Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Какъв доход имате от 1 пчелно семейство? Колко ви струва 1 кг/мед

Гласували
115. Не можете да гласувате в тази анкета
  • до 100 лв. на семейство

    48 41.74%
  • от 100 до 200 лв. на семейство

    38 33.04%
  • от 200 до 300 лв. на семейство

    12 10.43%
  • от 300 до 400 лв. на семейство

    5 4.35%
  • от 400 до 500 лв. на семейство

    0 0%
  • от 500 до 600 лв на семейство

    0 0%
  • повече от 600 лв. на семейство

    1 0.87%
  • под 1 лв./кг

    6 5.22%
  • между 1 и 2 лв. / кг

    12 10.43%
  • между 2 и 3 лв. /кг

    11 9.57%
  • между 3 и 4 лв./ кг

    11 9.57%
  • между 4 и 5 лв. /кг

    12 10.43%
  • между 5 и 6 лв./кг

    15 13.04%
  • над 6 лв./кг

    25 21.74%
Отговори на анкетата
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 138
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Рости тази тема е създадена от Борислав по мое искане и единствената ми цел е да се види нагледно от начинаещите и искащите пчелари, че има хора наистина с високи доходи от пчеларството. Това се породи в главата ми от една среща с начинаещи пчелари от Варна искащи с да го направят като бизнес, който дойдоха до Бургас да се срещнат с мен, за да им помогна със знанията си как да се развият по бързо, а и да натрия носа на Атанасов, че неможело да се печели много. И с тази анкета искам да им покажа точно това, ИМА пчелари печелищи много повече от другите. За мен няма значение от кога си пчелар и колко кошера гледаш, за мен има значение:
    1-любител- до 100 лв приход
    2-начинаещ- до 200 лв приход
    3-пчелар- до 300 лв приход
    4-майстор пчелар- над 300 лв приход
    Докато не изградиш система за работа на твоя район, със печалба поне 300 лв на семейство, няма смисъл да правиш много семейства. Трябват 30-50 бр най- много за да може да експериментира човек и да открие най- добрата система по коятода работи. Милене още веднъж благодаря за подаръка, доно съм бил полезен.
    За някои неща си прав, но с някои изобщо не мога да се съглася. Нормално е някои хора да имат по разчупено мислене, да са по нахъсани, по ........Никак не е сигурно че техните начинания ще са по-печеливши от начинанията на останалите. В повечето случаи тези хора експериментират много и естествено част от експериментите пропадат което носи загуби. Ти тази година СЛУАЙНО уцели правилен подход който беше подходящ за метеорологичната обстановка която беше ненормална. Получи ти се много добре и ти признавам че се не ти липсва смелост да подходиш така. УСПЯ, но ако годината беше медова, а ти вместо да вадиш трябваше да възстановяваш? Ами ако времето беше хубаво май и юни и после се беше сговнило? Ами ако бяха минали самолетите и не ти беше останало от къде да вземеш за отводки? Има много ако .... Не въднъж казах, че ако трябва да гледаме доходността то това трябва да е за дълъг период от време 5-10 години. Всички чудесно знаем, че не можем да се борим с капризите на природата, както и с арендатори, а се оказа и БАБХ. Има силни сезони има и потресаващо ужасни сезони. За теб сега е бил супер сезон на фона на останалите пчелари. Някои от тях са много начетени и с много познания и умения, но защото този сезон не са изкарали доход ...... лева и вече не са майстори или какви други там категории беше споменал. Пожелавам ти още много години успехи като в тази както в пчеларството така и в другите бизнес начинания с които се захващаш, но нещо не ме изкефи категоризацията която си направил и малко самохвално или самонадеяно мизвучат мненията ти в последните дни в тази тема. Някой колега беше писал през май, че колкото пъти реши ,че вече поназнайва от пчеларство се случват такива неща че го връщат в първи клас.
    Успех.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Това кой колко е пчелар не може да се оцени от това,колко е извадил преведена година. В общия случай нещата Опират и до някаква доза късмет. Ако някой си спомня далечната 2007, когато дърво имаме се пукаше от жега. Тогава добивите цялата страна клоняха към нулата. За мен тази година беше с рекордни за моя регион добиви. Цяла година си мълчах за да не дразня колегите, на които им се плачеше,заради провалена година. Нима аз тогава бях повече от тях? Не просто съм имал много голям късмет, да бъда на точното място в точното време. Много се подразних, когато следващата година същите тези, които цяла година съжалявах, взеха да се правят на велики пчелари, щото са извадили повече от мен. Оня от горе гледа, така че не се изхвърлят с хвалбите, защото никой не е застахован от провал. А нали се сещате,че от колкото по-високо паднеш, последствията растат в геометрична прогресия.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Здравейте,колеги!

    Моето мнение е,че тази анкета на този етап не е правилно поставена.Мисля,че се впряга каруцата пред коня/не се заяждам/,но няма как да кажем какви са доходите от пчелно с-во докато не сме финализирали пчеларската година!По точно не сме си продали стоката/моята е мед и восък/. Мисля правилния въпрос би бил:Какъв добив имате от пчелно с-во? Ако е за доходите ,би било най реално да се посочи някакъв период назад в годините 3 или 5 год.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Рости, ти и Бонев сте прави за много от нещата, който казвате, но моята цел е друга. Повечето пчелари, който познавам/ гледат от 20 до 600 бр кошери/ и всички те имат коренно различни познания в пчеларството. Едните почти нищо не знаят, а другите са направо професори, но всичките си приличат по едно, доходност от 100 до 200 лв на кошер, и никой не вярва, че може да печели повече. Анкетата много ясно го показва. Ако мога да накарам един процент от хората четящи този форум да се замислят над този факт, значи съм постигнал целта си.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Целта ти е постигната със сигурност. Много се радвам като срещам колеги с будни мозъци които разчупват стереотипите.
    Успех.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Рости, ти и Бонев сте прави за много от нещата, който казвате, но моята цел е друга. Повечето пчелари, който познавам/ гледат от 20 до 600 бр кошери/ и всички те имат коренно различни познания в пчеларството. Едните почти нищо не знаят, а другите са направо професори, но всичките си приличат по едно, доходност от 100 до 200 лв на кошер, и никой не вярва, че може да печели повече. Анкетата много ясно го показва. Ако мога да накарам един процент от хората четящи този форум да се замислят над този факт, значи съм постигнал целта си.
    Един дядо на пазара продава дини. Сложил табела "1 диня - 3 лева, 3 дини - 10 лева".
    Минал Моше, погледнал, купил диня за 3 лева, после още една за 3 лева и накрая, още една за 3 лева. Доволен от покупката казал назидателно на дядото:
    - Е на, купих си три дини и ти платих само 9 лева! Не става търговец от теб!
    - И ти си като всички - купуват си по 3 дини вместо една, пък после ме учат на търговия.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Вие сигурно се мейтапите а ?
    600 лева от кошер на стационарно! Я да го сметна 15000 декара покриват 1000 пчелни семейства / семействата на всички колеги в населеното място / = 15 декара на семейство. Резултат колкото и пчелни семейства да има тя баницата е една. Дай сега всички да продаваме отводки и майки защото няма достатъчно паша. Ако въпроса е колко е цената при подвижно пчеларство то отговора могат да го дадат колегите които го практикуват инак анкетата е не достоверна.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  8. #28
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Вие сигурно се мейтапите а ?
    600 лева от кошер на стационарно! Я да го сметна 15000 декара покриват 1000 пчелни семейства / семействата на всички колеги в населеното място / = 15 декара на семейство. Резултат колкото и пчелни семейства да има тя баницата е една. Дай сега всички да продаваме отводки и майки защото няма достатъчно паша. Ако въпроса е колко е цената при подвижно пчеларство то отговора могат да го дадат колегите които го практикуват инак анкетата е не достоверна.
    Цената е че си забравяш дома с месеци...... Абе все едно че си отишъл да бачкаш в Испания (например), само дето вместо Евро носиш мед.....

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Рости, ти и Бонев сте прави за много от нещата, който казвате, но моята цел е друга. Повечето пчелари, който познавам/ гледат от 20 до 600 бр кошери/ и всички те имат коренно различни познания в пчеларството. Едните почти нищо не знаят, а другите са направо професори, но всичките си приличат по едно, доходност от 100 до 200 лв на кошер, и никой не вярва, че може да печели повече. Анкетата много ясно го показва. Ако мога да накарам един процент от хората четящи този форум да се замислят над този факт, значи съм постигнал целта си.
    Ако има благоприятна година с много паша,човек и малко да знае,те пчелите си знаят работата и се справят сами.Въпросът е,че когато годината е лоша/като тази в много региони/,дори и професор да си няма как да изкараш добри добиви!
    По въпроса за анкетата за мен е недостоверна,по простата причина,че не сме махнали още магазините /не сме си уточнили реалния добив,камо ли дохода от с-во/
    А по последното изречение,като се замисля,тези които отчитат доход от 1 с-во 300-400лв на този етап са или от отводки и майки/но после трябва да са следили къде захарта е с най ниска цена/или дохода да е от продажба на кошер със семейството!

  10. #30
    Матеев го е написал. Едно семейство 22 майки по 22лв = 440лв. Какво толкова му смятате.

 

 
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •