Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 29 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 285
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Варна, наистина прекаляваш.
    Ти искаш да съсипеш сектора или да помогнеш?
    Въпроса е риторичен, моля те не ми отговаряй.
    Този пост е редактиран от rosty_sz; 25.10.2013 в 07:06.

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Не отговарям, кога то става дума за чуждо, лесно се решава, когато става дама за лично, решавасе в ползата на лично. Тук е расколничество при пчелари. Никой не иска да мръдне от това което има в ползата на общо. Свикнали да подават документи в последен момент, за да прекарат това което им трябва. На моите очи пчелари от варна подписали документ който е според мен е пълен абсурд. Но всички положили подписи под него.По този начин искат да направят и закон. Приетие на закона може да бъде отложено ако има кой да заяви че закона не е готов и да поиска дополнително време за неговото. Но във форума това не се решава. Трябва да се смени руководство на браншови организации, трябва да се даде реална оценка на сектора пчеларство, трябва да се обстрахират лидери от мисъл че могат да " закопаят сектора" що то като гледам и слушам - виждам че колкото и да сте умни остава само на хартия, тук във форума, не съм видял или чул някой от вас да направи някакво действие. Сабиратесь на митинги за да плюете и до там. Бонев вчера свърши сбирка в София, с какво приключи тя? Напиши какво става с програма пчеларска, какво ни чака.
    Този пост е редактиран от Bee Varna; 25.10.2013 в 09:09.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Това за картата ще е предмет на наредба. И без това ще ме обвинят, че прекалено много разводнявам закона с текстове, които по принцип по биха подхождали на наредби към закона(наредби 15, 26, 27, 30) Проблема сега е как да представя нещата така, че да не ям бой.
    Наредбите се пишат от чиновници в министерствата и вероятността да я видиш преди да е приета и публикувана е минимална. А такава карта ще е живата връзка между системите, включително и известяването за пръсканията. Но както го направите, така и ще работи.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #104
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Георгий, твоя пчелин в населено ли място?

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Споко с емоциите, сектора не може да бъде съсипан толкоз лесно, колкото и да ни убеждават в това. Имам представа как се приема закон и как се променя закон, това което се прави в момента е несериозно. Не съм юрист и за съжаление не можах да обсъдя идеите си с юристи, затова ги давам в суров вид, без граматическа и юридическа обработка. Всякаква баластра трябва да се махне, фумагилини и ала бала създават работа на адвокатите.
    Първо.
    Пчеларската организация в Бг трябва да е само ЕДНА, закована със Закон. Имаме един Синод и едно Мюфтийство, стига демокрация и плурализъм в пчеларството, стига плямпане по вестници и форуми. Нямам сантимент към никой вожд, нито към кандидатите за такива, не е важно котката бяла ли е или черна.. В Преходните и Заключителните разпоредби на закона трябва да е фиксиран срока за регистрацията на Организацията, юристите да го казват.
    Второ.
    В Пчеларската Организация членуват всички пчелари притежаващи повече от 4 пчелни семейства. Всеки кандидат -член
    полага изпит пред комисия, излъчена от Общото събрание на местната организация.
    Трето.
    В 60дневен срок след изтичане срока по Първи параграф, в населените места където няма пчеларска организация, кметът конфискува всички пчелини с повече от 4 пч. семейства, разположени в регулацията, в полза на общината. При неизпълнение Кметът носи наказателна отговорност. Юристите да казват по кой член от НК.
    Четвърто.
    Максималния брой на семействата в пчелините, разположени в населени места и в техните землища се определя от Общинския съвет по предложение на Кмета и след съгласуване с местните пчеларски организации.
    Пето.
    Пчелини, в които смъртността в 2 последователни години е по-висока от 30 % и причините за това не попадат в Приложение №... към Закона, се конфискуват от Местната пчеларска организация.
    Благодаря на Борислав че ни каза как е в Америка, отдавна ми се иска и тук да взаимстваме нещо полезно от тях.

    Засега това от мен. И една препоръка към някои от прежде изказалите се. Големите момчета като почнат да подсмърчат стават смешни. Ако някой тръгва да работи в ползу роду, да си оставя емоциите в къщи, да спре да обвинява другите, да спре да се цупи, червата му да се влачат, да казва че му се влачи пояса. Отвсякъде ни говорят колко сме тъпи и мързеливи, колко сме скапан материал и т.н., само че някои хора правят кинти от тия приказки. Все си мисля че у Форума няма такива хора, затова не приемам изказвания лъхащи на негативизъм и на нихилизъм. Фактът, че сме останали в България и се занимаваме с нещо, сам по себе си е достоен за уважение, така че дайте първо ние да си имаме уважението пък после да си говорим що не ни бръснат за джанка.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Това е меко казано несериозно. Такова едно предложение е в противоречие с конституцията и европеските закони. Това можеше да мине преди 30-тина години но сега е пълен абсурд.

  7. #107
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    "Varna" може и да не пиеш вече, но след 23ч. определено ти се проявяват някакви остатъчни ефекти....

    До Георгий Корчев, името ми Вячеслав, живея във Варна, ще те помоля да не ме советваш какво да правя, и остави за себеси остатъчни ефекти. Не се познаваме лично, и мисля че не ти е трябва това, културно те моля пиши това което смяташ за провилно а мен остави да пиша това което аз смятам за правилно. Бъдеще покаже кой бил прав а кой крив. Аз дълго време не постил в форума и мога пак да го направя, мисля че в края на месяца ще ви бъде полезно да проследите собътия които ще има във Варна. Тогава ще се върнем към постове в форума.

  8. #108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Господин Бонев моля да ми дадете возможност за телефонна връзка с Вас и моля напишите в каква организация членувате Ви. Благодаря предварително.

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Точно така, г-н Бонев, сигурен бях, че така ще ми отговориш. В такъв случай "плямпането по вестници и форуми" продължава. Може би до второ пришествие.

  10. #110
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Да накараме пчелари да регистрират пчелини като животновъден обект и от там да започнем.

    В Гърция и други държави, не пчелина, а пчеларя се регистрира. Всеки негов кошер от там нататък независимо в кой пчелин се намира носи този единен уникален номер. Пчелините дори не се ограждат (освен ел. ограда, против мечки). Това дето ние ходим да заграждаме гората ... и аз съм се смял на себе си. Хубаво, лошо, не съм аз човека който да отсъждам.

    За конфискуването на болни пчелини.... Ми хайде да поискаме всеки пчелин в който бъде открита зараза, да бъде конфискуван или изгарян ( както е било преди 20-ина години при ам.гнилец). Щото и тези за които се грижи пчелар и те могат да бъдат източник на зараза. Дори и здравите семейства могат да зарязават други семейства и последиците да са фатални. Всеки се страхува някой да не му зарази пчелите ( като има пчелар вблизост до теб и те е страх - местиш пчелите си на достатъчно отстояние, в БГ поне не може да се оплачете че няма достатъчно свободно място), обаче и не се замисля че болестите може да са вече там и да идват и от него, другите пчелари също може да се страхуват от неговите пчели.

    Трябва някъде да се тегли чертата и добре да се преценят границите които не трябва да се преминават, иначе цяла България трябва да гори в пламъци, до там са изпуснати юздите. Когато всички били за бесене, никой не увислвал на въжето. Без вароатоза е много по-лесно да си пчелар, но когато я имаш, просто се научаваш да живееш с нея.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 11 от 29 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •