Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 14 от общо 14
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    А замислял ли си се, че силните пчелни семейства не могат да са със затворени прелки повече от няколко часа. Ако там на границата попаднеш в опашка в жегата, бъди сигурен, че семействата ще умрат. Ако транспорта е повече от 4 часа - пак ще умрат. Ако имат много пчели и пило, ще умрат и за по-кратко време.

    Относно документите - ще проклинаш мига, в който си се решил на такава авантюра. Проблемът не е с износа - там все пак ще си набавиш необходимите документи и ще заплатиш легализирани преводи (може да ти струва по-скъпо от самите кошери). Проблемът е с вноса и с транзита. Ако си на територията на Евросъюза - все пак е решимо след 1-2 седмици ходене по мъките и псуване на бюрократичните процедури. Ако обаче трябва да минаваш и през митница за външна държава, тогава става много по-тежко (и разбира се - много по-скъпо). А ако го правиш за първи път в живота си - тогава става почти безнадеждно.
    Не съм съгласен с първата част от поста.В средата на юли местих с колата пълен 12ДБ.Екскурзията продължи 7ч. при това от 11ч до 18ч със НЕ работещ климатик.Наистина бях доста притеснен.Само да подчертая,че дъното е мрежесто,а и таблата беше заменена с мрежа....

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Не съм съгласен с първата част от поста.В средата на юли местих с колата пълен 12ДБ.Екскурзията продължи 7ч. при това от 11ч до 18ч със НЕ работещ климатик.Наистина бях доста притеснен.Само да подчертая,че дъното е мрежесто,а и таблата беше заменена с мрежа....
    Едно уточнение и от мен. При преминаване на граница превозните средства превозващи живи животни са с привилегията да минават пред опашките. Така също не важат забраните за движение на товарни автомобили, когато транспорта се извършва с такива.

  3. #13
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Може и да сте прави, но попитайте ме мене колко отводки на клиенти измряха, защото не ме послушаха и дойдоха да си ги получават с "неправилните" транспотрни средства. Умирали са ми отводки и на самия мене, когато ги транспортирам само на 70 km (между Габрово и Ловеч). Умирали са ми и цели кошери, когато съм ги затварял заради някое пръскане на арендатори. При това умират най-силните семейства с най-много пчели и пило.

    Както и да е - пчелите са си ваши и вие имате правото да си ги уморите по който си искате начин.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Ако пътуват вечер е добре, но пътуват ли през деня кога грее слънцето са обречени.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •