Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
Рости тази тема е създадена от Борислав по мое искане и единствената ми цел е да се види нагледно от начинаещите и искащите пчелари, че има хора наистина с високи доходи от пчеларството. Това се породи в главата ми от една среща с начинаещи пчелари от Варна искащи с да го направят като бизнес, който дойдоха до Бургас да се срещнат с мен, за да им помогна със знанията си как да се развият по бързо, а и да натрия носа на Атанасов, че неможело да се печели много. И с тази анкета искам да им покажа точно това, ИМА пчелари печелищи много повече от другите. За мен няма значение от кога си пчелар и колко кошера гледаш, за мен има значение:
1-любител- до 100 лв приход
2-начинаещ- до 200 лв приход
3-пчелар- до 300 лв приход
4-майстор пчелар- над 300 лв приход
Докато не изградиш система за работа на твоя район, със печалба поне 300 лв на семейство, няма смисъл да правиш много семейства. Трябват 30-50 бр най- много за да може да експериментира човек и да открие най- добрата система по коятода работи. Милене още веднъж благодаря за подаръка, доно съм бил полезен.
За някои неща си прав, но с някои изобщо не мога да се съглася. Нормално е някои хора да имат по разчупено мислене, да са по нахъсани, по ........Никак не е сигурно че техните начинания ще са по-печеливши от начинанията на останалите. В повечето случаи тези хора експериментират много и естествено част от експериментите пропадат което носи загуби. Ти тази година СЛУАЙНО уцели правилен подход който беше подходящ за метеорологичната обстановка която беше ненормална. Получи ти се много добре и ти признавам че се не ти липсва смелост да подходиш така. УСПЯ, но ако годината беше медова, а ти вместо да вадиш трябваше да възстановяваш? Ами ако времето беше хубаво май и юни и после се беше сговнило? Ами ако бяха минали самолетите и не ти беше останало от къде да вземеш за отводки? Има много ако .... Не въднъж казах, че ако трябва да гледаме доходността то това трябва да е за дълъг период от време 5-10 години. Всички чудесно знаем, че не можем да се борим с капризите на природата, както и с арендатори, а се оказа и БАБХ. Има силни сезони има и потресаващо ужасни сезони. За теб сега е бил супер сезон на фона на останалите пчелари. Някои от тях са много начетени и с много познания и умения, но защото този сезон не са изкарали доход ...... лева и вече не са майстори или какви други там категории беше споменал. Пожелавам ти още много години успехи като в тази както в пчеларството така и в другите бизнес начинания с които се захващаш, но нещо не ме изкефи категоризацията която си направил и малко самохвално или самонадеяно мизвучат мненията ти в последните дни в тази тема. Някой колега беше писал през май, че колкото пъти реши ,че вече поназнайва от пчеларство се случват такива неща че го връщат в първи клас.
Успех.