Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 49 от 72 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 481 до 490 от общо 719
  1. #481
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Чета и си мисля: Дали няма да се позамогна, ако внеса евтини, конопени въжета и сапун от Китай!?

  2. #482
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Чета и си мисля: Дали няма да се позамогна, ако внеса евтини, конопени въжета и сапун от Китай!?
    Ааааааа, не са казали, не сме си ги донесли сами. Ще се минеш.

  3. #483
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    32
    Преди 25 години моят чичо казваше “ Без кръв власт се не дава „ , а аз си мислих от моите наивни 20 г. - за 10 г. всичко ще е 6 и ще цъфним та ще вържем . Скачах . виках 40г. стигат и след 20г. установих . че промяна не е имало и нищо не се е подобрило - тези които са държали парите и власта през 80те години все още ги държат , само изгониха цвета на нацията , унищожиха интелигенцията , изгониха селяните от селата и ги пратиха в градовете да се заробят с непосилни кредити. Кои да излезе на улицата ???

  4. #484
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...Защо все ние да сме виновни, защо все извъртаме така нещата, че народа е виновен, че ги избира?...
    Понеже много обичаме да гледаме в канчето на другите и да се сравняваме с тях /например с германците/ ще ти разкажа една случка, преразказ от разказ на мой познат, който работи десетина години в Германия и се прибра, като понатрупа годинки.
    Тръгвам, разправя ми той, една зима за България с колата. Сняг, студ, лед - както си му е редът през зимата. Решавам, вика ми, да взема малко пясък в колата, че знае ли човек какво ще му се случи. Грабнах, казва, една кутия от обувки и я напълних с пясък от купчина, стоварена на улицата пред комшията. Сложих я в багажника и докато още събирам и товаря багажа - хоп, полицейска кола. Така и така - взели сте пясък от чужда собственост. Брях - червя се аз, срам, чудо - изсипах, казва, пясъка обратно, извиних се три пъти, едва отървах ходене до полицията за една лопата пясък.
    А сега си представи, че у нас си видял някого да взема една лопата пясък от улична купчина и си се обадил в полицията в България. Какво смяташ, че ще се случи? Само така, хипотетично? Дупка в морето, бих казал или нищо и половина. Ето от такива елементарни неща е съставена основата на онзи ред, който искаме да имаме. Когато придобием ежедневния морал на тези общества, тогава и само тогава може да мислим за законност и почтена държава. Едно време баба на село ми казваше за всякакви неразбории за оправяне - "какво ще кажат хората". Независимо дали се касаеше за тротоара пред оградата или за бурените в градината. Сега да забелязваш такива притеснения у някого - баба ми беше от последното поколение с този морал, после това се загуби някъде из късния социализъм на 70-те и 80-те. Всички се научиха да крадат /тогава от държавното/, като това не се считаше за грях /освен ако не те хванат/. При онези, на които завиждаме, целият този морал е запазен и те знаят, че на това се крепи справедливата организация на обществото / ако и да е съставено от бедни и богати/. Дори за богатите моралът там важи с особена сила - "благородството задължава" не е празна фраза при тях. Опитвам се да ти кажа, че какво лично ти смяташ за правилно се пречупва в общата нагласа на милионите хора и излиза като резултат на поредните избори. Затова казвам, че НИЕ сме си виновни и че ни е сбъркан чипа. Лошото е, че тези, които можеха да променят нещата, си хванаха пътя за навън и няма да се върнат, като процесът продължава.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #485
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    ...останалите се радваме на съвременното робство ( бачкаме за храна и подслон).
    Горе-долу описваш положението в САЩ. И там бачкатора работи за същото - бях там и видях. Нищо ново. Ама последни в Европа и то с много - нещо не ни е наред.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #486
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от maxtop Виж публикацията
    ....и след 20г. установих . че промяна не е имало и нищо не се е подобрило - тези които са държали парите и власта през 80те години все още ги държат ...
    Еее, ти не си ли чувал, че нов бардак със стари курви нестава.

    пп. селяните не са ги гонили, просто им махнаха -жителството- и те бегаха.

  7. #487
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Еее, ти не си ли чувал, че нов бардак със стари курви нестава.

    пп. селяните не са ги гонили, просто им махнаха -жителството- и те бегаха.
    Става, става. Младите не ги свърта тук.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #488
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  9. #489
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Определено от новата година забелязвам раздвижване на пазара на дребно. Ако продължи този ритъм може и да ме хване в крачка докато дойде новата реколта.
    А дали клея няма да е по-търсеният лек? Има признаци за това.
    Медец

  10. #490
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А дано, ама на дали. Всички стоки поскъпват, но за крайния потребител, а за производителя си е мираж. Дори и да има завишение в цените за нас, то те ще са минимални, което ще рече, че няма да са актуални, спрямо всичко останало - стоки от първа необходимост, ток, вода и т.н. Короната срива световната икономика, от която ние сме една малка брънка, но част от нея. Сриват се фондовите пазари, шефа на федералната банка ли, резерв ли на щатите, щял да свали лихвите, за да реагира на кризата, абе дрън-дрън. Още лани се споменаваше под сурдинка, че се очаква нова световна финансова криза, подобна на онази през 2007г. В заключение, кел файда да се повиши цената на едро на меда с 50ст., като всичко останало ще е увеличено в пъти. За мен това не е увеличение. Колкото и песимистично да звучи, според мен е реалистично, че пчеларството продължава да затъва. Който мисли обратното-жив и здрав.

 

 
Страница 49 от 72 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •