Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 22

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740

    При румънските пчелари

    Днес ходих в румънската част на южна Добруджа. Видях пчеларски фургони и спрях да разгледам и да питам. Не знам румънски, имах преводач. Хората бяха много любезни да покажат на мен, начинаещия пчелар, как работят. Аз пък питах може ли да снимам и ето някои снимки:
    пчели1.jpg

    пчели2.jpg

    пчели3.jpg

    пчели4.jpg

    пчели5.jpg
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    пчели6.jpg

    пчели7.jpg

    Върху центрофугата в предверието - опушвачката
    пчели8.jpg

    На стената е инвертора 220 волта за покривните соларни панели
    пчели9.jpg

    Поглед към вътрешния коридор
    пчели10.jpg
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Сандъците, 18 - рамкови, се вадят като чекмеджета. Подпира ги подвижна дъска, поставена напряко на прохода.
    пчели12.jpg

    Отгоре е един картон, а под него рамка с мрежа. При транспорт махат картона, за да има вентилация през мрежата. До питите има достъп след махане на рамката с мрежата.
    пчели 15.jpg

    Сандъците са на три реда, над тях са шкафове за инвентар. При транспорт се фиксират, за да не се разместват /вадят/. В предверието е ваната за разпечатване от едната страна и центрофугата от другата страна. За камионите и ремаркетата /не всичките са на снимката, 5-6 камиона с ремаркета са/ се грижи семейна двойка пчелари. Наемат двама работници само при вадене на мед. На ден са вадили до 1800 кг четиримата. Обещаха да ми помогнат да си направя собствени ремаркета. И нещо важно - в момента изкупната цена при тях е 9 леи /4 лева/ за полифлорния и 11 леи /4,90 лв/ за липата.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    15.03.2014
    Мнения
    108
    За вас не знам, аз често срещам хора, за които най-важно е да бъдат "най-добрите пчелари" на нашата улица или най-добрите в селото. Помощ и подкрепа срещам от непознати хора, които сякаш не са в някакво конкурентно състезание... Простете, ако споделям негативен опит

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    То ако всички българи бяха само да откраднат било то неща от материален или нематериален аспект (като знания например) то едва ли този форум би съществувал и няколко дни.
    Е разбира се има всякакви хора но защо трябва да се дават за пример само мамутите. Нормални хора няма ли сред българите или са по малко.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    /4 лева/ за полифлорния и 11 леи /4,90 лв/ за липата.

    гледам имат паша хранилките пълни си седят

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Лагеруват до огромна влажна зона, всичко цъфти и мирише на лавандули разни.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    15.03.2014
    Мнения
    108
    В този форум има прекрасни хора и големи пчелари, аз неведнъж съм се обръщал за помощ и съвет. Това ми дава надежда, че не сме нация от .... все пак...

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Я, за пчеларите, при което ходих, пуснали филмче: https://www.youtube.com/watch?v=MhQv42C94ew
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Можеш ли, след като си ходил там, да ми дадеш малко повече инфо за системата на кошерите в камионите? Така като гледам рамката е ДБ, ама подредбата е подобна на лежак в напречна последователност в чекмедже, вероятно 15-18 рамки, отгоре е следващия ред кошери, магазини няма... Ако правилно съм го видял на филмечето се чудя не им ли е тегово да центрофугират плодникови рамки и как държат майката да не снася дето и падне в това чекмедже? Мерак ми е да си ги возя мойте пчелици, та събирам ъкъл докато си мечтая...
    Този пост е редактиран от Mladenoff; 18.01.2021 в 23:50.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •