Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Какъв доход имате от 1 пчелно семейство? Колко ви струва 1 кг/мед

Гласували
115. Не можете да гласувате в тази анкета
  • до 100 лв. на семейство

    48 41.74%
  • от 100 до 200 лв. на семейство

    38 33.04%
  • от 200 до 300 лв. на семейство

    12 10.43%
  • от 300 до 400 лв. на семейство

    5 4.35%
  • от 400 до 500 лв. на семейство

    0 0%
  • от 500 до 600 лв на семейство

    0 0%
  • повече от 600 лв. на семейство

    1 0.87%
  • под 1 лв./кг

    6 5.22%
  • между 1 и 2 лв. / кг

    12 10.43%
  • между 2 и 3 лв. /кг

    11 9.57%
  • между 3 и 4 лв./ кг

    11 9.57%
  • между 4 и 5 лв. /кг

    12 10.43%
  • между 5 и 6 лв./кг

    15 13.04%
  • над 6 лв./кг

    25 21.74%
Отговори на анкетата
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 138
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Е ти май вече си се разчупил
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Е ти май вече си се разчупил
    Така се е разчупил, че се е чак потрошил. Убавец мамин.

  3. #33
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Матеев го е написал. Едно семейство 22 майки по 22лв = 440лв. Какво толкова му смятате.
    Ха-ха ...... дори и тази сметка е кръчмарска сметка (в идеалния случай). В действителноста се объркват 1000 различни неща, които ще ги бистрим когато му дойде времето (напр. през зимата).

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ха-ха ...... 1000 различни неща, които ще ги бистрим когато му дойде времето (напр. през зимата).
    Протестирам!
    Оставете ни да помечтаем поне до 01.04...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #35
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Протестирам!
    Оставете ни да помечтаем поне до 01.04...
    Аз карам на мечти вече 4 години, но нека да не забравяме, че хляба и сиренето струват пари, и че валяка на действителността безжалостно смачква всеки един мечтател с големи илюзии .........

    На теория пчеларството изглежда много печелившо, а на практика е една бездънна черна дупка, в която можеш да налееш всичките си спестявания и целия си живот (като труд), без да получиш нищо като краен резултат. Те черните дупки си го имат това свойство - всичко поглъщат и нищо не пускат навън.

  6. #36
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По принцип аз бих се намесил в тази тема и бих ви публикувал професионални счетоводни данни за действителните реалности в пчеларските сметки, но се безпокоя, че цифрите няма да ви харесат, и пак ще ме разпънете на кръст. Вече имам комплекси от този форум, когато трябва да публикувам информация, която не ви харесва, и която разбива дълго градените пчеларски илюзии.

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    С най голямо удоволствие бихме разгледали тези счетоводни данни тя и без това темата доста се смали .

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    По принцип аз бих се намесил в тази тема и бих ви публикувал професионални счетоводни данни за действителните реалности в пчеларските сметки, но се безпокоя, че цифрите няма да ви харесат, и пак ще ме разпънете на кръст. Вече имам комплекси от този форум, когато трябва да публикувам информация, която не ви харесва, и която разбива дълго градените пчеларски илюзии.
    Давай Матеев, и по добре на кръст, вместо да те сочат с пръст, че си премълчал ! Иначе всеки дори и тайно си е направил бакалските сметки и на сухо си преглъща "успехите" ! Пустата любов по някога ни води към дъното, ама любов ! Малко са бившите които след 5,10 или 50 г. са си казали: сметката куца! Всяка работа, респективно бизнес е свитък от илюзии, въпросът е какво точно се търси, а разочарования всеки ден и от всякакво естество ! То сиренето вярно е пари, но явно краварите и овчарите не си правят и те сметката, защото като ги гледам и те боси ходят ! Други са проблемите и всички ги знаят !

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ти ЛИЧНО, преглеждаш ли си кошерите, решаваш ли какво и как да правиш с тях, правиш ли отводки, пренасяш ли личинки и други подобни? Или разчиташ само на работниците ти?
    П.П. АКО предположим, че имаш пчелин с 50 кошера +- ходиш ли сам да бачкаш по някой път?
    Това е доста любопитен въпрос , и аз да добавя една питанка ( не към Матеев а към всички ) - колко време отделяте седмично за пчелите/пчелина си ?
    Много хора пишат за цената на труда , 22/23 раб. дни на месец - колко от вас ги отделят само за пчелите ? или работим по толкова само да лъжем НАП и МЗХ

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от old_greyish Виж публикацията
    Това е доста любопитен въпрос , и аз да добавя една питанка ( не към Матеев а към всички ) - колко време отделяте седмично за пчелите/пчелина си ?
    Много хора пишат за цената на труда , 22/23 раб. дни на месец - колко от вас ги отделят само за пчелите ? или работим по толкова само да лъжем НАП и МЗХ
    Хубав въпрос ,но аз се съм болнични че се усигорявам на повечко пари.Така че не мога толкова дни да съм на пчелина.

 

 
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •