Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    25.07.2016
    Мнения
    2

    Препоръка за пчелин

    Здравейте, казвам се Светослав.
    Нов съм във форума, и се нуждая от вашите съвети относно създаването на пчелин.
    Живея в София, нямам собствено място за да поставя кошери. Оглеждам се за парцели около София, по-точно с.Локорско и с.Войнеговци намиращи се до южния склон на Стара Планина. Моля, ако има пчелари от София да изкажат своите мнения, заслужава ли си да започвам в този район.
    Друга идея, която имам е благодарение на тема от този форум а именно да кандидатствам за парцел от горски фонд отново в този район. Само че над селата Локорско и Войнеговци. Притесняват ме само високата надморска височина и ниските температури.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Ако пчелина ще е някъде в гората точно над селата, които споменаваш, според мен ще е много добре откъм паша, защото там почти сигурно ще имаш акация и липа, а в нивите в района около селата и околовръстния път ежегодно има слънчоглед и рапица.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Svet Виж публикацията
    Здравейте, казвам се Светослав.
    Нов съм във форума, и се нуждая от вашите съвети относно създаването на пчелин.
    Живея в София, нямам собствено място за да поставя кошери. Оглеждам се за парцели около София, по-точно с.Локорско и с.Войнеговци намиращи се до южния склон на Стара Планина. Моля, ако има пчелари от София да изкажат своите мнения, заслужава ли си да започвам в този район.
    Друга идея, която имам е благодарение на тема от този форум а именно да кандидатствам за парцел от горски фонд отново в този район. Само че над селата Локорско и Войнеговци. Притесняват ме само високата надморска височина и ниските температури.


    Аз имам на бояна кошери.Да ти кажа добре си се ориентирал .Успех

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    25.07.2016
    Мнения
    2
    Определено срещам трудности с място за пчелина. Парцелите над София са със цени от 20 до 50 Евро кв.м.
    Относно кандидатстване за парцел от горски фонд Тзв зоните - /терени за зелени връзки и озеленяване на улици ,реки дерета и открити канали/ попадат ли в Горският Фонд ?

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    06.12.2015
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Елхово
    Здравейте колеги

    Честита Нова година , живи и здрави да сте




    Имам един въпрос, съседа си продаде мястото до мен което е , и сега дойдоха едни и направиха фотоволтаици.

    Въпроса ми е това проблем ли е за пчелина ми и най-вече за пчеличките - вреди някакви за тях и т.н.

    Благодаря ви предварително

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Дядото на село има проблеми откакто vivacom направили клетка близо до къщата. Завръщането на майките е паднало на половина както и зимната смъртност. Нищо не е променил по технологията на гледане, гледа си 10-15 кошера задължително всяка година губи половината зимата. Преди това не е има такива проблеми. Иначе броя на такива панели в пчелина на Матеев в Габрово са стотици пък няма проблеми човека.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Фотоволтаиците поглущат UV лъчите, защото са с най-голяма енергия и после ги преобразуват в електричество. Пчелите виждат UV и повечето цветя имат UV поглъщаща и UV отразяваща част. Може би фотоволтаиците им изглеждат като големи цветя, а може би не, но със сигурност са забележим обект и пчелите ще могат да се ориентират по тях.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •