече от 10% от всички майки и отводки. И това е защото има субсидии, иначе и толкова нямаше да има. Следователно нейния пазарен дял е нищожен и нейното влияние е никакво. Въпреки че тя вече 11 години има изключителни монополни права, тя не успя да оправдае ролята, за която беше създадена. Генофонда в България е с тяхната пчела само в 10% от случаите. На практика пчеларството в България се движи от останалите 90% от пчелари и пчели, които за съжаление са поставени ИЗВЪН ЗАКОНА. Ежегодно се произвеждат над 90% майки и отводки, които са поставени ИЗВЪН ЗАКОНА. Българското пчеларство съществува не благодарение на майкопроизводителната асоциация, а ВЪПРЕКИ нея и ВЪПРЕКИ законите, създали ИЗКУСТВЕН и НЕЗАКОНЕН МОНОПОЛ.

    Ако този монопол бъде свален така, както е и навсякъде в Европа, тогава ще се появят нови истински и качествени майкопроизводители и производители на отводки, които ще се конкурират помежду си, а това от своя страна ще доведе до по-евтини и по-качествени майки и отводки и до по-големи добиви на мед и пчелни продукти. Нека държавата да остави пазара сам да реши коя е най-добрата майка или отводка и да не се меси в пазарните взаимоотношения между пчеларите. Контрола на държавата трябва да се сведе само до ограничаването на заразите чрез ветеринарни сертификати, издавани на местно ниво, и нищо повече.

  5. #115
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Може също така да се добави в доводите, че Майкопроизводителната асоциация злоупотребява с монополното положение, като създава непреодолими пречки пред кандидатите за нови майкопроизводители и освен това бави процедурата не с месеци, а с години. Меси се в самия процес на производство, като по този начин задушава всяка една иновация или авангардна инициатива. Еднолично си е измислила правила за достъп (членство), правила на поведение, правила за разположение на кошерите, правила за работа с тях и една камара други тоталитарни вътрешни изисквания, налагани от позицията на монополното си положение. Има наложени такси, размера на които е измислен с почесване зад врата. Има незаконното изискване един пчелар ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА УЧАСТВУВА С ВСИЧКИТЕ СИ ПЧЕЛИНИ и да плаща такса за всеки един кошер в тях, дори и майкопроизводството да се извършва само в един единствен от тях, в който се намират само 5% от кошерите на този пчелар.

    Ако законодателя със закон създаде изкуствен монопол, то тогава той е длъжен да регламентира неговата дейност до най-малките подробности, за да не се злоупотребява с монополното положение. В случая обаче това не е така - законодателя е създал един никому ненужен монопол в разрез с европейското законодателство и след това го е оставил необезпокояван да си развява байрака. По този начин освен всичко друго законодателя е принудил над 90% от пчеларството и пчеларите в България да работят незаконно, ползвайки незаконни, но по-добри майки, и правейки си сами майки и отводки без да имат правото да си ги продават един на друг.

    Предлагам БЕЗУСЛОВНО да бъдат отменени всички членове в закона, третиращи монополното положение на една единствена пчела и/или една единствена асоциация на територията на България. Ако тази асоциация наистина селекционира и произвежда добри майки, то тогава пазара сам ще го оцени това. Нека обаче да дадем шанс и на други селекционери и породи пчели (както Български, така и Европейски) да имат достъп до територията на България и да създадем предпоставки за честна конкурентна борба.

  6. #116
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    И последно, но много важно, което държа да се включи в доводите, нищо че ще станат много дълги:

    Защо Българския законодател е решил в България да има една единствена порода пчели? Нима това не е расова дискриминация? Дайте тогава да направим закон в горите да расте единствен вид дървета, в реките да плува един единствен вид риба, в небето да лети един единствен вид птици, във всеки един клон на животновъдството да има една единствена порода телета, прасета, овце, свине, охлюви и т.н. Дайте тогава в България да живее една единствена раса хора и всички други малцинства да бъдат обявени извън закона.

    Каквито и контрадоводи да изтъкнат лобистите на майкопроизводителната асоциация, същите доводи могат да бъдат приложени и за горите, рибите, птиците, животновъдството и т.н. Тоест тези доводи ще са напълно невалидни просто защото са напълно безсмислени и необосновани. Единствената цел на такива лобисти е личното облагодетелствуване от получаване на монополно положение, и ако това в миналото е можело да се случи, да не забравяме че днес България вече е част от Евросъюза и всички негови директиви имат приоритет над националното законодателство.

  7. #117
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    И моята препоръка към Бонев, ако поиска разбира се да се вслуша:

    Цел номер едно е СВАЛЯНЕТО НА МОНОПОЛА НА ПЧЕЛАТА и на АСОЦИАЦИЯТА, която я селекционира и развъжда !!!

    Всичко останало са второстепенни цели и по време на срещите трябва да опиташ да не се губи прекалено много време в тяхното обсъждане. С всяко твое вземане на думата се опитвай да насочваш разговора към СВАЛЯНЕ НА МОНОПОЛА, като довода ти ще е, че това е първичното и че всички останали текстове на закона са следствие на това. Безсмислено е да се обсъжда който и да било друг член, тъй като неговата съдба ще зависи от това ОСНОВНО РЕШЕНИЕ НА КОМИСИЯТА - ДА ИМА ИЛИ ДА НЯМА МОНОПОЛ (на асоциация и на пчела).

    Ако на първото заседание въпреки всичко се вземе решение монопола да остане, за второто трябва да направим много по-мощна атака с протести, участие на медиите, омбдусмана, констутиционния съд, комисията за защита на конкуренцията, адвокати, изявени европейски пчелари и селекционери и т.н и т.н. Засега си мисля, че няма да се наложи, защото доводите ни са много силни, но знае ли човек....... Вече трудно може да ме учуди поредната простотия, сътворена от поредните властимащи.

  8. #118
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Скутелатор, благодаря за много ценна информация относно регистрация на пчеларя. По този начин държава знае брой граждане които занимаватсе с отглеждане на пчели.

  9. #119
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Българска пчела която монополизирана в България действително има положителни качества и пригодена за наши климатични и географски условия, но тя трябва самостоятелно да заеме пазарна ниша а не по принуждение от страна на " Доцента" и Ганчо Ганев. Мога да ви кажа че Г-н Ганев е сериозен действащ пчелар който знае и умее да работи с пчела. Може би той е единствен руководител на организация който разбира от пчеларство на 100%. И за това при правилно подадена информация към пчелари може да постигне същия ефект без задължително принуждаване. Тогава и авторитета му и желание на пчелари да работят с Българска пчела ще застане на друга основа. Трябва да се махне чатъл.

  10. #120
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Прието Георгий!!!

 

 
Страница 12 от 29 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •