Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 39 от 72 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 381 до 390 от общо 719
  1. #381
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    https://dariknews.bg/novini/sviat/pc...ozhara-2160787
    Пчелите отново са оцеляли, само покрай арендатори не могат
    Оказа се че ми е стара новината, я пък тази за такива като Друмев
    https://dariknews.bg/novini/liubopit...snimki-2155373
    Този пост е редактиран от barkov1982; 19.04.2019 в 17:36.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  2. #382
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    https://www.youtube.com/watch?v=9Ccr9MFlrdc

    Ето го Монсанто "малко хора умират от флуорида, който се намира в пастите за зъби ,защо да не умрат и от мъка по животните-прасчетата"

  3. #383
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Ние си го имаме Монсанто-то, бре!
    Лицензирани майкопроизводители, пазени от държавния ПРЕпарат. Просто заменете "свине" с "пчели" и гледайте пак клипа.

  4. #384
    Потребител
    Регистриран
    09.12.2011
    Мнения
    72
    Умният човек се учи от грешките си, а мъдрият - от грешките на другите

  5. #385
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    https://sinor.bg/56391-fermeri-posya...NSbl0sivqzTyhs Не смятате ли ,че и при нас заради сушата, която продължава втори месец, пасищата и ливадите изсъхнаха и не отдават нектар, не стават за паша. ПЧЕЛИТЕ ГЛАДУВАТ,МАЙКИТЕ НЕ СНАСЯТ И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА ХРАНИМ,а готовата храна поскъпна . Пчелите точно сега имат голяма нужда от храна, иначе майките спират да снасят и годината ще бъде опропастена. Следователно имаме право и ние да поискаме помощ по de minimis, за да спасим пчелите. Имаме форсмажорни обстоятелства, които не са за пренебрегване.


    А бре cecko96_1, колко пъти да ти пиша, че не трябва да се използват големите букви за писане? Те са само за глухи, а ние чуваме/виждаме добре.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 03.09.2019 в 18:08.

  6. #386
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    ... Следователно имаме право и ние да поискаме помощ по de minimis, за да спасим пчелите. Имаме форсмажорни обстоятелства, които не са за пренебрегване.
    В България само правото да те правят на маймуна е гарантирано. Всичко останало са пожелания, илюзии и празни надежди!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #387
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    В България само правото да те правят на маймуна е гарантирано. Всичко останало са пожелания, илюзии и празни надежди!
    Ние сме единственият народ, който има поговорка:"Преклонена глава – сабя не я сече!"
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  8. #388
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    Ние сме единственият народ, който има поговорка:"Преклонена глава – сабя не я сече!"
    Не си прав.Англичаните имат още "по-хубава"! Ако не можеш да победиш, присъедини се към победителите.Ако разтълкуваме двете ще видиш , че ако едната е израз на страх за най-ценното, живота.Другата показва стремеж не само да останеш жив , но и с цената на всичко да се облагодетелстваш.
    Но тая мръснишка психология не пречи на англичаните да се чувстват избрана от Бога нация.
    А всъщност колко е спазвана приписваната на българите поговорка може да се пресметне лесно. При падане то под турско робство България по население е колкото Франция."6 милиона под турско паднахме.6 милиона от турско се освободихме." Явно за 500 години мнозина не са знали за тая поговорка.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #389
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Ха, ха...ако ви кажа какъв абсурд ми се случи вчера и ще паднете. Абсурд над абсурдите. Щяха да ме уволнят дисциплинарно за употреба на алкохол. Ха, ха...за алкохол. И се опитват да ме убедят, че те са правите. Безумници. И дар слово се опитваха да ми прекарват. Ха, ха...на мен. Ех зуница, зуница. А аз се чудих 'що ги кълнеш постоянно. Не, че не знам де. То голяма простотия, голямо нещо. Все съм минавал всичко с усмивка, но вчера изтрещях от глупавата ситуация която ми спретнаха УЖ умни хора. Защо бе Господи има толкова прости хора в България? И защо бе Господи са на ръководни длъжности? Шегувам се. Някой да не си помисли, че съм сериозен.

  10. #390
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ... Защо бе Господи има толкова прости хора в България? И защо бе Господи са на ръководни длъжности? ...
    А като си казал А кажи и Б!
    "Защото простотията не ходи по гората , а по хората!" " Дай на простия власт и му чини сеира!" Не визирам никой.Всички ваши асоциации са си за ваша сметка! Само цитирам поговорки.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 39 от 72 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •