Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 51 до 60 от общо 60
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Днес в 9.05 часа сутринта ми излезе рой. Беше две шепи голям и се закачи много високо на един дъб и не можах да си го прибера. Точно пристигам на пчелина и гледам суматоха пред един кошер. Викам си кражба. Докато отворя и спра сота, хвърлих само едно було на главата роя вечесе беше дръпнал няколко метра в страни, веднага взех празен сандък, две черни пити му намерих за секунди, но роя го хареса и на дъба. След 4 дена ще търся из тея кошери около които го видях яйца, че сигурно някой остана без майка.
    Както съм писал преди доста време някъде из форума, рояк ми се е появявал на 9 септември(запомнил съм го, че е на известна дата). В това няма нищо чудно. Кошера прави самосмяна на майката и след като се излюпи новата майка старата е логично да напусне кошера. Възможно е и рояка да е с повече от една майка и след като се установи, старата да отпадне и рояка да остане с нова майка. При добро зазимяване може напролет да е едно прекрасно семейство.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Или най-малкото - прекрасна запасна майка. Нали Холандецът казваше, че напролет една майка струвала колко едно семейство? Ей го как се смъква себестойност.
    По тоя повод Бай Любен Радоев ни съветва да си забием един кол на пчелина с една дъска закована отгоре и някоя стара пита вързана отдолу или па само надраскана и намацана с вощина. Привой май му се казваше. Че като тръгнат да излизат рояците, там да се хващат и да не търчи стопанина насам натам и да се катери на високо, ами да пести сили.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #53
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Или най-малкото - прекрасна запасна майка. Нали Холандецът казваше, че напролет една майка струвала колко едно семейство? Ей го как се смъква себестойност.
    По тоя повод Бай Любен Радоев ни съветва да си забием един кол на пчелина с една дъска закована отгоре и някоя стара пита вързана отдолу или па само надраскана и намацана с вощина. Привой май му се казваше. Че като тръгнат да излизат рояците, там да се хващат и да не търчи стопанина насам натам и да се катери на високо, ами да пести сили.
    Хващат се трици бай ти Либен е спал докато го е писал от три години нито един всичко на клоните по края!
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    лувят се стига да знаеш къде да сложиш примамката с рамката

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Хващат се трици бай ти Либен е спал докато го е писал от три години нито един всичко на клоните по края!
    Хаха, пчеларството е творчески процес, но бъди спокоен, освен теб още много има дето не го знаят. Прочиташ нещо, светва ти една лампичка и си измисляш дали може да ти е от полза. Щом си имаш клончета, кол не ти трябва, естествено. Прави така, че да ти е лесно.

    П.п. Използвам случая и те поздравявам за подписа ти. Страхотен!
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Както бидон и кол си трябва в един пчелин аз даже два съм превързал с тел да не се катеря високо,но две рамки с кукичка закачена за кола са класика

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    ...Бай Любен Радоев ни съветва да си забием един кол на пчелина с една дъска закована отгоре и някоя стара пита вързана отдолу или па само надраскана и намацана с вощина. Привой май му се казваше. Че като тръгнат да излизат рояците, там да се хващат и да не търчи стопанина насам натам и да се катери на високо, ами да пести сили.
    Това с привоя ми харесва. Слагам му един тегловен датчик и като му се окичи рой, да ми праща sms да го прибирам. Може и автоматично хващане на роя да му се измисли. Все пак живеем в интересни времена.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #58
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Това с привоя ми харесва. Слагам му един тегловен датчик и като му се окичи рой, да ми праща sms да го прибирам. Може и автоматично хващане на роя да му се измисли. Все пак живеем в интересни времена.
    Да, да... моите като се хване роя, сам се заселва, гради, пълни, центрофугира, продава меда и парите в банката ми внасят дори. Интересни времена.

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Да, да... моите като се хване роя, сам се заселва, гради, пълни, центрофугира, продава меда и парите в банката ми внасят дори. Интересни времена.
    Да го пълнят в буркани направо от кошера вече знаем, че може - даже Матеев щеше да монтира такъв кошер, но не каза какво е станало. Остава продаването, но там е субективен фактор и с техника не става. Кой си е търговец, си е търговец. Пчелите, да ти кажа, сякаш не ги бива.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ...живеем в интересни времена.
    Аз в такива случаи казвам - Модерни времена!
    И обикновено допълвам /специално за по-младите сред нас/ - филм на Чарли Чаплин.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •