Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 62 от 72 ПърваПърва ... 12526061626364 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 611 до 620 от общо 719
  1. #611
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ...Много ми се иска да доживея успешно кацане / и връщане/ на хора на Марс.
    Ако не ти мине котка път, най-вероятно кацането ще го доживееш. За връщането, как да кажа....в някой друг живот

  2. #612
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    https://bnt.bg/news/pchelarite-v-spo...92380news.html
    "Синдрома на празния кошер"Казва госпожата.Ами те пчелите не са като хората да умират в къщи.Всички знаем преди да умре пчелата какво прави.
    "13мил лв. Биле раздали на пчеларите".Хубаво,но били регистрирани 13хил. пчелари.Аз съм прост на акъл и може да греша,но ми излезе,че държавата ми дава на година 1000лв.Ами то осигуровките ми са 1400лв на година.И какво излиза,че аз подпомагам държавата,а не тя мен.Госпожата спомена за новата система,че трябва да се регистрираме и ако не се регистрираме нище сме биле виновни.Аз се регистрирах за да докажа,че тя не работи в Златарица.6 арендатора имаме,а само житото се пръска около 12-14 пъти.От 1 април-31май ще покажа колко пъти е трябвало да си затворя кошерите.Според мой сметки ще е над 40 пъти...За зимната смъртност що не се обявява те не знаят до колкото се подразбира.Е всички знаем защо не се обявява...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #613
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията


    "Основните промените в наредбата доведоха до значително подобряване на законодателството в сектор пчеларство и със създаването на електронна платформа за оповестяване на растително-защитните мероприятия. Целта е пчеларите незабавно да бъдат предупредени при провеждането на такива мероприятия, за да преприемат мерки за предпазване на пчелните кошери", подчерта тя.



  4. #614
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    https://agri.bg/novini/poreden-udar-...ri-v-dobrudzha

    Докато не се забранят последно ползваните препарати за пръскане - отърваване от проблема няма да има. Разните там начини за оповестяване е само по - яко задълбочаване на проблема и развързване ръцете на използващите тези отрови.

  5. #615
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    И сега след това положение,ако няма адекватни мерки,не знам какво да коментирам и какво сме ние.Какви сме,и до къде ще я докараме с това наше покорно поведение.Срам ме е,ако няма как да се събудим и да раздвижиме сектора Пчеларство.

  6. #616
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    И сега след това положение,ако няма адекватни мерки,не знам какво да коментирам и какво сме ние.Какви сме,и до къде ще я докараме с това наше покорно поведение.Срам ме е,ако няма как да се събудим и да раздвижиме сектора Пчеларство.
    Оооооо, адекватни мерки - едва ли. Ако се направи нещо, то ще е някакво предаване по някоя медия в която някаква си неразбираща нищо водеща ще зададе няколко въпроса и до там. Някой ще отговори отгоре-отгоре да замаже положението, ще спомене тъй известната схема за оповестяване и кой от къде е. Добре, че Природата не чака никой и сама взема адекватни мерки и в даден момент казуса се решава. Е, за някой не е много приятен, но на нея не и пука за едни милиони години.

  7. #617
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Щом и в Добруджа мора е сериозен отводките отидоха на 160 лв / 4 рамки по 40 лв./ А майки дали ще продава някой ?
    Оправяне няма, баба Ванга е казала че пчелите ще изчезнат и ето вече се случва масово.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  8. #618
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    А майки дали ще продава някой ?
    Дочух че виден майкопроизводител ще упражнява тази дейност, но първо иска да му ги пратим.

  9. #619
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    https://agri.bg/novini/trgvat-prover...nite-semeystva




    "До неделя следобед в актуалната анкета на Агри.БГ - Пчелари, отчитате ли смъртност на пчелните си семейства? - участие бяха взели над 600 души, като най-много - 20 на сто, посочват, че отчитат смъртост при пчелите си до 20 процента."

  10. #620
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Чудя се дали не стават все по-кекави гените на пчелите, които отглеждаме. Храним ги, лекуваме ги, подреждаме им гнездата, придаваме им майки и какво ли не - в резултат оцеляват пчели, които в природата не биха оцелели. Това прекъсва естествения подбор и адаптацията на гените им. Скоро ще започнем да им климатизираме кошерите, за да оцеляват.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 62 от 72 ПърваПърва ... 12526061626364 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •