Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 60
  1. #21
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Най-после си дойдохме на думата.....,а аз си мислех,че наличието на горните условия форсират самосмяна....
    В конкретния случай да. Задръстването, в резултат на силна паша,на плодника трайното и липсата на място за яйцеснасяне провокира залагането на самосмяна. това дето го казах е принцип. Нещата са подобни, но не са идентични.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    пчелите не обичат тъмно тясно и топло (3-те Т) препоръчвани ни в пч. литература , това го обичат младоженците като искат да се роят.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    С други думи третия празен магазин поставен над плодника е липсвал.
    НЕ само,а и четвъртия липсва.За мен случая е 100% роене заради липса на обем или пренаселеност както искаш.....Нищо,сега е моментът да си произведеш августовски майки и да правиш сравнения догодина.

  4. #24
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    пчелите не обичат тъмно тясно и топло (3-те Т) препоръчвани ни в пч. литература , това го обичат младоженците като искат да се роят.
    Тук ще влезнем в друга плоскост и полемика. Аз съм фен на трите Т и ги осигурявам в същност обема е един и същ но е вертикала за сметка на хоризонталата, литрите са едни и същи. Сори за спама. казах каквото имах по темата оставям на Вас.

    Гаранция майките на двата роя са млади неоплодени. Колега delpi моля да споделиш дали съм прав.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Гаранция майките на двата роя са млади неоплодени. Колега delpi моля да споделиш дали съм прав.
    Не е гаранция това вече съм го проигравал няколко пъти.Връщам се от море гледам мед много ама много ама майката я изяли лястовиците и в кошера 2 шепи пчели и търтей.
    И аз както казва Делтата почвам да въртя очи като малоумен и да се чешам зад вратът.И умувам синдром ли е акар ли е
    да ама неее .

  6. #26
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Не е гаранция това вече съм го проигравал няколко пъти.Връщам се от море гледам мед много ама много ама майката я изяли лястовиците и в кошера 2 шепи пчели и търтей.
    И аз както казва Делтата почвам да въртя очи като малоумен и да се чешам зад вратът.И умувам синдром ли е акар ли е
    да ама неее .
    Нека каже колегата да не бързаме, той след няколко дни ще знае. Дори вече би трябвало да знае. Аз залагам две млади неоплодени! Други залози има ли?

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Мислех поне седмица да не безпокоя двата роя, но...
    Е поне мога да погледна в роилото се семейство, ако от тези дни има прясно снесени яйца, значи нещата клонят към твърденията на vasilevsa.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Адаш,какво доказва това,ако и двете майки са млади...Ваденето на мед е стресова ситуация при която,не е изключено,пчелите да убит майката.Освен това,майката може да е била и в магазина при първото вадене....

  9. #29
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Адаш,какво доказва това,ако и двете майки са млади...Ваденето на мед е стресова ситуация при която,не е изключено,пчелите да убит майката.Освен това,майката може да е била и в магазина при първото вадене....
    Адаш, ако двете майки са неоплодени, а в кошера дето се е роил има прясно снясяне доказва моята теория, въпреки че си прав и ти, че може да е убита и навсякъде да са млади майки, това не поменя факта,че роя е самосменен.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    С други думи третия празен магазин поставен над плодника е липсвал.
    Аз съм в полупланински район и имам по 3-4 магазина на кошер а вие на толкова декари слънчоглед с два магазина и след това се чешем зад врата и се чудим кой да обвиним. Това пчеларстване от твоя страна е изцяло любителско и трябва да се замислиш дали ще си продължаваш по старому или ще обмислиш методиката си на работа.

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •