Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 41 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 408
  1. #281
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Най хубавият патрони за близка стрелба на глигани са 13/0 с концентратор на федерал и 14/0 с прахов концентратор на реминктон.За жалост забраниха използването на сачми на свински лов.

  2. #282
    Наблюдател
    Регистриран
    28.02.2017
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Северен централен регион
    Като малък, ходих с баща ми по реката за водоплаващ, той ме зариби по лова. Като направих 18 веднага изкарах курса ( преди 7 години ) , баща ми си взе 2 пушки: 1-тоз 34Р 12 кал, 2-ИЖ 54 12 кал.( от стария материал, когато чупиш да слагаш патрони, излиза един чоп и после се прибира при затваряне). Та на мен ми даде тоза. за 5 години имам 4 ударени прасета , като за 1 ден имам 2 . А толкова изтървани... От миналата година съм със болтова карабина в калибър 308win, но още нямам слука. Но и при нас на сезон имаме 5-6-7 до 10 прасета.... само веднъж преди 3 години имахме 26 броя , от 20 години както съществува дружинката, това е най добрия сезон.

  3. #283
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Най хубавият патрони за близка стрелба на глигани са 13/0 с концентратор на федерал и 14/0 с прахов концентратор на реминктон.За жалост забраниха използването на сачми на свински лов.
    Но пък се купуват и ползват!

  4. #284
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    За мен е по безопасно със тях да се стреля от колкото с карабини.Карабината къде,къде има по голяма далекобойност и сила.Макар,че с такъв боеприпас на федерал 13/0 с концентратор магнум бе убит баретата в Лясковец.

  5. #285
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Човек е много по слаб от повечето животни и може да бъде убит и с по дребни съчми при невнимателно боравене с оръжието,затова трябва стриктно да се спазват правилата и много да се внимава.

  6. #286
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Снощи ако знаете какво ми се случи няма да повярвате.
    Прибираме се от Елена към София и малко след Балван светнаха пред нас аварийни на около 100м.В първия момен си помислихме,че стана катастрофа,да ама не.Един огромен шопар лежи в другото платно до мантинелата а колата ще кажеш,че се е блъснала в стена.Тъкмо ги отминаваме и на 50м метра други аварайни.Викам си тук сурия е минала и още един се е уредил.И така беше,но с една кошута и то стара.Може и елен да е било но не видях рога.Ей такова нещо не бях виждал до сега.
    Някой колега ако има инфо за случая нека сподели поне колко е било голямо прасет.Според мен над 200-250кг

  7. #287
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    И аз от тази година съм и на този фронт, вече имам 2 пъдпъдъка. Вчера излязох с моето куче Майки - лабрадор, в района из една ожъната нива и вдигнах 4 пъдпъдъка, но свалих само един. Кучето не става много за такъв лов, но поне тича покрай мен и чат пат вдига по някой пъдпъдък. Още не съм свикнал с пушката, но ще стане и това. В неделя ще е истинското изпитание. Успех на всички колеги и много прасета и никакви инциденти. Пчелите ги зазимих, така че ще се отдам изцяло на новото хоби.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #288
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Аве Друмев, режи бутовете, хвърляй ги в багажника и старт, ама ще ти трябва нож от Слънчо, който да реже :-):-). Те ония докато си оглеждат колата и ти ще си приключил и после на празника на Еленския бут симпърва пушка :-)

  9. #289
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Те са му хубави ножовете на него.Даже и съм го поканил за бута да дойде да продава от тях.

  10. #290
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Те са му хубави ножовете на него.Даже и съм го поканил за бута да дойде да продава от тях.
    Друмев, някой Ром да не пише от твоя ник.

 

 
Страница 29 от 41 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •